اقدام فیس بوک برای مبارزه با تخلفات انتخاباتی
۶۹۷۸۱۲
۱۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۸
۱۴۳۶
مارک زاکربرگ می گوید با توجه به این که یک سازمان روسی تلاش کرده است تا نظرات مردم را در ایالات متحده، اروپا و روسیه دستکاری کند ، بنابراین صفحات وابسته به روسیه را حذف خواهد کرد.

انتخاب: مارک زاکربرگ می گوید با توجه به این که یک سازمان روسی تلاش کرده است تا نظرات مردم را در ایالات متحده، اروپا و روسیه دستکاری کند ، بنابراین صفحات وابسته به روسیه را حذف خواهد کرد.

 مارک زاکربرگ صراحتا اعلام کرده که " ما قصد نداریم فیسبوک را در سراسر جهان به هر قیمتی اشاعه دهیم ."مارک زاکربرگ می گوید فیس بوک 270 صفحه از حساب های وابسته به آژانس تحقیقاتی اینترنتی روسیه را حذف خواهد کرد.

مدیر عامل فیس بوک در یک پست فیسبوکی گفت: "اکثر اقدامات ما تا به امروز مانع از دخالت در انتخابات خارجی شده اند." در به روز رسانی جدید ما دیگر خبری از صفحاتی که افکار عمومی را هدف قرار می دهند نخواهد بود.این سازمان روسی بارها و بارها با اقداماتی فریبکارانه تلاش کرده است تا مردم را در ایالات متحده، اروپا و روسیه هدف حمله قرار دهد و ما نمی خواهیم به ادامه این روند کمک کنیم. "

این اظهارات را می توان از جمله جدیدترین تلاش های فیس بوک برای امنیت در ایجاد ارتباط بین مردم سراسر جهان،دانست. این در حالی است که عده ای معتقدند شبکه های اجتماعی مثل فیسبوک به ابزاری برای دستکاری افکار عمومی تبدیل شده است.در چند سال گذشته، دولت ها، تبلیغ کنندگان و ترول های اینترنت از فیس بوک برای انتشار داستان های دروغین و تأثیر بر انتخابات استفاده کرده اند.

بر اساس ادعاهای دادستان ویژه اف بی آی، رابرت مولر، یک سازمان وابسته به دولت روسیه با ایجاد هویت های جعلی آنلاین و ورود به بحث های دوطرف سیاسی طرف بحث های سیاسی متضاد اقدام به جعل افکار عمومی می کرده است. در ماه فوریه، مولر این آژانس را به توطئه برای ایالات متحده و "سرقت هویت " برای فعالیت هایش در دوران انتخابات 2016 متهم کرد.

زاکربرگ در پست خود گفت: "با بروزرسانی امروز، ما اکنون یک شبکه بزرگ را شناسایی کرده ایم که برای دستکاری افکر مردم در روسیه استفاده می شود. گام بعدی ما کنار گذاشتن آنها از فیس بوک است." "در حالی که ما به مردم و دولت ها احترام می گذاریم و اشتراک گذاری دیدگاه های سیاسی در فیس بوک آزاد است،اما اجازه نمی دهیم آنها را برای ایجاد حساب های جعلی برای انجام این کار مجاز باشند. هنگامی که یک سازمان این رفتار را بارها و بارها انجام می دهد، ما تمام صفحات وی را از جمله آنهایی که ممکن است جعلی نباشند خواهیم بست. "

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج