«روبی و جوجه‌ها» در جشنواره انسی فرانسه
۶۹۹۴۵۳
۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۱
۱۲۲۲
انیمیشن «روبی و جوجه‌ها» ساخته برادران نکویی از ایران به جشنواره انسی ۲۰۱۸ راه پیدا کرد.

خبرگزاری مهر: انیمیشن «روبی و جوجه‌ها» به کارگردانی بابک و بهنود نکویی در بخش رقابتی انیمیشن‌های تلویزیونی جشنواره «انسی» مهمترین جشنواره انیمیشن جهان پذیرفته شد.

«روبی و جوجه‌ها» در جشنواره انسی فرانسه

هر سال در ماه ژوئن، شهر انسی در فرانسه، میزبان جشنواره‌ای است که بهترین انیمیشن‌های جهان را در کنار هم به نمایش می‌گذارد و امسال نیز مصادف با ۲۱ تا ۲۶ خرداد، پنجاه و هشتمین دوره این جشنواره برگزار می‌شود.

این دوره از جشنواره در حالی برگزار می‌شود که رکورد تعداد آثار متقاضی شرکت در این جشنواره شکسته شده و بیش از سه هزار اثر خواهان شرکت در بخش‌های مختلف آن بوده‌اند. از میان این آثار در نهایت ۲۰۰ اثر انیمیشنی از جمله «روبی ‌و جوجه‌ها» برای حضور در بخش رقابتی پذیرفته شده و این انیمیشن ایرانی در جمع ۲۰ سریال منتخب از تولیدات تلویزیونی جهان جای گرفته است.

جشنواره «انسی» ضمن آنکه فرصتی برای رقابت بهترین تولیدات کوتاه، بلند، تلویزیونی و سفارشی است، هر سال مشهورترین انیمیشن‌سازان و معتبرترین فعالان صنعت انیمیشن را گرد هم می‌آورد. برگزاری بازار فیلم میفا و کارگاه‌های آموزشی در مورد آخرین دستاوردهای تخصصی دنیای انیمیشن نیز از دیگر بخش‌های این جشنواره پنجاه و هشت ساله است.

انیمیشن «روبی و جوجه‌ها»، داستان کشمکش‌های بین یک روباه مخترع و خانواده خروس را به نمایش می‌گذارد که در یک مزرعه در همسایگی هم زندگی می‌کنند و نشاط و سرزندگی خانواده خروس، روباه را به تنگ آورده است.

این مجموعه به سفارش مرکز صبا در استودیو گنبدکبود تولید می‌شود و یک فصل از آن در ایام نوروز از شبکه دو به نمایش درآمد

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج