خالقان «وست‌ورلد» قصه را لو می‌دهند
۷۰۱۱۵۳
۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
۳۹۱۸
خالقان سریال «وست ورلد» محصول شبکه HBO اعلام کردند نقشه جدیدی ریخته‌اند تا با خطر اسپویل شدن سریال که جزو فرهنگ جدید سایت‌های آنلاین و شبکه‌های اجتماعی شده، مبارزه کنند.

وب‌سایت دیجی کالا: خالقان سریال «وست ورلد» محصول شبکه HBO اعلام کردند نقشه جدیدی ریخته‌اند تا با خطر اسپویل شدن سریال که جزو فرهنگ جدید سایت‌های آنلاین و شبکه‌های اجتماعی شده، مبارزه کنند. کارشان هم خیلی عجیب است. می‌خواهند همه شوک و راز‌های فصل دوم سریال را که به زودی پخش می‌شود، درست قبل از روی آنتن رفتن هر اپیزود فاش کنند. جاناتان نولان و لیزا جوی، امروز بیانیه‌ای دادند و اعتراف کردند که این طرح «تصمیمی است که به شدت بحث‌برانگیز خواهد شد و غیرمعمول هم هست.» آنها گفتند که بازیگران و بقیه عوامل هم با این تصمیم موافقت کرده‌اند و همراهشان هستند.

خالقان «وست‌ورلد» قصه را لو می‌دهند

در نوشته آنها آمده است: «اگر شما موافق باشید قرار است ما ویدیویی منتشر کنیم که طرح کلی قصه فصل دوم را عرضه می‌کند(پیچش‌های داستانی و چرخش‌های فیلمنامه). همه چیز. با این شیوه کسانی که علاقمند به لو رفتن قصه قبل از دیدن آن هستند می‌توانند این ویدئو را تماشا کنند و در عین حال از بقیه بینندگان سریال هم محافظت می‌شود که در معرض لو رفتن قصه قرار نگیرند. این کار کمک می‌کند که تفاوت بین «نظریه» است و اسپویل شدن مشخص می‌شود.»

«وست‌ورلد» در طول فصل اول از موقعیت منحصربه‌فردی برخوردار شد. این سریال از تعداد زیادی حقه‌های روایتی استفاده کرد از جمله چند خط زمانی و کاراکترهایی که به عنوان انسان معرفی می‌شدند ولی بعدتر روبات از کار درمی‌آمدند. طبیعت سریال باعث شده بود که در فضای آنلاین تئوری‌های زیادی درباره آن مطرح شود. طرفداران سریال به همه جزییات توجه می‌کردند و جلوتر از اپیزود بعدی درباره بزرگترین شگفتی‌های قسمت بعدی اظهارنظر می‌کردند. با توجه به اینکه گمانه‌زنی‌ها به صورت گسترده همه جا پخش می‌شد حتی بینندگان معمولی هم گاهی اوقات در معرض لو رفتن قصه قرار می‌گرفتند بدون اینکه حتی در سریال کند و کاو زیادی کرده باشند. چون حتی گمانه‌زنی‌ها هم می‌توانند در نقش اسپویلر عمل کنند. ایده پخش ویدیو از جایی به فکر خالقان سریال رسید که فصل قبل «بازی تاج و تخت» زودتر از پخش در اینترنت لو رفت.

بامزه این است که با توجه به همه پیچیدگی‌های سریال احتمال می‌رود که حتی این ویدیو هم بیشتر تماشاگران را به هزارتوی سریال ببرد.

سریال «وست‌ورلد» با توجه به ایده‌های عجیب و غریبش درباره هوش مصنوعی و روبات‌ها بخصوص موردتوجه علاقمندان به تکنولوژی قرار گرفته است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج