تأثیر ورزش در پیشگیری و درمان پوکی استخوان
۷۰۱۹۶۹
۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۲
۵۷۷۱ 
متخصص پزشکی ورزشی گفت: پوکی استخوان جزو بیماری‌های شایع‌ دوره سالمندی است که با شکستگی استخوان در مواقع غیرمعمول بروز می‌کند؛ورزش کردن از راه‌های مهم درمان پوکی استخوان است که در افراد مسن از سقوط و شکستگی جلوگیری می‌کند.

خبرگزاری فارس: امیرحسین عابدی یکتا متخصص پزشکی ورزشی در گفت‌وگو با خبرنگار ، گفت: پوکی استخوان یکی از شایع‌ترین بیماری‌های دوره سالمندی است که با شکستگی استخوان در مواقع غیرمعمول بروز می‌کند و اغلب هیچ علامتی پیش از ایجاد شکستگی ندارد.

وی در ادامه افزود: ما باید برای افراد سالمند به فکر راه‌های پیشگیری یا جلوگیری از پوکی استخوان باشیم که برای این کار چند راه وجود دارد؛ دارو درمانی یکی از روش‌هایی است که می‌توان با تجویز پزشک بیمار را مداوا کرد.

عابدی یکتا اظهار داشت: ورزش کردن از راه‌های مهم درمان پوکی استخوان است که در افراد دارای سنین بالا از سقوط و شکستگی جلوگیری می‌کند درنتیجه طول عمر افراد و کیفیت زندگی‌شان بالاتر می‌رود.

متخصص پزشکی ورزشی انجام ورزش‌های هوازی 3 تا 5 روز در هفته به مدت نیم ساعت به همراه ورزش‌های قدرتی با استفاده از وزن بدن به مدت دو روز در هفته نیز از راه‌های مهم جلوگیری از شکستگی به دلیل پوکی استخوان محسوب می‌شود.

وی در پایان گفت: توجه به تعادل فرد سالمند برای جلوگیری از سقوط هنگام گرم و سرد کردن حین ورزش از راه‌های مهم پیشگیری از شکستگی محسوب می‌شود؛ به عبارت دیگر این توجه باعث می‌شود فرد به پوکی استخوان دچار نشود یا اگر شد شکستگی ایجاد نشود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج