اطلاعات تازه از فصل ۲ سریال پربیننده «وست ورلد»
۷۰۳۲۲۶
۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۹
۵۲۰۴
کمتر از ده روز به ۲۲ آپریل و آغاز پخش دومین فصل سریال محبوب وموفق اچ‌بی‌او وست‌ورلد مانده است. پنج قسمت این فصل برای برخی از منتقدان نمایش داده شده است.

دنیای تصویر: کمتر از ده روز به ۲۲ آپریل و آغاز پخش دومین فصل سریال محبوب وموفق اچ‌بی‌او وست‌ورلد مانده است. پنج قسمت این فصل برای برخی از منتقدان نمایش داده شده. در زیر به بخش‌هایی از نقد تیم گودمن منتقد هالیوود ریپورتر می‌پردازیم.

با وجود این که سریال در حال روایت چند قصه است حس هیجان‌انگیزی از پتانسیل و یک‌دستی در آن وجود دارد. ورای کشف و شهود سریال در باب مسائلی مثل ذهن مجلسی، هیچ جایی در این پنج قسمت وجود ندارد که باعث شود مخاطب حس کند که خالقان وست‌ورلد دچار کمبود ایده بوده‌اند و یا قصد کش دادن ایده‌هایشان را دارند. مخاطبان و طرفداران وست‌ورلد عموما انتظار دارند که فصل دوم مضمونی مانند تصفیه حساب را یدک بکشد با وجود این که چنین ویژگی در اثر وجود دارد اما چگونگی مطرح شدن ایده زیادی مشخص و واضح است. دلورس از بعضی از میهمان‌ها می‌پرسد: «تا به هر حال ذات واقعیتت را زیر سوال برده‌ای؟ آیا هرگز برای تامل در اعمالت دست از عمل کشده‌ای؟ و اگر تسویه حسابی وجود داشته باشد به هزینه‌ای که باید آن را پرداخت کنی فکر کرده‌ای؟»

با وجود این که چنین ویژگی در قسمت‌های ابتدایی فصل وجود دارد اما وست‌ورلد با جلو رفتن و وسیع شدن قصه‌اش به درستی از پتانسل‌هایش استفاده کرده به کیفیتش اضافه می‌کند. به این‌ها اضافه کنید که جهان شوگان فقط یکی از حداقل چهار جهان دیگری است که در سریال به سراغش خواهیم رفت.

جاناتان نولان و لیزا جوی در روایت قصه‌شان هر گونه روش محاطاتانه ای را کنار گذاشته‌اند و سریال را به رفت و آمد پیچیده‌ی گذشته و آینده تبدیل کرده‌اند.

از بسیاری از جهات این فصل دقیقا همین طور است که ادامه‌ی وست‌ورلد باید باشد. قصه‌ای کمه با قدرت و سرعت به جلو پیش می‌رود و زمانی که لازم باشد به گذشته نگاه می‌کند. وست‌ورلد قصد دارد شرایط و حدود انسانی را درک کند، تاریکی آن را توضیح دهد و از طرفی برای المان‌های مهربانانه‌تر کمی هم جا نگه دارد. اگر قصه فقط در‌باره‌ی تقابل ماشین‌ها و انسان‌ها بود سریال به معانی که توانسته تا به اینجا ایجاد نزدیک هم نمی‌شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج