مراقب بدافزارها در اپلیکیشن‌های آلوده باشید
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
ریزخور_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۷۰۴۲۰۴
۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
۳۰۵۶
مجرمان سایبری از اپلیکیشن‌های آلوده که در فروشگاه گوگل پلی منتشر شده است برای معدن کاوی ارز‌های مجازی از کاربران استفاده می‌کنند. محققین موسسه‌ی کسپرسکی که موسسه‌ای امنیتی می‌باشد پس از تحقیق و بررسی فروشگاه گوگل پلی موفق شده اند تا چندین بد افزار را در این فروشگاه کشف کنند که مجرمان سایبری با استفاده از این بدافزار‌ها از منابع گجت‌های کاربران برای معدن کاوی ارز مجازی سوء استفاده می‌کرده اند.

وبسایت سخت افزار: مجرمان سایبری از اپلیکیشن های آلوده که در فروشگاه گوگل پلی منتشر شده است برای معدن کاوی ارزهای مجازی از کاربران استفاده می کنند . محققین موسسه ی کسپرسکی که موسسه ای امنیتی می باشد پس از تحقیق و بررسی فروشگاه گوگل پلی موفق شده اند تا چندین بد افزار را در این فروشگاه کشف کنند که مجرمان سایبری با استفاده از این بدافزارها از منابع گجت های کاربران برای معدن کاوی ارز مجازی سوء استفاده می کرده اند .براساس گزارشات و بررسی های محققین موسسه ی امنیتی کسپرسکی ، تمامی اپلیکیشن هایی که از آنها به عنوان بد افزار برای سوء استفاده از کاربران توسط مجرمان سایبری مورد استفاده قرار گرفته است در قالب اپلیکیشن های بازی ، اپلیکیشن های پخش مسابقات ورزشی و برنامه های VPN بوده اند به گونه ای که برخی از آنها تا 100 هزار بار نیز دانلود شده اند .

نکته ی عجیب در زمینه ی این اپلیکیشن ها این است که این اپلیکیشن ها قانونی هستند در صورتی که در پشت پرده از همین اپلیکیشن های قانونی برای معدن کاوی ارز مجازی و سوء استفاده از کاربران استفاده شده است . معدن کاوی ارز مجازی و سوء استفاده از کاربران از طریق اپلیکیشن های گوگل پلی باعث می شود دستگاه کاربر با افت کارایی رو به رو شود و علاوه بر این میزان شارژدهی باتری نیز کاهش پیدا کند از این رو این احتمال وجود دارد که دستگاه کاربر بیش از حد معمولش گرم شود ، جالب است بدانید که برخی از اپلیکیشن ها به حدی پیشرفته طراحی شده اند که دمای دستگاه کاربر را کنترل می کنند تا در هنگام معدن کاوی از ارز مجازی و سوء استفاده از کاربر از طریق اپلیکیشن دستگاه کاربر داغ نشود و کاربر متوجه چنین مسئله ای از طریق افزایش دمای تلفن همراهش نشود.

براساس تحقیقات بسیاری که در زمینه ی تعداد کاربران لپ تاپ ها ، کامپیوترها و تلفن های همراه صورت گرفته است ثابت شده است که تعداد کاربران تلفن های همراه هوشمند از سایر دستگاه بیشتر است و همین تعداد کاربران بالا در زمینه ی تلفن های همراه هوشمند با اینکه از نظر قدرت پردازش نسبت به سایر لپ تاپ ها و کامپیوتر ها خیلی ضعیف تر هستند ، هکرها را به سمت این گجت ها کشانده است . علاوه بر تعداد کاربران بالای تلفن های همراه هوشمند ، سادگی آلوده کردن آنها بسیاری از هکرها را به سمت این گجت ها کشانده است . همانطور که اشاره کردیم اکثر اپلیکیشن هایی که از آنها برای معدن کاوی ارز مجازی استفاده شده است در زمینه ی بازی بوده اند به ویژه بازی فوتبال . برای مثال اپلیکیشن Portuguese-language match که در زمینه ی پخش مسابقات فوتبال لیگ کشور پرتغال طراحی و در گوگل پلی عرضه شده بوده است با داشتن بیشترین تعداد دانلود برای سوء استفاده از دستگاه های کاربران برای معدن کاوی ارز مجازی مورد استفاده قرار گرفته است . جالب است بدانید که عملکرد هکرها در زمینه ی معدن کاوی ارز مجازی و سوء استفاده از دستگاه های کاربران به چه شکل می باشد ، هکرها برای مخفی کردن معدن کاوی ارز مجازی کدهای جاوا اسکریپت مرتبط با ابزار معدن کاوی ارز مجازی Coinhive را پنهان می کنند و هنگامی که در اپ های آلوده در بخش مسابقات ویدیویی پخش می شود اپلیکیشن یک کد HTML را اجرا می کند که این کد HTML دارای کدهای جاوا اسکریپت می باشد از این رو معدن کاوی ارز مجازی با استفاده از پردازنده ی کاربر آغاز می شود . موسسه ی امنیتی کسپرسکی گوگل را از این بد افزار ها مطلع کرده است از این رو گوگل پلی نیز این اپلیکیشن ها را از فروشگاه خود حذف کرده است .

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
ادیب_1
سوییچ ایران_3
عارفی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
خرید باکس 4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
کالازم_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر ساختمان
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
اورانوس_فوتر2
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کالازم_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
انجمن پرستاری ایران_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر