تلاش برای ایزوله کردن تلگرام
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۰۸۰۶۴
۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۴
۳۹۲۶
راهکارهایی برای رویگردانی مردم از پیام‌رسان محبوب‌شان؛
روزنامه جهان صنعت: با وجود خبرهای مختلف درباره شرایط منطقه، نوسانات ارزی و مشکلات واردکنندگان و تولیدکنندگان محصولاتی مانند کاغذ، همچنان یک مساله فکر مردم را مانند سابق به خود مشغول کرده است؛ تلگرام فیلتر می‌شود یا خیر.

روزنامه جهان صنعت: با وجود خبرهای مختلف درباره شرایط منطقه، نوسانات ارزی و مشکلات واردکنندگان و تولیدکنندگان محصولاتی مانند کاغذ، همچنان یک مساله فکر مردم را مانند سابق به خود مشغول کرده است؛ تلگرام فیلتر می‌شود یا خیر.

به نظر می‌رسد پس از شکست روسیه در فیلتر کردن تلگرام، دولت نیز فعلا دست نگه داشته است‌‌. از سویی دیگر با خروج مقامات دولتی و حکومتی همچون مقام معظم رهبری، اسحاق جهانگیری، معاون اول ریاست جمهوری و دیگران، به منظور کاهش قدرت رقابت تلگرام با پیام‌رسان‌های داخلی و اثرگذاری این پیام‌رسان در جامعه، دولت اقداماتی را برای رویگردانی مردم از تلگرام و کاهش استفاده آنها از این پیام‌رسان جهانی در نظر گرفته است‌‌. بنابراین سیاست اصلی دولت برای کاهش اثرپذیری یا شکایت مردم در صورت فیلتر شدن تلگرام، کوچ دادن مردم از آن قبل از فیلتر شدن تلگرام است‌‌. بنابراین اگر تلگرام فیلتر شود دیگر اعتراضات چندانی را در پی نخواهد داشت، اگر هم دولت در فیلتر کردن تلگرام همچون روسیه ناموفق باشد بازتاب چندانی نخواهد داشت‌‌. اما در شرایط فعلی حتی اگر رسوایی مانند ناتوانی روسیه در فیلتر کردن تلگرام پیش نیاید مردم با استفاده از فیلترشکن از تلگرام استفاده می‌کنند و به دلیل اینکه پیام‌رسان‌های داخلی موجب شده‌اند که تلگرام محبوب‌شان فیلتر شود نسبت به پیام‌رسان‌های داخلی موضع منفی داشته و از آن استفاده نمی‌کنند‌‌. البته سید محمدجواد آذری‌جهرمی عنوان کرده که پس از فعالیت کانال‌های دولتمردان و مدیران حکومتی در پیام‌رسان‌های داخلی، کاربران این پیام‌رسان‌ها 10 برابر شده‌اند‌‌. بنابراین راهکار دولت کوچ مردم از تلگرام بدون فیلتر است تا به راحتی و با کمترین اعتراضی آن را سرکوب کنند‌‌.

موضع جدید دولت نسبت به تلگرام

رییس‌جمهور کشورمان پس از کوچ مقامات دولتی و حکومتی از تلگرام در پیامی اعلام کرده که مردم می‌توانند توامان هم در پیام‌رسان‌های داخلی و هم در پیام‌رسان‌های خارجی فعالیت کنند‌‌. به نظر می‌رسد حسن روحانی نیز به این نتیجه رسیده که با فیلتر کردن تلگرام، کاربران نسبت به پیام‌رسان‌های داخلی موضع منفی خواهند گرفت‌‌.

رییس‌جمهور تاکید کرد که تقویت پیام‌رسان‌های داخلی به معنای محدودسازی سایر شبکه‌های اجتماعی نیست

حسن روحانی با انتشار مطلبی در اینستاگرام نوشت: رفع انحصار و کمک به تقویت پیام‌رسان‌های داخلی به معنای محدودسازی سایر شبکه‌های اجتماعی نیست‌‌. مردم حق انتخاب دارند و می‌توانند توامان در شبکه‌های مختلف اجتماعی فعالیت داشته باشند‌‌. دولت دوازدهم از فضای مجازی و امکان دسترسی به برقراری ارتباط مردم حراست خواهد کرد‌‌. این در حالی است که وی هفته گذشته به فعالیت خود در تلگرام پایان داده و کانال ریاست جمهوری به پیام‌رسان سروش کوچ کرد‌‌. بنابراین این نظر که قرار است تلگرام بدون فیلتر سرکوب شود دور از ذهن نیست‌‌.

تلگرام چند صد میلیون دلار متضرر شد

با وجود اظهار نظر صریح ریاست‌جمهوری، برخی از مدیران فضای مجازی همچنان مخالفت خود را با تلگرام عنوان می‌کنند‌‌. به گفته دبیر شورای عالی فضای مجازی، تلگرام در مجادله با دولت روسیه میلیون‌ها دلار متضرر شده است‌‌. اگر این گفته درست باشد به محبوبیت تلگرام می‌افزاید و موجب روی گرداندن مردم از آن نمی‌شود‌‌.

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: در حوادثی که در روسیه اتفاق افتاد غول‌های بزرگ اقتصادی آمریکا در نزاع فضای مجازی میلیاردها دلار متضرر شدند و تلگرام اعتراف کرد که چند صد میلیون دلار متضرر شده است‌.

به گزارش خبرآنلاین، ابوالحسن فیروزآبادی در دیدار با مدیران پیام‌رسان‌های داخلی افزود: ما شاهد هستیم پیام‌رسان‌هایی مانند تلگرام در جهت ارائه خدمات نو حرکت کرده و علاوه بر اینکه پیام‌رسان و شبکه اجتماعی هستند در حال تبدیل به سکوی اقتصادی نیز بوده و می‌خواهند تا اقتصاد کشورها را در اختیار بگیرند‌‌. در حوادثی که در روسیه اتفاق افتاد غول‌های بزرگ اقتصادی آمریکا در این نزاع فضای مجازی میلیاردها دلار متضرر شدند و تلگرام اعتراف کرد که چند صد میلیون دلار متضرر شده و آمازون و گوگل هم به همین میزان باید متضرر شده باشند و این‌همه با هدف آماده‌سازی برای تصاحب بخشی از اقتصاد این کشور است‌.

فیروزآبادی اظهار کرد: باید توجه داشت که این هزینه برای نگه‌داشتن یک جامعه در یک پیام‌رسان نیست بلکه این هزینه برای تصرف اقتصادی یک کشور صورت می‌گیرد بنابراین باید در مرحله نخست تلاش کنیم تا پیام‌رسان خوبی داشته باشیم و نیازهای پیام‌رسان اجتماعی را در جامعه ایرانی تامین کنیم و امیدوار هستیم که پیام‌رسان‌های داخلی در مرحله بعد تبدیل به سکویی برای ارائه خدمات به مردم شوند و در فضای مجازی در کشور که از تامین پیام‌رسان با هدف خروج از انحصار پیام‌رسان خارجی کشور شروع‌شده و درنهایت دستیابی به سکوهای قابل‌توجهی برای ارائه خدمات است، نقطه آغاز یک تحول بزرگ باشیم‌.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در رابطه با نگرانی مدیران پیام‌رسان‌های داخلی در خصوص سرعت افزایش کاربران جدید به‌صورت موج ناگهانی و همچنین عدم ارائه خدمات مناسب از سوی اپراتورها به دلیل کاهش تعرفه استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی، گفت: تمامی پیام‌رسان‌ها اگر به‌صورت موج ناگهانی مردم بخواهند ورود کنند دچار چالش خواهند شد که ما برنامه خود را در چند مرحله اعلام خواهیم کرد تا به‌آرامی جمعیت به سمت پیام‌رسان‌ها هدایت شوند‌‌. همچنین در خصوص اینکه تعرفه استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی یک‌سوم استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی است و اپراتورها ممکن است ارتباطات مربوط به پیام‌رسان‌های داخلی را باکیفیت و اولویت کمتری به کاربران سرویس دهند، رسیدگی خواهیم کرد و اگر موردی به‌صورت واقعی و عملی بود گزارش دهند تا برطرف کنیم‌.

دفاع دورف از حق آزادی

پاول دورف ضمن اظهار خشنودی از ناتوانی روسیه در فیلتر کردن این پیام‌رسان عنوان کرد که دولت روسیه با وجود بستن 18 میلیون‌ آی‌پی آدرس همچنان در بستن تلگرام ناموفق عمل کرده است‌‌. وی در پیام‌های خود از حق آزادی دفاع کرد‌‌.

سخن آخر

تلگرام با فیلترینگ محدود نمی‌شود اما راهکارهایی وجود دارد که دولت می‌تواند به وسیله آنها کاربران را از این پیام‌رسان بین‌المللی گریزان کند؛ راهکارهایی که دولت به آنها روی آورده است‌‌. پرسش اینجاست که آیا دولت می‌تواند راهکاری پیدا کند تا مردم از پیام‌رسان‌های داخلی استقبال کنند؟ با وجود آمارهای منتشر شده از افزایش کاربران پیام‌رسان‌های داخلی باز هم بیشتر مردم نسبت به این پیام‌رسان‌ها بی‌اعتماد هستند‌‌.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:45 - 1397/02/05
من تلگرام رو با هیچ پیام رسانی عوض نمیکنممممممممم......
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1397/02/05
فقط عشق است تلگرام و بس!!!!!!خخخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1397/02/05
درود بر دوروف
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1397/02/05
اول جلوی خرابی بگیرن بعد بعدا این بگم ادمین درتلگرام پیام بفرسته بعدا همون میخواد درداخلی پیام بفرسته ولی من احساس میکنم داخلی قدرت اگر داشته باشه دریک ساعتی که وقتی اینترنت میزنی وقتی شماره30همون 30خبر باشه من اینو چون گاهی اوقات درگوشی پیش امده دارم میگم همچنان اعتراضات اگر مشکل حل نشه ادا مه داره مطمین باشید
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1397/02/05
همه مملکت رو ول کردن به حال خودش رفتن تو بحث تلگرام.
آخه مگه کشور مشکل دیگه ای نداره.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو