کشف بزرگترین محموله قاچاق انسان در گمرک
۷۰۹۴۰۶
۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
۴۳۷۳ 
گمرک ایران از توقیف بزرگترین محموله قاچاق انسان خبر داد و اعلام کرد: 16 تبعه یکی از کشورهای همسایه که قصد داشتند به شیوه قاچاق از مرزهای رسمی کشور خارج شوند، روز گذشته از سوی ماموران گمرک شناسایی و متوقف شدند.

خبرگزاری ایرنا: گمرک ایران از توقیف بزرگترین محموله قاچاق انسان خبر داد و اعلام کرد: 16 تبعه یکی از کشورهای همسایه که قصد داشتند به شیوه قاچاق از مرزهای رسمی کشور خارج شوند، روز گذشته از سوی ماموران گمرک شناسایی و متوقف شدند.

ماموران گمرک در یک هفته گذشته موفق به کشف پنج محموله قاچاق انسان به تعداد 28 نفر شدند؛ این افراد اتباع کشورهای همسایه و بیشتر ایرانی بودند که قصد داشتند با پنهان شدن در لابه لای محموله های خروجی، وارد ترکیه شوند که با هوشیاری ماموران گمرک و به کمک دستگاه‌های کنترلی ایکس ری و رصد اطلاعات موفق به این کار نشدند.

کشف بزرگترین محموله قاچاق انسان در گمرک

ماموران گمرک سال گذشته موفق به کشف بیش از 500 مورد قاچاق انسان شدند، اما در سال جاری به ‌دلیل شرایط برخی کشورهای همسایه و تجهیز گمرکات کشور به دستگاه‌های کنترلی پیشرفته، کشف قاچاق انسان رشد قابل توجهی داشته است.

قاچاق انسان بیشتر در بار پنبه، نخ، کنجد و محصولات پتروشیمی صورت می‌گیرد.

*کشف بیش از 100 هزار عدد قرص ترامادول در گمرک فرودگاه شیراز

ماموران گمرک فرودگاه شیراز نیز با استفاده از تجهیزات کنترلی و مشکوک شدن به محتوای چمدان یک مسافر ورودی از ترکیه، اقدام به بازرسی کردند که بیش از 100 هزار عدد قرص ترامادول از این مسافر شد.

داودی معاون مسافری گمرک شیراز گفت: ماموران گمرک در این عملیات، 108 هزار و 890 عدد قرص ترامادول به همراه مقداری پودر پیش ساز کشف و به مراجع قضایی تحویل دادند.

ماموران گمرک ایران در سال 96 نیز موفق به کشف 153 تن انواع مواد مخدر و پیش سازهای سنتی و صنعتی مواد مخدر شدند که این رقم در مقایسه با سال 95 حدود 600 درصد رشد را نشان می دهد.

یکی از مهمترین ماموریت های این سازمان به عنوان دروازه تجارت خارجی، مقابله با قاچاق از جمله قاچاق انواع مواد مخدر است.

کشفیات متعدد این نوع قاچاق، گمرک ایران را در رده موفق ترین کشورهای عضو سازمان جهانی گمرک قرار داده است و گمرک ایران توانست در سال گذشته مقام اول در کشفیات مواد مخدر و مقام دوم در کشفیات انواع قاچاق را در دنیا به نام خود ثبت کند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج