رفتارشناسی کرباسچی نسبت به شهرداری تهران
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
لایکو_4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۱۰۰۵۹
۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
۳۲۷۳
با مشخص شدن ٧ کاندیدای شهرداری تهران شاید هیچ فردی مانند غلامحسین کرباسچی شهردار پیشین تهران و دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی نسبت به انتخاب شهردار جدید پایتخت حساسیت نشان نداده است. از انتقادهای او نسبت به نجفی تا تخریب اعضای شورا به خاطر عدم رای به محسن هاشمی و حال حمایت های عجیب و غریب از محمود حجتی، همه نشان از علاقه وافر کرباسچی به موضوع انتخاب رییس ساختمان بهشت است.

رویداد 24 نوشت: با مشخص شدن ٧ کاندیدای شهرداری تهران شاید هیچ فردی مانند غلامحسین کرباسچی شهردار پیشین تهران و دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی نسبت به انتخاب شهردار جدید پایتخت حساسیت نشان نداده است. از انتقادهای او نسبت به نجفی تا تخریب اعضای شورا به خاطر عدم رای به محسن هاشمی و حال حمایت های عجیب و غریب از محمود حجتی، همه نشان از علاقه وافر کرباسچی به موضوع انتخاب رییس ساختمان بهشت است.

موافقان آقای دبیرکل معتقدند این حساسیت ناشی از دلسوزی است و منتقدان نیز می‌پرسند چرا در این مورد خاص حساسیت کرباسچی بیش از دیگر چهره‌های اصلاح طلب بوده است!

در رفتارشناسی سیاسی کرباسچی نسبت به شهرداری تهران باید به چهار نکته مهم توجه کرد.

نخست اینکه کرباسچی به پشتوانه ٩ سال مدیریت شهرداری تهران هنوز از نظر روانی احساس می‌کند در ساختار فضایی که برای او به مانند خانه پدری می‌ماند، باید دخالت کند و بازیگر نقش فرزند ارشد خانواده باشد. این در حالی است که از پایان مدیریت وی بر شهرداری تهران 20 سال می‌گذرد و بی‌شک چالش‌ها و فرصت‌های شهر تهران نسبت به دوره او تفاوت‌های معناداری پیدا کرده است. نکته حائز اهمیت اینکه برخی از کارشناسان حوزه شهری عنوان می‌کنند پدیده‌هایی مانند تراکم‌فروشی که از مهم‌ترین چالش‌های شهر تهران به شمار می‌روند، ریشه در سیاستگذاری کرباسچی در شهرداری تهران دارد.

نکته دوم اینکه کرباسچی در مصاحبه‌ها و خصوصا یادداشت اخیر خود به صورت عیان محسن هاشمی را بهترین و ایده‌آل‌ترین گزینه برای شهرداری تهران معرفی کرده و عنوان دارد وی تنها برای جلوگیری از وجود تفرقه و دودستگی از کاندیداتوری برای شهرداری تهران انصراف داده است. به نظر می‌رسد قرابت فکری و سیاسی بیشتر محسن هاشمی با کرباسچی در حمایت او از هاشمی تأثیر گذاشته است. این در حالی است که هر دو این افراد دو پست کلیدی را در حزب کارگزاران سازندگی برعهده دارند. کرباسچی دبیرکل است و محسن هاشمی رییس شورای مرکزی حزب. در نتیجه از فحوای کلام کرباسچی چنین به نظر می‌رسد که او ترجیح می‌دهد شورای شهر فردی را به عنوان شهردار تهران انتخاب کند که از نظر فکری به وی نزدیک‌تر باشد.

نکته سوم اینکه کرباسچی ارتباط نزدیکی با سیاستمداران اصفهانی مانند عبدالله نوری و محمد عطریانفر(رییس شورای اول شهر تهران) دارد. او پس از توافق حزب اتحاد ملت و کارگزاران سازندگی در منزل عبدالله نوری نشان داد به دنبال شهردار شدن یک اصفهانی در تهران است. به همین دلیل نیز حزب کارگزاران سازندگی که اغلب اعضای موثر آن مربوط به حلقه اصفهان(کرباسچی، عطریانفر) و حلقه کرمان(محسن هاشمی، جهانگیری و مرعشی) هستند به صورت رسمی از محمود حجتی برای شهرداری تهران حمایت کرده‌اند. از سوی دیگر عملکرد حجتی با واکنش چندین باره مجلس مواجه شده است؛ واکنشي که یک بار نیز به استیضاح هم کشیده شده است، از این‌رو موقعیت خوبی در خانه ملت ندارد و براساس خبرهای غیررسمی به خاطر عملکرد نشاید مطلوبش وضعیت متزلزلی در دولت دارد و ممکن است در آینده اتفاقاتی درباره وی در دولت رخ دهد.

چهارم اینکه به نظر می‌رسد موضع‌گیری کرباسچی درباره شهرداری تهران بیش از هر چیز به جای آنکه عقلانی و کنشی باشد هیجانی و واکنشی است و تنها فضا را برای تصمیم‌گیری سخت‌تر می‌کند.

بدون شک فشارهای سیاسی و بیماری محمدعلی نجفی شوک بزرگی به شورای شهر و جریان اصلاحات وارد کرده و در چنین شرایطی بهتر است عقلای جریان اصلاحات فارغ از اختلاف سلیقه‌های سیاسی به یک جمع‌بندی برای پیدا کردن جایگزین مناسب برای وی باشند.

این در حالی است که همان‌طور که کرباسچی در یادداشت اخیر خود مطرح کرده یکسال از عمر شورای پنجم گذشته و شورای شهر سه سال دیگر بیشتر فرصت ندارد تا بتواند به مطالبات جدی مردم تهران پاسخ مناسب دهد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:22 - 1397/02/09
کرباسچی قهرمان تو شهردار تهرانی .
او بهترین گزینه برای شهردار تهران و سپس ریاست جمهوری است .
پاسخ ها
اسد
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
همشون سر و ته یک کرباسند کاسبکار و قلدر شدن شهرداری در زمان او شکل گرفت به علاوه ایجاد یک تورم سنگین برای کشور به زعم کارشناسان همسو در همان زمان از ثمرات کار او بود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر