افزایش شهریه مهد کودک‌ها بدون ابلاغ رسمی
۷۱۳۵۵۲
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
۲۰۹۱ 
با وجود اینکه هنوز به صورت رسمی و کتبی، نرخ افزایش شهریه مهدکودک‌ها در سال ۹۷ از سوی سازمان بهزیستی ابلاغ نشده، اما گویا قرار شده مهدهای کودک به صورت علی‌الحساب، افزایش شهریه در سال جدید را دریافت کنند.

خبرگزاری فارس: هرساله در نیمه اول سال و معمولا در اردیبهشت ماه، شهریه جدید مهدهای کودک تعیین می شود به همین دلیل طی روزهای اخیر جلسه نهایی تعیین تعرفه شهریه با حضور نمایندگان مهدهای کودک در بهزیستی استان تهران تشکیل شد.

در این جلسه نمایندگان مهدهای کودک با ارایه مستندات لازم از هزینه های واقعی در مهدها، خواستار تعیین شهریه واقعی برای مهدهای کودک شدند.

در همین رابطه احمد خاکی معاون دفتر کودکان بهزیستی استان تهران اعلام کرد: تمام تصمیمات در این حوزه باید در جهت حمایت از مهدهای کودک که در نهایت منتج به خدمات بهتر به خانواده و کودکان خواهد شد، باشد.

همچنین در این جلسه قرار شد طبق مصوبه سازمان بهزیستی افزایش تعرفه شهریه مهدهای کودک از اردیبهشت ماه امسال قابل اجرا بوده و شهریه دریافتی مهدهای کودک تا زمان ابلاغ کتبی، علی الحساب دریافت شود.

این درحالی است که احمد خاکی به خبرنگار فارس می گوید: اولین جلسه تعیین نرخ شهریهمهدکودک‌های استان تهران را قبل از پایان سال 96 برگزار کردیم با سازمان‌های مربوطه و آنهایی که به عنوان مجری در این کار سهیم هستند جلسه برگزار شد و پیشنهادات مدیران مهدها، کانون‌های مهد، وزارت صنعت و معدن و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان مطرح شد.

وی ادامه می دهد: به نقطه نظر اولیه رسیده‌ایم و قرار است نرخ شهریه مهدکودک‌‌ها در سال 97 بر اساس نرخ تورمی باشد که دولت اعلام می‌کند.

خاکی می گوید: ما این نرخ پیشنهادی را به بهزیستی کشور و به سازمان تعزیرات اعلام کرده‌ایم و در جلسه‌ای که با سازمان تعزیرات خواهیم داشت نرخ نهایی را اعلام می‌کنیم.نرخ شهریه مهدها در سال 97، منطقه به منطقه متفاوت است به طوریکه نرخ شهریه مهدهای بالای شهر به دلیل اینکه اجاره‌بهای بالایی می‌دهند، تا 14 درصد افزایش خواهند داشت و در برخی محلات و مناطق 8 تا 10 درصد افزایش شهریه را خواهیم داشت اما به طور میانگین نرخ شهریه مهدها در سال جاری 12 درصد بیشتر می‌شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج