افزایش اتهامات کشورهای عربی به ایران
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۱۳۸۳۹
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۳:۱۱
۱۲۸۳۱
پس از آنکه اطلاعات پلیس مغرب در مورد حمایت مستقیم ایران از گروههایی نظیر پلیساریو کامل شد، در یک اتفاق استثنایی مغرب رابطه خود با ایران را قطع کرد. این در حالی است که بنا بر ادعای آنها، حزب الله لبنان متهم اصلی حمایت از این گروه است.

پایگاه خبری انتخاب: روزانا رمّال در البناء نوشت: پس از آنکه اطلاعات پلیس مغرب در مورد حمایت مستقیم ایران از گروههایی نظیر پلیساریو کامل شد، در یک اتفاق استثنایی مغرب رابطه خود با ایران را قطع کرد. این در حالی است که بنا بر ادعای آنها، حزب الله لبنان متهم اصلی حمایت از این گروه است.

 این رسانه عرب زبان در ادامه نوشت: رابطه خوب عربستان با مغرب، نمی تواند دلیل کافی برای زمینه سازی مغرب در جهت قطع رابطه با ایران باشد؛ چرا که این مساله به شکلی عادی اتفاق نیفتاده است. این نخستین بار است که مغرب رابطه خود با ایران را به خاطر یک سازمان غیرایرانی هم پیمان آن قطع می کند.

این کشور رابطه خود با ایران و منافع اقتصادی خود را قربانی کرد و ارتباط بین دو ملت را نادیده گرفت، تنها به دلیل اتهام به حزب الله؛ این مساله می تواند حامل پیامهایی در ابعاد متعدد باشد، که در درجه اول متوجه مردم ایران می شود و در وهله دوم، متوجه دولت ایران، که با یک جبهه گیری منطقه ای علیه سیاستهای خود مواجه شده است و این مورد در نزدیکی اعلام موضع نهایی ترامپ در خصوص توافق هسته ای صورت گرفته است.

در مورد ملت ایران، آنچه اتفاق افتاد به معنای پیامی محکم است از سوی دشمنان ایران، که همواره آنها را به بر هم زدن ارامش و استقرار داخلی سیاسی و امنیتی در ایران فراخوانده اند. این پیام قصد دارد دولت ایران را نسبت به منافع مردم خود در رابطه با دولتهای همسایه بی توجه نشان داده و اینطور القا کند که ائتلاف‌های خارجی اولویت دولت ایران است و همین مساله دولت را از توجه به شرایط داخلی باز می دارد؛ آنچه که موحب نابسامانی شرایط اقتصادی و در نهایت عزلت ایران از دولتهای همسایه می شود.

بی شک، تحریم ایران به خاطر حزب الله، و نه برعکس، به منظور فشار آوردن بر ایران از طریق هم پیمانانش صورت گرفته است و این نشان دهنده جایگاه حزب الله برای دولت ایران است. این در حالی است که مغرب با ایران به عنوان یک دولت حامی تروریسم برخورد نکرده است.

اقدام مغرب همچنین پیامی است برای هر دولتی که با حزب الله به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در ارتباط است. البته که این اقدام خارج از اراده مهمترین هم پیمان آن، عربستان سعودی نیست.

نخست در رابطه با گروهک العبدلی در کویت اتهاماتی مطرح شد تا امروز نوبت به مغرب و اتهام حمایت از پلیساریو برسد؛ و مستقیما حزب الله را هدف قرار دهد. بدین معنا، هدف از این گونه اقدامات، محاصره عربی حزب الله است، بویژه آنکه این حزب بارها توسط وزارت خارجه لبنان اعتراض خود را نسبت به تروریست خوانده شدنش، اعلام کرده است.

در نزدیکی تعیین تکلیف توافق هسته ای، این اقدام در جهت وارد کردن فشار بر ایرانی هاست؛ که پیش از این مراکزی از آنها در سوریه مورد حمله اسرائیل قرار گرفت، علاوه بر این، از طریق انصارالله، هم پیمان ایران در یمن و ترور صالح الصماد نیز فشارهایی متوجه این کشور شده است. تمام این اقدامات با هدف مجبور کردن ایران به دادن پاسخی شدید صورت می گیرد تا بهانه لازم برای از بین رفتن توافق هسته ای، به ایالات متحده داده شود.

ایران در معرض فشارهایی از طریق سخت گیری بر هم پیمانانش قرار گرفته است؛ آنچه که به معنای گرفتن نبض این هم پیمانان و میزان هماهنگی و تعامل مستقیم با پرونده هایی با این حجم از اهمیت است. در صورتی که یکی از طرفها دچار لغزش شده و دست به اقدامی تلافی جویانه بزند، امور می تواند به سمتی رود که سرانجام آن مشخص نیست. در ادامه، فشار بر همه طرفهای ائتلاف ایران با هدف از بین بردن استقرار آنها و ایجاد نگرانی در بین ایشان، وارد می شود.

امروز، مغرب با اعلام خبر قطع رابطه اش با ایران، در واقع از نقشه های جدیدی پرده برداشت که برای فشار بر ایران و هم پیمانانش در منطقه تنظیم شده است.

اما این گونه اتهامات برای ایران و حزب الله جدید نیست، حزب الله به این اتهامات عادت کرده است و این مسائل آن را از اهدافش دور نخواهد کرد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
03:35 - 1397/02/18
یک روزی ایران باید تمام کشورهای غرب زبان را تسخیر کند و حتی زبان آنها رو هم تغییر دهد.
Iran, Islamic Republic of
05:47 - 1397/02/18
ترور صالح الصماد نه صالح العماد
پاسخ ها
مدیر پایگاه ممنون از توجهتون
اصلاح شد.
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1397/02/18
ای خدای بزرگ،گناه ما دقیقأ چیه؟؟؟؟!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
20:25 - 1397/02/25
این ها همشان با ایران زنداند سد کارون را بشکنیم عربیه غرق میشوند عددی نیستند.لازم باشد همش میکنیم جز خاک ایران
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - فوتر
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کیان برنا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان