۷ رقیب سرسخت در بازار خودرو‌های الکتریکی
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۷۱۶۸۴۴
۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
۶۴۰۶
با رونق بیشتر سایر سلاطین خودروسازی شاهد حضور بیشتر برندهای بزرگ دنیا هستیم، به همین منظور در ادامه با هم نگاهی شرکت‌های بزرگ خودروسازی خواهیم داشت که سودای حضور بیشتر در بازار خودروهای الکتریکی را دارند.

برترین ها - ترجمه از محمد کاملان: صنعت خودروسازی دستاوردهای زیادی داشته است و با پیشرفت فناوری‌های نوین شاهد سرعت گرفتن نوآوری در ساخت خودروهای تراز اول هستیم، به همین دلیل است که این روزها خودورهای الکتریکی سلانه‌سلانه به عنوان یکی از جدیدترین دستاوردهای صنعت خودروسازی راه خود را به بازار پیدا کرده‌ا‌ند.

از طرف دیگر امکان ندارد صحبتی از خودروهای الکتریکی مطرح باشد و نامی از تسلا به گوش نرسد، جالب است بدانید تسلا در ابتدا یک استارتاپ ساخت خودروهای الکتریکی بود که هسته آن در سیلیکون‌ولی پای گرفت اما پس از خرید این استارتاپ توسط ایلان ماسک شاهد رشد بیشتر تسلا بودیم و این روزها خودروهای الکتریکی تسلا حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

با رونق بیشتر سایر سلاطین خودروسازی شاهد حضور بیشتر برندهای بزرگ دنیا هستیم، به همین منظور در ادامه با هم نگاهی شرکت‌های بزرگ خودروسازی خواهیم داشت که سودای حضور بیشتر در بازار خودروهای الکتریکی را دارند.

جگوار

برند خوشنام جگوار با معرفی جگوار I-Pace جای خود را در بازار خودروهای الکتریکی محکم کرد، این خودرو یکی از سرسخت‌ترین رقبای خودروهای تسلا مدل اس و ایکس به‌حساب می‌آید، جگوار I-Pace به لحاظ قیمت نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و امکانات داخلی این خودرو شانه به شانه بسیاری از خودروهای لاکچری بازار می‌زند.

نگاهی به رقبای موجود در بازار خودرو‌های الکتریکی

بلندپروازی‌های جگوار برای تولید خودروهای الکتریکی به همین‌جا ختم نمی‌شود و جگوار سودای ساخت خودروی کاملاً الکتریکی را با الهام از جگوار I-Pace در سر دارد، انتظار داریم این خودروی لاکچری و الکتریکی در سال‌های ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ راهی بازار شود و پیشرانه‌های الکتریکی این خودرو میزان ۳۹۴ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد.


بی‌.‌ام‌.‌و

برند آلمانی بی.‌ام‌.‌و در سال ۲۰۰۹ پیش‌بینی کرد که ظرفیت باتری‌های حاضر در خودروهای الکتریکی تا سال ۲۰۲۰ دوبرابر خواهد شد و این پیش‌بینی حتی زودتر از آنچه بی‌.‌ام‌.‌و‌ حدس زده بود صورت گرفت این این روزها باتری‌‌های حاضر در خودروهای الکتریکی به راحتی انرژی مورد نیاز خودرو را تا حدود ۵۰۰ کیلومتر تأمین می‌کنند.

نگاهی به رقبای موجود در بازار خودرو‌های الکتریکی

این امر باعث شده تا بی.‌ام‌.‌و تلاش بیشتری برای حضور پررنگ‌تر در بازار خودروهای الکتریکی داشته باشد و پیشرانه‌های الکتریکی فعلی که توسط بی.‌ام‌.‌و ساخته شده‌اند چیزی بین 80 تا 148 اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌دهند.

در این بین یکی از مدیران ارشد بی.‌ام‌.‌و مدعی شده است که تا سال ۲۰۲۵ بیشتر از ۱۰ خودرو را بر اساس پلتفرم BEV راهی بازار خواهد کرد. یک مدل جدید و جادار از بی.‌ام‌.‌ i3, خودروی i4 که به احتمال زیاد یک سدان خواهد بود که شباهت‌هایی نیز به کوپه‌های بی‌.‌ام‌.‌‌و دارد را می‌توان از خودروهای جدید الکتریکی بی.‌ام.‌و‌ نام برد. در بین این خودروها گفته می‌شود بی.‌ام‌.‌و i4 قدرتمندترین خودروی الکتریکی بی.‌ام‌.‌و‌ خواهد بود.

یک پیشرانه در قسمت جلو و دو پیشرانه در قسمت عقب این خودرو تعبیه شده است که در مجموع چیزی معادل ۴۴۰ اسب‌بخار نیرو را در اختیار راننده قرار می‌دهد، این خودرو بسیار چابک و سریع خواهد بود و در عرض تنها ۴.۰ ثانیه به شتابی معادل ۱۰۰ کیلومتر دست پیدا می‌کند.

فناوری BEV را نیز می‌توان از مواردی دانست که بی‌.‌ام‌.‌و در خودروهای خودران ساخت دست این شرکت به خدمت گرفته است.


دایملر

گفته می‌شود که دایملر تا سال ۲۰۲۲ میلادی حدود ۱۰ خودروی الکتریکی براساس پلتفرم BEV راهی بازار خواهد کرد. این خودروها در تیپ‌های مختلف عرضه می‌شود و شاسی‌بلند‌هایی جذاب و شیک را در کنار سدان‌های جمع‌و‌جور برای رانندگی در خیابان‌های پرترافیک می‌توان از خودروهای الکتریکی نام برد که دایملر وعده حضور آن‌ها را در بازار داده است.

نگاهی به رقبای موجود در بازار خودرو‌های الکتریکی

ناگفته نماند که بیشتر این خودروها با برند جدید مرسدس EQ عرضه خواهند شد و اولین مدل از این خودروها یک شاسی‌بلند کامپکت با نام مرسدس EQ-C خواهد بود که سال ۲۰۱۹ راهی بازار می‌شود. از قرار معلوم یک هاچ‌بک کامپکت الکتریکی نیز با نام مرسدس‌بنز EQ A قرار است در سال ۲۰۲۰ روانه بازار شود.

دایملر برنامه دارد تا مرسدس‌بنز EQ B را با هفت صندلی در سال ۲۰۲۲ راهی بازار کند. از طرف دیگر گفته می‌شود که دایملر تا پایان سال ۲۰۲۰ پلتفرم BEV را که اکنون با نام رمز EVA2 در حال توسعه است معرفی کند، این پلتفرم کاملاً ماژولار طراحی شده و ظرفیت‌های مختلف باتری را با پیشرانه‌های متفاوت می‌توان در خودروهای این پلتفرم تعبیه کرد.

نگاهی به رقبای موجود در بازار خودرو‌های الکتریکی


آئودی

طرفداران خودروهای الکتریکی در سال ۲۰۱۹ چشم انتظار خودروی شاسی‌بلند e-tron هستند، این خودرو به لحاظ ابعاد در قد و قواره آئودی Q5 طراحی شده است و با یک باتری ۹۵ کیلو وات‌ساعتی را در مدل‌های مختلف e-Tron سروکار داریم که حدود ۴۰۰ کیلومتر دوام می‌آورد.

نگاهی به رقبای موجود در بازار خودرو‌های الکتریکی

نسخه‌هایی بهینه‌شده از معماری MLB را می‌توان در تمامی مدل‌های آئودی e-tron پیدا کرد و آئودی مدعی است مهندسین این شرکت با مهندسین پورشه همپیمان شده‌اند تا پلتفرم جدیدی با نام PPE را برای خودروهای الکتریکی آینده طراحی کنند.

این پلتفرم در سال ۲۰۲۰ آماده می‌شود و جایگزین پلتفرمی خواهد شد که این روزها در خودروهای e-tron آئودی و J1 پورشه شاهد آن هستیم.

نگاهی به رقبای موجود در بازار خودرو‌های الکتریکی


پورشه

این‌گونه که پیداست پورشه Mission E قرار است در سال ۲۰۱۹ راهی بازار شود و مدل کراس‌ تورسیمو این خودرو نیز احتمالاً سال ۲۰۲۰ روی بازار را خواهد دید. این دو مدل خودرو از پلتفرم J1 پورشه استفاده خواهند کرد و پیشرانه‌ الکتریکی را در این خودروها شاهد هستیم که ماحصل همکاری پورشه و هیتاچی است.

نگاهی به رقبای موجود در بازار خودرو‌های الکتریکی

مدیران ارشد پورشه بر این باور هستند که این خودروهای الکتریکی به سبک و سیاق طراحی خودروهای پورشه وفادار خواهند ماند و این خودروها برای رانندگانی ساخته شده‌اند که به دنبال خرید یک خودروی الکتریکی و اسپورت تمام‌عیار می‌گردند.

به همین منظور پورشه Mission R شتاب بسیار سریعی دارد و به پیشرانه دوگانه و سیستم انتقال نیرو به چهار چرخ مجهز است.

نگاهی به رقبای موجود در بازار خودرو‌های الکتریکی


ولوو

شاید برای شما جالب باشد بدانید برند معتبر ولوو در سال ۲۰۱۰ توسط شرکت جیلی از فورد خریداری شده است و این روزها ولوو تلاش زیادی برای حضور در بازار خودروهای الکتریکی دارد، این‌گونه که پیداست ولوو سخت در حال کار بر روی پروژه خودروی Polestar 2 است، این خودروی الکتریکی شباهت‌های زیادی به خودروی مفهومی ولوو 40.2 دارد و تجهیزات داخلی این خودرو به راحتی خودروهای الکتریکی تسلا را کنار می‌زند.

نگاهی به رقبای موجود در بازار خودرو‌های الکتریکی

ولوو Polestar 2 به لحاظ قدرت و شتاب نیز دست کمی از رقبا نخواهد داشت و در عرض ۶.۰ ثانیه به سرعت یک‌صد کیلومتر در ساعت دست پیدا می‌‌کند. ولوو برای حضور در بازار خودروهای الکتریکی تنها Polestar 2 را در آستین ندارد و در سال ۲۰۲۲ قرار است شاهد عرضه Polestar 3 نیز که یک شاسی‌بلند الکتریکی است باشیم.

در خودروی Polestar 3 با یک شاسی‌بلند بزرگ و جادار سروکار داریم که شباهت‌های زیادی به آئودی Q7 دارد.

نگاهی به رقبای موجود در بازار خودرو‌های الکتریکی


فولکس‌واگن

این برند خوشنام آلمانی برنامه‌های زیادی برای حضور بیشتر در بازار خودروهای الکتریکی تا سال ۲۰۲۵ دارد و گفته می‌شود که بیشتر از ۱۰ میلیون دستگاه خودروی الکتریکی که بر اساس پلتفرم MEB ساخته شده‌اند راهی بازار خواهد کرد.

نگاهی به رقبای موجود در بازار خودرو‌های الکتریکی

این خودروها بسیار خوش‌قیمت خواهند بود و مدیر واحد خودروهای الکتریکی فولکس‌واگن تأکید کرده است آن‌ها برنامه دارند تا خودروهای الکتریکی را برای میلیون‌ها نفر بسازند نه اینکه سازنده خودرو برای میلیونرها باشند.

در مجموع می‌توان گفت بازار تولید خودروهای الکتریکی در آینده حلاوت بیشتری خواهد داشت و با پررنگ‌تر شدن نام سلاطین خودروسازی بدون شک در آینده شاهد کاهش قیمت و افزایش کیفیت خودروهای الکتریکی خواهیم بود.

پیشنهاد می‌کنیم ما و سایر کاربران را از اطلاعات خود در زمینه خودروهای الکتریکی در قسمت نظرات باخبر سازید.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
تنورستان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
اورانوس_فوتر2
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر صالحی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر