صرافی‌ها دوباره به چرخه ارزی کشور برمی‌گردند
۷۱۷۸۰۹
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
۵۶۶۶ 
خبرگزاری خانه ملت به نقل از نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نوشت که با سیاست جدید ارزی عملا صرافی ها از حیز انتفاع خارج شده اند.

خبرگزاری خانه ملت به نقل از نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نوشت که با سیاست جدید ارزی عملا صرافی ها از حیز انتفاع خارج شده اند.

علی اکبر کریمی با اشاره به اینکه در سامانه جامع تجارت، ارائه ارز از سوی صرافی بانک ها ممکن شده است، اظهارداشت:در تمام دنیا صرافی ها مجاری خاصی برای مبادلات خرد هستند و معمولا مسافران و توریست ها برای انجام مبادلات به صرافی ها مراجعه می کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به شرایط تحریمی کشور اشاره کرد و بیان داشت: اما در شرایط تحریمی، بانک ها نمی توانستند از طریق نظام بانکی متعارف، حواله ارزی صادر کنند به همین جهت حواله ارزی را صرافی ها به صورت غیر رسمی صادر می کردند که باعث افزایش حجم کار صرافی ها شده بود.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در مقررات ارزی جدید با توجه به اینکه عملا نرخ دلار ثابت شد و صادرکنندگان ملزم شدند که میزان ارز خود را به سامانه دولت اعلام کنند، عملا صرافی ها خاصیت خود را از دست دادند و از حیز انتفاع خارج شدند.

کریمی با بیان اینکه این رویه ایجاد مشکل کرده است، گفت: با پیگیری های صورت گرفته مقرر شد، دولت نقش جدیدی برای تاثیرگذاری صرافی ها در بازار ارز تعریف کنندبه همین جهت ابتدا صرافی بانک ها وارد بازار می شوند و سپس صرافی های دارای مجوز به سیستم ارزی کشور بازمی گردند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه در کشور 100 ها واحد صرافی غیر مجاز وجود دارد، بیان داشت: طبق گزارش مسئولان در کشور به طور مثال چند صد واحد صرافی مجاز وجود دارد و در مقابل 100 واحد صرافی غیر مجاز فعالیت می کنندکه تحت عناوین مختلف مبادلات ارزی انجام می دادند که باید از این چرخه حذف شوند.

وی تاکید کرد:باید از ظرفیت صرافی های مجاز در تعادل بخشی و پایداری تعادلی در بازار ارز استفاده شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه در چارچوب سیاست ها و تدابیر ارزی بانک مرکزی، باید صرافی ها فعال شوند، گفت: تعریف جدیدی از فعالیت صرافی ها به کمیسیون ارائه نشده است اما در جلساتی که با جهانگیری، سیف و دیگران داشتیم این موضوع مورد تاکید بوده تا از ظرفیت صرافی ها برای حل مشکلات فعالان اقتصادی و تامین نیازهای ارزی خرد استفاده شود.

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
10:30 - 1397/02/26
مگر اینکه به صرافی بگید بیایید دلار هارو برای ما بشمارید بیکار نباشید یا کف بانک هارو طی بکشید حقوق بگیرید یا شایدم ما همون دلار ۴۲۰۰ تومنی را میدیم بهتون ۴۱۰۰ بعدش بهتون میگیم دقیقا به کی تحویلش بدید، اونم میاد میگیره ازتون ۱۰۰ تومن گیرتون بیاد.
باقی مراجعه کننده هاهم بگید نداریم.
اگرنه هیچ راهی نداره که دلار تک نرخی باشه و به اندازه تقاضا بدید به صرافی ها،
بی خودی فسفر مغزتون را نسوزونید.
اینقدرم به بنده خدا صیف فشار نیارید، فکر کنه،
Iran, Islamic Republic of
10:35 - 1397/02/26
اما در ایران بعضی صرافی ها صراف خرد نیستند.
تمام دلارهایی که دولت میداد تا به بازار تزریق بشه بعضی صرافی ها در مقابل کارت ملی مردم و پرداخت وجهی به آنها دلارها را نزد خود نگه می داشتند.
Russian Federation
12:51 - 1397/02/26
بازم ارزو بدید دست صرافی ها بدن به یاراشون وعواملشون
مردم اسیر کنید یکی از عوامل بهم ریختگی با زار همین صرافی ها بودن
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1397/02/29
صرافی های آشغال رو اعدام کنید.اونایی که سوءاستفاده میکردن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج