خانم‌ها به چه مقدار پروتئین در روز نیاز دارند؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۷۱۹۳۵۷
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
۷۰۷۵
همونطور که همه ما میدونیم، خوردن غذای مناسب مهمترین روش برای سلامتی و تناسب اندامه. با توجه به کار‌هایی که در زندگی روزمره به زنان محول میشه، ضروریه که زن‌ها از سلامتی خودشون مراقبت کنن. آن‌ها باید تمام آمینواسید مهم رو در رژیم غذایی خود قرار دهند تا به مقدار توصیه شده از پروتئین دست پیدا کنند.

وب سایت دونفره: همونطور که همه ما میدونیم، خوردن غذای مناسب مهمترین روش برای سلامتی و تناسب اندامه. با توجه به کارهایی که در زندگی روزمره به زنان محول میشه، ضروریه که زنها از سلامتی خودشون مراقبت کنن. اما هنگام انتخاب مواد غذایی مناسب، نباید از اهمیت غذایی پروتئین صرف نظر کرد. دریافت پروتئین مورد نیاز برای بدن ما بسیار مهمه. این ماده غذایی به ساخت و ترمیم بافت‌ها کمک میکنه.

همچنین برای تولید آنزیم و هورمون در بدن نیز کاربرد داره. هم چنین پروتئین به عنوان بلوک ساختمان ماهیچه‌ها، استخوان‌ها، پوست، غضروف و خون مورد استفاده قرار میگیره. هر سلولی در بدن انسان دارای پروتئین می باشد. به همین خاطر، پروتئین یکی از مهمترین مواد غذایی هست که نباید از رژیم غذایی حذف بشه. هر زنی که به دنبال داشتن تناسب اندام و فیزیک بدنی مناسبی هست باید این موضوع رو جدی تر بگیره. برای رسیدن به این هدف، ما به شما توصیه می کنیم که مصرف غذاهای پروتئین دار رو مد نظر داشته باشین. در ادامه این مطلب توضیحاتی در این مورد به شما ارائه میدیم.

میزان پروتئین مورد نیاز خانوم ها در روز چقدره؟

میزان پروتئین مورد نیاز روزانه در زنان

بنابر توصیه های وزارت کشاورزی کشور آمریکا، مشخص شده که هر زن بالغ باید به صورت روزانه حداقل 0.8 گرم پروتئین، برای هر کیلوگرم از وزن بدن خودش مصرف کند. به عنوان مثال یه زن با وزن 60 کیلوگرم، باید حداقل 48 گرم پروتئین به صورت روزانه از طریق غذا خوردن دریافت کنه.

میزان نیاز روزانه پروتئین بدن رو به این صورت حساب کنید

به غیر از توانایی زیاد این ماده غذایی در سیر کردن انسان، پروتئین کارهای بسیار بیشتری برای بافت ها، ماهیچه‌ها و استخوان‌های بدن انجام میده. برای یه زن با سایز متوسط مقداری سخته که مقدار مناسب پروتئین برای مصرف رو حساب کنه و اون مقدار رو در رژیم غذایی خودش وارد کنه. برای فهمیدن این محاسبات ساده می تونین نکات زیر رو مد نظر قرار بدین:

  • اگه سبک زندگی شما طوری هست که فعالیت زیادی ندارین، باید میزان پروتئین (به گرم) مورد نیاز خودتون رو با ضرب کردن وزن خودتون (به کیلوگرم) در عدد 0.88 به دست بیارین.
  • اگه سبک زندگی شما به صورتی هست که فعالیت زیادی رو شامل میشه، باید میزان پروتئین (به گرم) مورد نیازتون رو با ضرب کردن وزن خودتون (به کیلوگرم) در عدد 1.33 به دست بیارین.
  • اگه شما یه زن ورزشکار هستین، باید مقدار پروتئین مورد نیازتون (به گرم) رو با ضرب کردن وزنتون (به کیلوگرم) با عدد 1.66 به دست بیارین.
  • اگه شما به رشته ورزشی بدن سازی مشغول هستین، مقدار پروتئین (به گرم) موردنیاز بدنتون رو با ضرب کردن وزن خودتون (به کیلوگرم) در عدد 1.88 به دست بیارین.

اثر پروتئین بر تناسب اندام

بنا بر مشاهدات مشخص شده زنانی که رژیم غذایی بر مبنای پروتئین دارن، به خصوص اونهایی که به صورت فشرده ورزش میکنن، به احتمال زیاد در مقایسه با زنانی که در رژیم غذایی خود پروتئین کمی میخورن، بافت های ماهیچه ای بیشتری به دست میارن. علی رغم دریافت کالری بیشتر از طریق مصرف روزانه پروتئین، مطالعات نشون میده که این زنان در مقایسه با زنهای دیگه که رژیم غذایی کم کالری تری دارن، بیشتر چربی بدن خودشون رو از دست میدن.

بهترین منابع پروتئینی

موضوع مهمی که اینجا وجود داره اینه که شما باید تمام آمینواسید مهم رو در رژیم غذایی خودتون قرار بدین تا به مقدار توصیه شده از پروتئین دست پیدا کنین. گوشت، تخم‌مرغ، ماهی، محصولات لبنی و سویا بهترین منبع پروتئین هستن. مقداری عدس به اندازه یه فنجان میتونه 17 گرم پروتئین برای شما فراهم کنه. حدود 180 میلی لیتر ماست ساده دارای حدود 15 گرم پروتئینه. ¾ فنجان سویا میتونه حدود 21 گرم از پروتئین مورد نیاز بدن شما رو تامین کنه. سه چهارم فنجان مرغ خرد شده و سرخ شده، قادر به فراهم کردن 32 گرم پروتئین برای شما می باشد.

به طور خلاصه، اگه هدف اصلی شما داشتن بدنی لاغر و یا از دست دادن چربیه، پس صرف نظر از این که باید در یه برنامه ورزشی فشرده شرکت کنین، باید به جذب پروتئین مورد نیاز خودتون هم توجه کنین. داشتن یه وعده غذایی که دارای پروتئین زیادی باشه میتونه بدن لاغر و متناسبی رو برای شما به ارمغان بیاره.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
روشا فارمسی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر لاجوردی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
تنورستان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
فنی آتل_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی ادیب_فوتر