خانم‌ها به چه مقدار پروتئین در روز نیاز دارند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
ریزخور_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۷۱۹۳۵۷
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
۷۰۲۸
همونطور که همه ما میدونیم، خوردن غذای مناسب مهمترین روش برای سلامتی و تناسب اندامه. با توجه به کار‌هایی که در زندگی روزمره به زنان محول میشه، ضروریه که زن‌ها از سلامتی خودشون مراقبت کنن. آن‌ها باید تمام آمینواسید مهم رو در رژیم غذایی خود قرار دهند تا به مقدار توصیه شده از پروتئین دست پیدا کنند.

وب سایت دونفره: همونطور که همه ما میدونیم، خوردن غذای مناسب مهمترین روش برای سلامتی و تناسب اندامه. با توجه به کارهایی که در زندگی روزمره به زنان محول میشه، ضروریه که زنها از سلامتی خودشون مراقبت کنن. اما هنگام انتخاب مواد غذایی مناسب، نباید از اهمیت غذایی پروتئین صرف نظر کرد. دریافت پروتئین مورد نیاز برای بدن ما بسیار مهمه. این ماده غذایی به ساخت و ترمیم بافت‌ها کمک میکنه.

همچنین برای تولید آنزیم و هورمون در بدن نیز کاربرد داره. هم چنین پروتئین به عنوان بلوک ساختمان ماهیچه‌ها، استخوان‌ها، پوست، غضروف و خون مورد استفاده قرار میگیره. هر سلولی در بدن انسان دارای پروتئین می باشد. به همین خاطر، پروتئین یکی از مهمترین مواد غذایی هست که نباید از رژیم غذایی حذف بشه. هر زنی که به دنبال داشتن تناسب اندام و فیزیک بدنی مناسبی هست باید این موضوع رو جدی تر بگیره. برای رسیدن به این هدف، ما به شما توصیه می کنیم که مصرف غذاهای پروتئین دار رو مد نظر داشته باشین. در ادامه این مطلب توضیحاتی در این مورد به شما ارائه میدیم.

میزان پروتئین مورد نیاز خانوم ها در روز چقدره؟

میزان پروتئین مورد نیاز روزانه در زنان

بنابر توصیه های وزارت کشاورزی کشور آمریکا، مشخص شده که هر زن بالغ باید به صورت روزانه حداقل 0.8 گرم پروتئین، برای هر کیلوگرم از وزن بدن خودش مصرف کند. به عنوان مثال یه زن با وزن 60 کیلوگرم، باید حداقل 48 گرم پروتئین به صورت روزانه از طریق غذا خوردن دریافت کنه.

میزان نیاز روزانه پروتئین بدن رو به این صورت حساب کنید

به غیر از توانایی زیاد این ماده غذایی در سیر کردن انسان، پروتئین کارهای بسیار بیشتری برای بافت ها، ماهیچه‌ها و استخوان‌های بدن انجام میده. برای یه زن با سایز متوسط مقداری سخته که مقدار مناسب پروتئین برای مصرف رو حساب کنه و اون مقدار رو در رژیم غذایی خودش وارد کنه. برای فهمیدن این محاسبات ساده می تونین نکات زیر رو مد نظر قرار بدین:

  • اگه سبک زندگی شما طوری هست که فعالیت زیادی ندارین، باید میزان پروتئین (به گرم) مورد نیاز خودتون رو با ضرب کردن وزن خودتون (به کیلوگرم) در عدد 0.88 به دست بیارین.
  • اگه سبک زندگی شما به صورتی هست که فعالیت زیادی رو شامل میشه، باید میزان پروتئین (به گرم) مورد نیازتون رو با ضرب کردن وزن خودتون (به کیلوگرم) در عدد 1.33 به دست بیارین.
  • اگه شما یه زن ورزشکار هستین، باید مقدار پروتئین مورد نیازتون (به گرم) رو با ضرب کردن وزنتون (به کیلوگرم) با عدد 1.66 به دست بیارین.
  • اگه شما به رشته ورزشی بدن سازی مشغول هستین، مقدار پروتئین (به گرم) موردنیاز بدنتون رو با ضرب کردن وزن خودتون (به کیلوگرم) در عدد 1.88 به دست بیارین.

اثر پروتئین بر تناسب اندام

بنا بر مشاهدات مشخص شده زنانی که رژیم غذایی بر مبنای پروتئین دارن، به خصوص اونهایی که به صورت فشرده ورزش میکنن، به احتمال زیاد در مقایسه با زنانی که در رژیم غذایی خود پروتئین کمی میخورن، بافت های ماهیچه ای بیشتری به دست میارن. علی رغم دریافت کالری بیشتر از طریق مصرف روزانه پروتئین، مطالعات نشون میده که این زنان در مقایسه با زنهای دیگه که رژیم غذایی کم کالری تری دارن، بیشتر چربی بدن خودشون رو از دست میدن.

بهترین منابع پروتئینی

موضوع مهمی که اینجا وجود داره اینه که شما باید تمام آمینواسید مهم رو در رژیم غذایی خودتون قرار بدین تا به مقدار توصیه شده از پروتئین دست پیدا کنین. گوشت، تخم‌مرغ، ماهی، محصولات لبنی و سویا بهترین منبع پروتئین هستن. مقداری عدس به اندازه یه فنجان میتونه 17 گرم پروتئین برای شما فراهم کنه. حدود 180 میلی لیتر ماست ساده دارای حدود 15 گرم پروتئینه. ¾ فنجان سویا میتونه حدود 21 گرم از پروتئین مورد نیاز بدن شما رو تامین کنه. سه چهارم فنجان مرغ خرد شده و سرخ شده، قادر به فراهم کردن 32 گرم پروتئین برای شما می باشد.

به طور خلاصه، اگه هدف اصلی شما داشتن بدنی لاغر و یا از دست دادن چربیه، پس صرف نظر از این که باید در یه برنامه ورزشی فشرده شرکت کنین، باید به جذب پروتئین مورد نیاز خودتون هم توجه کنین. داشتن یه وعده غذایی که دارای پروتئین زیادی باشه میتونه بدن لاغر و متناسبی رو برای شما به ارمغان بیاره.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
خرید باکس 1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
ادیب_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
ادیب_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
تنورستان_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر