چرا ستاره‌ها راحت از استقلال جدا می‌شوند؟
۷۲۳۲۸۷
۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
۱۰۹۲۳
سیاست باشگاه استقلال در نقل و انتقالات در چند سال گذشته نشان می دهد که مسیر پر از ابهامی را طی می کنند و گویی نظارتی هم بر این روند نیست.

خبرگزاری فارس: این روزها باشگاه استقلال نه خیلی جدی و نه خیلی بی تفاوت نقل و انتقالات را آغاز کرده است اما آنچه از همین ابتدای کار به چشم می خورد شیوه عجیب و غلط مسئول نقل و انتقالات این باشگاه برای حفظ بازیکنان است.

اولین قدم هر باشگاه برای نقل و انتقالات حفظ مهره‌های ستاره و تاثیرگذاری است که قراردادشان رو به پایان است و یا قراردادهایی که است که شرط دارد و بازیکن می تواند از این تیم جدا شود. اصلی که باشگاه استقلال به شکلی نادرست در حال اجرای آن است.

از تیام شروع می کنیم. همان بازیکنی که چندی پیش شبانه و درست در ساعت‌های پایانی نقل و انتقالات در فرودگاه امام! با استقلال قرارداد بست. قراردادی که آن روزها به خاطر فشارهای زیاد طرفداران بسته شد چون استقلالی‌ها نتوانسته بودند مهاجمان مد نظر شفر را جذب کنند. مامه بابا تیام همان بازیکنی که تا همین چند ماه قبل پندار توفیقی معاون باشگاه استقلال و همچنین رضا افتخاری مدیرعامل باشگاه تاکید داشتند که با استقلال یک سال دیگر قرارداد دارد و جایی نمی رود، او حتی همین دو روز پیش در اظهار نظری روی سایت باشگاه استقلال اعلام کرد: تیام با ما هماهنگ است!

این اظهار نظر در حالی صورت گرفته حالا معاون باشگاه استقلال عنوان می‌کند تیام بهانه می‌آورد.اگر او با مسئولان استقلال هماهنگ است چطور به یکباره شروع به بهانه جویی کرده؟ همه می‌دانند مهاجم سنگالی برای دریافت مبلغ بالاتر نسبت به فصل قبل منتظر پیشنهاد مسئولان استقلال بود اما اینکه چطور تا همین یک ماه پیش به هواداران استقلال عنوان شده این بازیکن یک سال دیگر قرارداد دارد خودش سوال ایجاد می‌کند.چیزی که در مذاکرات توفیقی و افتخاری در مذاکره با تیام عنوان شده این است که مهاجم سنگالی پیشنهاد پاداش‌های این باشگاه را برای برد احتمالی مقابل السد قطر، مرحله نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا را نپذیرفته و اعلام کرده گنجاندن این نوع آپشن در قراردادش ضمانتی ندارد چون ممکن است استقلال از این مراحل حذف شود و خود به خود این آپشن ها از بین می‌رود.

اما سوال مهمتر اینجا است که چرا باشگاه استقلال فصل گذشته با بازیکنان به شکلی قرارداد بسته که همه آنها خیلی راحت می‌توانند با پرداخت مبلغی از این تیم جدا شوند، آن هم بازیکنانی که همه تاثیر گذار هستند و حتی این باشگاه می‌توانست با عقد قرارداد حرفه‌ای از انتقال آنها به تیم‌های اروپایی سود کلانی ببرد. نمونه بارز آن امید نورافکن است که در استقلال رشد کرد اما در 23 سالگی با پرداخت مبلغی بسیار جزئی از استقلال جدا شد. از طرف دیگر مجید حسینی دیگر مدافع آینده دار فوتبال ایران هم بازیکنی است که این روزها شایعه جدایی اش از استقلال شنیده می‌شود و او هم بندی در قرارداد دارد که می‌تواند از جمع آبی پوشان جدا شود. به اینها فرشید اسماعیلی را هم اضافه کنید که مدعی شده با پرداخت 200 هزار دلار می‌تواند از استقلال رضایتنامه بگیرد.آیا این نوع قرارداد بستن برای باشگاه بزرگی مثل استقلال مناسب است؟

این نوع مذاکرات با تیام و عقد قراردادهای نصفه و نیمه که خروجی‌اش جدایی بازیکنانی است که تبدیل به ستاره می‌شوند ما را به یاد روزهایی می‌اندازد که کاوه رضایی در حال مذاکره با استقلال بود و پندار توفیقی با بیان اینکه کاوه رضایی بازیکن اروپا ندیده ای است باعث جدایی این بازیکن از جمع آبی پوشان شد. بر کسی هم پوشیده نیست که کاوه ستاره فصل استقلال بود و امسال هم در اروپا و در تیم شارلروا خودش را به خوبی نشان داد. مسئله که کاملا در 2 سال اخیر نمایان شده این است که باشگاه استقلال وقتی در حفظ و یا جذب برخی از بازیکنان ناکام می‌شود بلافاصله برای کم کردن فشار هواداران، این بازیکنان را مقابل مردم قرار می دهد.کاری که با کاوه رضایی شد اکنون برای تیام در حال رخ دادن است(اگر چه این موضوع شاید برای بازیکنان خارجی چندان مهم نباشد) و نمونه رفتارهای عجیب مسئولان استقلال مصاحبه امروز توفیقی با رادیو است که تیام را به بهانه آوردن متهم کرده است در حالی که معاون باشگاه استقلال باید به جای خراب کردن تیام به این سوال پاسخ بدهد که چرا با این بازیکن خوب به این شکل قرارداد بسته و چرا یک ماه پیش عنوان کرده وی با استقلال یک سال قرارداد دارد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:01 - 1397/03/06
چون تیم برا دولت هست و هزینه ای معین باید خرج شود.اگر تیمهای سرخابی به خصوصی واگذار شوند هم درآمد زا میشوند و امکان باز شدن پای بازیکنانی بزرگ همانند اینستا و ژاوی و.... به لیگ ایران میشود.
پاسخ ها
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
آفرین بر فهم و شعورت .
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1397/03/06
ی مشت گشنه از ناکجا آباد میان تو تیمهای بزرگ ی زره که پیشرفت میکنن خودشونو. گم میکنن دیگه
پاسخ ها
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
مرد خوب .فرهنگ خود را با اینطور صحبت کردن زیر سوال نبرید یعنی چه میگی یک مشت گشنه!!!بازیکنان خارجی که قبلاً به استقلال آمده بودن اندازه یک درصد نامه تیام نبودن اگه تیام نبود بازی برگشت با ذوب آهن حذف شده بودید .کمی انصاف داشته باش .۹۰۰هزار دلار برای یک فصل دیگر پول کمی به این بازیکن خوب و گلزن مهاجم سابق یونتوس ایتالیا است.
Iran, Islamic Republic of
13:38 - 1397/03/06
برای اینکه باهاشون قرارداد ترکمنچای میبندن وگرنه کدوم ادم عاقلی میره تیم کیسه ششتایی خخخخ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
همونای که چهار تا چهارتا بهتون گل زدن لنگی
Iran, Islamic Republic of
14:44 - 1397/03/06
چون قراردادهاشون یه جوری هست که هر بازیکنی هرموقع دلش خواست بره همین تیام بدون تیم بود اصلا عربا نمیشناختنش اومد ایران ادم شد حالا ناز میکنه به نظر من اصلا نباید دنبالش بیفتن باید بگن بفرما گم شو برو مدیرعامل میفته دنبالش شاید فصل دیگه بازیش نگیره بجاش تبریزی رو بیارید تموم بشه بره
Germany
14:49 - 1397/03/06
دوست عزیز اوضاع لنگ از اینم بدتره چون بازیکناش با این حال که میدونن تیم نمیتونه بازیکن بگیره دبه در میارن وسر از تیمهای درجه دو وسه عربی در میارن حالا کاش جایی میرفتند که یه پله روبه جلو بود
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1397/03/06
از بیعرضگی افتخاری و توفیقی،نمیدونم این اقایان با کدوم کارنامه اوردنشون استقلال
اقای افتخاری فوتسال و نابود کرد حالا اوردنش استقلال
بابا این اقا ۸۰ سالشه امسال باید عصا دستش بگیره
به توفیقی بگید کاوه اروپاه ندیده بود یا شما
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۶
واقعا احسنت به شما منم میخواستم همین پیغام رو بذارم
مدیران بی لیاقت
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1397/03/06
چون تیم کوچیکیه و ارزش موندن نداره بهتره به تیمای بزرگتر برن.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
کیه که ندونه استقلال بزرگترین تیم ایران و آسیاست
چه از نظر سابقه چه قدمت چه هوادار و چه مقامهای داخلی و بین‌المللی
پس بفهم راجع به چه تیم باعظمتی داری نظر میدی
Bulgaria
12:20 - 1397/03/08
خخخخ کیسه تیم بزرگ و با عظمت چی میگی مگه ثاریم مگه میشه
Bulgaria
12:21 - 1397/03/08
البته سومی عالمی داره برای خودش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج