دسترسی به یوتیوب در مصر یک ماه ممنوع شد
۷۲۳۴۵۴
۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۰
۲۹۴۱
عال ترین دادگاه اداری مصر دیروز حکمی صادر کرده که به موجب آن مقامات این کشور باید به مدت یک ماه جلوی دسترسی به یوتیوب را بگیرند.

خبرگزاری فارس: مقامات مصری دسترسی به سایت یوتیوب را در این کشور به مدت یک ماه مسدود کردند. علت این مساله انتشار ویدئوهای ضد اسلامی در سایت مذکور در سال 2012 اعلام شده است.

عال ترین دادگاه اداری مصر دیروز حکمی صادر کرده که به موجب آن مقامات این کشور باید به مدت یک ماه جلوی دسترسی به یوتیوب را بگیرند.

علت این تصمیم آن است که در سایت یوتیوب در سال 2012 ویدئویی بارگذاری شده بود که بی گناهی مسلمانان نام داشت و در آن به مقدسات مسلمانان و به خصوص شخص پیامبر اسلام(ص) توهین شده بود.

به دنبال انتشار این ویدئو قرار شد در سال 2013 سایت یوتیوب در مصر مسدود شود، اما فرایند تجدیدنظر خواهی در ارتباط با حکم یادشده 5 سال به طول انجامید و پس از یک کشمکش قضایی طولانی سرانجام حکم مسدود شدن یک ماهه یوتیوب صادر شده است.

بر خلاف سال 2013 تصمیمی که این بار صادر شده قطعی است و هیچ مقام قضایی یا دولتی نمی تواند آن را نقض کند. البته صدور دیرهنگام این حکم پس از گذشت حدود شش سال از وقوع حادثه تاسف آمیز توهین به پیامبر اسلام در سایت یوتیوب موجب تمسخر و انتقاد بسیاری از شهروندان مصری شده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
17:55 - 1397/03/06
حاجی برای ما ده ساله مسدود شده. یک ماه که چیزی نیست
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1397/03/06
خدا لعنت کنه . رسانه ها را قطع می کنید .
میدانید اطلاعات علمی در گروه ارتباط با این رسانه هست ‌
من خودم خیلی اطلاعات که در اینترنت نیست از توی همین .
یوتیوب استخراج می کنم و اگر قطع بشه .
ما به یک انسان بدوی تبدیل میشیم .
حالا یک چیزی تحریم نیستیم . خودتان تحریم کنیم .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج