کی‌روش: بازی با اسپانیا بسکتبال نمی‌شود
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۲۴۴۶۳
۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
۹۹۶۰
سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با یک رسانه اسپانیایی از تیم ملی و حاشیه‌هایش سخن گفت.

ایسنا: به نقل از مارکا، کارلوس کی‌روش از سال ۱۹۸۹ بر روی نیمکت نشست و دوران مربی‌گری‌اش آغاز شد. سرمربی پرتغالی اکنون ۷ سال است که هدایت تیم ملی فوتبال ایران را بر عهده دارد. تیم او در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برابر آرژانتین قدرتمند قرار گرفت و اکنون در روسیه باید به مصاف دو تیم بزرگ دیگر یعنی اسپانیا و پرتغال برود.

کی‌روش در یک مصاحبه اختصاصی با این سایت اسپانیایی به وضعیت تیم ملی ایران اشاره کرد و گفت: سومین تجربه‌ام در جام جهانی است. دو بار این اتفاق با ایران افتاد و یک بار با هدایت تیم ملی پرتغال در این رقابت‌ها حضور داشتم.

تیم ملی پرتغال در سال ۲۰۱۰ در مرحله حذفی برابر اسپانیا قرار گرفت و با گل داوید ویا از این رقابت‌ها کنار رفت. کی‌روش درباره این بازی اظهار کرد: دیدار خیلی سختی برای ما بود و تیم بهتر توانست پیروز شود اما اگر داور دقت بیشتری داشت یا از سیستم فناوری بازبینی تصاویر استفاده می‌شد، تاریخ عوض می‌شد اما این اتفاق افتاد و دیگر نمی‌توان کاری کرد.

تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ مقابل آرژانتین می‌توانست نتیجه بهتری کسب کند اگر داور یک پنالتی به نفع ایران اعلام می‌کرد. سرمربی پرتغالی در رابطه با این موضوع اظهار کرد: داوران به تیم من ضربه زدند ما مقابل آرژانتین خیلی خوب بازی کردیم اما ناگهان لیونل مسی با آن ضربه فوق‌العاده همه چیز را عوض کرد. تنها دو نفر در نتیجه این بازی تاثیرگذار بودند، فرد نخست مسی بود که فوق‌العاده عمل کرد و دومین نفر داور بود که خطای آشکار روی اشکان دژاگه را ندید. اگر داور به نفع ما خطا می‌گرفت، زابالتا باید اخراج می‌شد.

کی‌روش در مصاحبه با فیفا اعلام کرده بود که مسی را باید متوقف کرد. سرمربی تیم ملی ایران در این رابطه اظهار کرد: برای من کریستیانو رونالدو بهترین بازیکن جهان است ولی مسی گاهی اوقات فرازمینی ظاهر می‌شود.

سرمربی پرتغالی در ادامه به هم‌گروهی با اسپانیا، پرتغال و مراکش در جام جهانی اشاره کرد و گفت: گروه بسیار سختی است. شاید سخت‌ترین گروه جام جهانی باشد اما برنامه ما آشکار است. ما قرار است با حریفان‌مان روبه‌رو شویم و سیر صعودی داشته باشیم و از گذشته بهتر عمل کنیم. این هدف ایران است. صعود ما به جام جهانی خیلی خوب بود و توانستیم با یک عملکرد خوب به مرحله نهایی صعود کنیم. چالش ما در جام جهانی این است که بهترین ایران را به همه نشان دهیم و جنگنده ظاهر شویم.

سرمربی پرتغالی در مورد نخستین بازی تیم ملی برابر مراکش اظهار کرد: خیلی خوب است که ما در نخستین بازی به مصاف مراکش می‌رویم. پرتغال و اسپانیا دو تیمی هستند که شانس بیشتری برای صعود دارند در اولین بازی روبه‌رو خواهند شد و این به نفع ماست چون اسپانیا و پرتغال تنها برای صعود تلاش نمی‌کنند، آن‌ها می‌خواهند قهرمان جهان شوند. مراکش و ما برای صعود به یک هشتم نهایی تلاش می‌کنیم.

کی‌روش در ادامه به تیم ملی اسپانیا اشاره کرد و گفت: اسپانیا مانند ۴ سال پیش نیست و به دوران اوج بازگشته‌اند. این تیم بازی زیبایی به نمایش می‌گذارد. فضاها را به خوبی کنترل می‌کند و مالکیت توپ را در اختیار دارد. اسپانیا همیشه کنترل بازی را در اختیار دارد با حضور یولن لوپتگی همیشه یک گام رو به جلو است. این تیم آزادی عمل همیشگی‌اش را دارد و می‌تواند همانند دوران فوق‌العاده اسپانیا وسینته دل بوسکه خلاقانه بازی کند. این اسپانیا نسبت به تیم قبلی پیشرفت زیادی داشته است و هر ۱۰ دقیقه بهتر عمل می‌کند. این اتفاق باعث می‌شود برای تیم حریف کار سخت شود. این تیم تنها فضاها و ریتم بازی را کنترل نمی‌کند بلکه حریف را به شدت تحت فشار قرار می‌دهد.

سرمربی تیم ملی ایران در ادامه افزود: اسپانیا نقطه ضعف ندارد با این حال دیدار برابر اسپانیا مانند یک بازی بسکتبال نخواهد بود. قرار نیست برابر یک تیم حاضر در NBA بازی کنیم. فوتبال به لحظات و تصمیم‌گیری‌ها بستگی دارد. فوتبال ورزشی است که می‌تواند در آن هر اتفاقی رخ دهد. فوتبال یک رشته خاص است. به خاطر همین جذاب‌ترین ورزش جهان است. در فوتبال همیشه یک تیم خاص پیروز نیست. ما با این ذهنیت در هر بازی ظاهر می‌شویم. خدایان فوتبال عادلانه عمل خواهند کرد و تیم بهتر در زمین پیروز خواهد شد.

کی‌روش درباره برنامه کار برای کنترل رونالدو و آندرس اینیستا گفت: برنامه خاصی برای این دو بازیکن ندارم. برنامه ایران این است که مانند یک تیم جنگنده در ۹۰ دقیقه ظاهر شود و برای پیروزی تلاش کند. بازی با اسپانیا برای ما اهمیت زیادی خواهد داشت. ما در بازی‌های مقدماتی ۶۰ تا ۷۰ مالکیت توپ را در اختیار داشتیم اما مقابل اسپانیا به احتمال فراوان در اختیار حریف خواهد بود. ما باید ذهنیت‌مان را برای این بازی عوض کنیم. چرا باید برنامه خاصی برای اینیستا داشته باشیم زمانی که بازیکنان دیگری مانند داوید سیلوا، ایسکو، مارکو آسنسیو، جرارد پیکه در این تیم حضور دارند. نمی‌توانیم تنها به یک بازیکن فکر کنیم. بهترین کار این است که خود را به خوبی آماده کنیم و سپس به جزئیات بپردازیم. باید در هر بازی اجازه ندهیم حریف ما را دچار مشکل کند.

کی‌روش در مورد رویارویی با رونالدو گفت: اتفاق خاصی خواهد بود چون ما سال‌های زیادی در کنار هم بودیم. او بهترین بازیکن جهان است ولی زمانی که توپ در زمین به گردش می‌آید تیم از همه چیز مهم‌تر است.

او در مورد بازیکنان ایرانی اظهار کرد: آنها قوی و تعیین کننده هستند. ما یک تیم با هویت هستیم که از یک مجموعه قدرتمند بهره می‌بریم. بهترین بازیکنی که ایران دارد یک بازیکن نیست بلکه کل تیم است. ما مانند رئال مادرید، منچستریونایتد و اینتر در تیم خود ستاره نداریم. ستاره ما تیم ماست. ما همیشه تلاش می‌کنیم برای یک هدف بجنگیم. سعی می‌کنیم بازی خوبی به نمایش بگذاریم و با اتحاد پیروز شویم. بازیکنانم به خوبی خود را با این شیوه جدید وفق داده‌اند. هر بازیکن ایرانی می‌داند هم‌تیمی‌اش در هر لحظه از او چه می‌خواهد.

بازیکنان ایرانی در لیگ‌های مختلفی همچون پرتغال، بلژیک، لیگ برتر ایران و روسیه پا به توپ هستند. کی‌روش درباره سخت بودن کار کردن با چنین بازیکنانی اظهار کرد: کار آسانی نیست. بازیکنانی در اختیار داریم که خارج از کشور هستند و تجربه زیادی در فوتبال بین‌المللی دارند. دیگر بازیکنان نیز در ایران پا به توپ هستند. ما سعی می‌کنیم با بازیکنانی که در اختیار داریم با یک برنامه مشخص خودمان را برای جام جهانی آماده کنیم.

آندرس اینیستا در روسیه آخرین جام جهانی خود را تجربه خواهد کرد. سرمربی تیم ملی ایران در مورد هافبک اسپانیایی گفت: این یک ضربه برای جهان فوتبال است که بازیکنی همچون اینیستا بارسلونا را ترک کرد. من بخشی از برخی از رای‌گیری‌ها بودم که هرگز عدالت را اجرا نکردند. جهان فوتبال باید به بازیکن فوق‌العاده‌ای همچون اینیستا عناوین بیشتری می‌داد. باور نکردنی است که او هرگز بهترین بازیکن جهان شناخته نشد. فوتبال گاهی چنین چیزهایی دارد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:10 - 1397/03/08
فقط بلدی چرت و پرت تلاوت کنی آقای مغرور از خود راضی.تو با ترکیه هیچ غلطی نکردی.این آقا با امثال روزبه پشمی قرار آبروی ایران ببرن
Iran, Islamic Republic of
16:39 - 1397/03/08
جناب کروش اسپانیا نمیتونه جلوی ما فوتبال خودشو بازی کنه چون ما بهترین دفاع آخر به نام چشمی داریم توپ رد بشه چی خخخخ
United States
09:03 - 1397/03/09
زرت چشمی ،یا اون شمالیه دفاع راستمون فقط بلده بدوه جلو سیخ بکشه اینا دفاعامونن؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:51 - 1397/03/09
سلام..اگه وریا وسید جلال والبته حسینی دروازه بان استقلال دعوت نشوند حتمان. سواخ سواخ میشه کی روش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان