«شاهد خاقان عباسی» استعفا کرد
۷۲۵۷۲۶
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
۷۱۵۲
در حالیکه شاهد خاقان عباسی، نخست وزیر پاکستان نیمه شب پنجشنبه از سمت خود استعفا داد قرار است نصیر الملک یک قاضی ارشد پاکستان جانشین او شود.

خبرگزاری ایسنا: در حالیکه شاهد خاقان عباسی، نخست وزیر پاکستان نیمه شب پنجشنبه از سمت خود استعفا داد قرار است نصیر الملک یک قاضی ارشد پاکستان جانشین او شود.

 ساعاتی بعد از آنکه دوره کنونی پارلمان پاکستان به پایان رسید و رئیس جمهور این کشور مجلس سفلای پارلمان را منحل کرد، اعلام شد که نصیر الملک، رئیس پیشین دادگاه عالی این کشور قرار است به عنوان نخست وزیر موقت برای یک دوره دو ماهه سوگند یاد کند.

این سومین بار در تاریخ پاکستان است که مجلس سفلای پارلمان موسوم به مجلس ملی دوره پنج ساله خود را تکمیل می‌کند. قانون اساسی پاکستان تصریح کرده که انتخابات جدید در این کشور باید در عرض 60 روز برگزار شود.

نصیرالملک از امروز (جمعه) تا زمان برگزاری انتخابات که برای 25 ژوئیه اعلام شده هدایت دولت موقت پاکستان را در دست خواهد داشت.

شاهد خاقان عباسی، نخست وزیر قبلی نیمه شب پنجشنبه استعفا کرد و به دوره پر تنش نخست وزیری اش که از ژوئیه 2017 با روی کار آمدن به جای نواز شریف آغاز شد پایان داد.

در آن زمان نواز شریف از سوی دادگاه عالی پاکستان به اتهام پنهانکاری در دارایی‌هایش در خارج برکنار شد و اکنون با محاکمه به اتهام فساد روبرو است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج