«لودریان» در خصوص برجام چه گفت؟
۷۲۵۸۱۷
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
۴۱۹۲ 
وزیر امورخارجه فرانسه با بیان اینکه اتحادیه اروپا برای محافظت از شرکت‌های اروپایی در برابر تحریم‌های آمریکا پیشرفت‌هایی به دست آورده است، گفت که این اقدامات هنوز کافی نیست.

خبرگزاری ایسنا: وزیر امورخارجه فرانسه با بیان اینکه اتحادیه اروپا برای محافظت از شرکت‌های اروپایی در برابر تحریم‌های آمریکا پیشرفت‌هایی به دست آورده است، گفت که این اقدامات هنوز کافی نیست.

ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه روز پنج‌شنبه گفت: اتحادیه اروپا در زمینه محافظت از شرکت‌های اروپایی در برابر تحریم‌های آمریکا علیه ایران، به پیشرفت‌هایی دست یافته است اما هنوز این اقدامات کافی نیستند.

لودریان در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی LCI فرانسه تصریح کرد: ما در یک زمینه پیشرفت داشته‌ایم و آن اجرای قانون اروپا در سال ۱۹۹۶ است که ما آن را مدرنیزه کرده‌ایم و به ما این اجازه را می‌دهد که از شرکت‌هایمان در برابر فشار آمریکا محافظت کنیم، اما هنوز هم کافی نیست.

وی در ادامه گفت: هنوز نیاز است تا سازوکار مالی جداگانه‌ای از واحد ارزی دلار ایجاد کنیم، همچون یورو یا ارزهای دیگر که به شرکت‌های اروپایی برای تجارت با ایران کمک و در نتیجه تهران بتواند نفت خود را صادر کند.

پس از آنکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خروج خود از برجام را علام کرد و گفت که تحریم‌ها علیه تهران را بازمی‌گرداند، دیگر طرف‌های توافق یعنی انگلیس، فرانسه و آلمان به علاوه روسیه و چین بارها بر ادامه پایبندی خود به اجرای این توافق تاکید کرده‌اند.

اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده است که به دنبال راه‌های عملیاتی و فوری برای حفظ برجام و تضمین بهره‌مندی ایران از منافع اقتصادی مورد انتظار از توافق است. در همین راستا کمیسیون اروپا رای محافظت از شرکت‌های اروپایی که با ایران تجارت می‌کنند در برابر تحریم‌های واشنگتن فرآیند اجرای مقررات مسدودکننده را آغاز کرده است که مانع از همکاری این شرکت‌ها با تحریم‌های آمریکا علیه ایران می‌شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
14:02 - 1397/03/11
بغل گوشم گفت . چی گفت ؟
Iran, Islamic Republic of
15:40 - 1397/03/11
آمریکا نشان داد هنوز افسار اروپا را در دست دارد
Iran, Islamic Republic of
18:49 - 1397/03/11
لودرهم نمی تواندجلوامریکارابگیرداصلاهیچکس وهیچ چیزجلودارش نیست چون قدرت وزورداردقراردادهای بین المللی راهم به سخره گرفته البته اگربودجه شون قطع کندانهاهم منحل میشوندپس مجبورند فرمانبردارباشندوهرکاری ازامریکارانادیده وناشنیده بگیرند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج