علت سفر رئیس دفتر روحانی به باکو چه بود؟
۷۲۷۲۶۱
۱۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
۱۳۴۴۰
رئیس دفتر رئیس جمهور با هدف پیگیری روند اجرای تفاهمنامه های همکاری میان ایران و جمهوری آذربایجان و رایزنی و تبادل نظر در خصوص مسائل منطقه ای ، یکشنبه شب وارد باکو شد.

ایلنا نوشت: رئیس دفتر رئیس جمهور با هدف پیگیری روند اجرای تفاهمنامه های همکاری میان ایران و جمهوری آذربایجان و رایزنی و تبادل نظر در خصوص مسائل منطقه ای ، یکشنبه شب وارد باکو شد.

محمود واعظی در فرودگاه حیدرعلی اف باکو به خبرنگاران گفت: در پنج سال گذشته روسای جمهوری ایران و آذربایجان ۱۲ دیدار با یکدیگر داشته اند و حدود ۱۰۰ دیدار نیز بین مقامات بلند پایه دو کشور انجام گرفته که در جریان این دیدارها، موافقتنامه های مختلفی منعقد شده است.

وی اظهارداشت: با توجه به تفاهم ها و توافق های حاصل شده بین دو رئیس جمهوری نیاز است اجرای این اسناد و پروژه هایی که در دست اجرا است، بررسی و موانع و مشکلات احتمالی رفع گردد.

رئیس دفتر رئیس‌جمهور با اشاره به برگزاری دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان در تهران گفت: این سفر فرصت خوبی است تا روابط ایران و آذربایجان ، یک گام به پیش برود.

واعظی به رایزنی های مستمر منطقه ای دو کشور اشاره کرد و اظهارداشت: ما در منطقه ای زندگی می کنیم که دارای شرایط خاص است، اخیرا دو انتخابات بسیار مهم در عراق و لبنان برگزار شد، در کشورهای دیگر منطقه برخی ناآرامی ها و بی ثباتی ها وجود دارد که نیازمند این است که دو کشوری که بدنبال صلح و ثبات در منطقه هستند در این زمینه رایزنی و تبادل نظر داشته باشند.

وی افزود: این سفر فرصت خوبی است که رئیس جمهوری آذربایجان را در جریان سیاست های ایران در رابطه با منطقه قرار بدهیم و همچنین مواضع کشورمان را در رابطه با برجام تشریح کنیم و در خصوص مذاکراتی که دارد انجام می گیرد ، گزارشی ارایه کنیم .

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری قرار است در این سفر دو روزه، با رئیس جمهوری، نخست وزیر و وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان دیدار و گفت وگو کند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
United States
15:16 - 1397/03/14
بهتر است به جای کشور اشغالگر ارمنستان ما با آذربایجان رابطه داشته باشیم
آذربایجانیها تا چند سال پیش هموطنانمون بودند و همیشه دلشون پیش ایرانه
برای اقتصادمونم خوبه
Iran, Islamic Republic of
19:55 - 1397/03/14
رفته بودن تعطیلات تابستانی!
در ضمن میخواستن ببینن میشه تحریمها رو دور زد!!!!!
خخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
23:35 - 1397/03/14
حالا برگشت از او می پرسم به شما میگم. راستی تنها رفته یا با خانواده.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج