حال و هوایِ تمرین تیم ملی؛ شگفتی را بو کن
۷۲۸۷۷۴
۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۵
۷۵۸۷ 
بازیکنان تیم ملی ایران این روزها برای یک هدف تمرین می کنند؛ خلق شگفتی در روسیه.

ورزش سه: بازیکنان تیم ملی ایران این روزها برای یک هدف تمرین می کنند؛ خلق شگفتی در روسیه.

 تیم ملی ایران روز جمعه آخرین دیدار دوستانه خود را برگزار می کند تا برای حضور در پنجمین جام جهانی خود آماده شود.

 

همگروهی با دو تیم درجه یک فوتبال دنیا یعنی اسپانیا و پرتغال رویای صعود ایران از مرحله گروهی را به معجزه و شگفتی گره زده است و حالا انتظار همه از ملی پوشان، خلق همین شگفتی است.

 

همواره در ادوار جام جهانی شاهد رخ دادن شگفتی های زیادی بودیم؛ حذف تیم ملی فرانسه در جام جهانی 2002 و شکست این تیم توسط سنگال یا صعود استرالیا در جام جهانی 2006 از مرحله گروهی بالاتر از کرواسی و ژاپن، صعود کره جنوبی بالاتر از نیجریه و یونان در آفریقای جنوبی و یا شاید حذف ایتالیا و فرانسه در مرحله گروهی همین جام از جمله شگفتی های چند دوره اخیر جام جهانی است.

 

شگفتی هایی که حتی در برزیل 2014 نیز ادامه داشت و در گروهی که ایتالیا و انگلستان حضور داشتند، دو تیم کمتر مدعی یعنی کاستاریکا و اروگوئه موفق به صعود از مرحله گروهی شدند تا مشخص شود باور خلق شگفتی در اردوی تیم ملی، نیاز اصلی برای خلق اتفاقی است که می تواند نام فوتبال ایران را تبدیل به تیتر اول رسانه ها کند.

 

شاگردان کی روش در مسیر جام جهانی کاستی های زیادی داشتند اما حالا فاصله تا شروع مسابقات به اندازه ای کم است که به جای هر گونه انتقاد و ایراد گرفتنی تقویت روحیه تیم و تزریق خود باوری، می تواند گام بلندی برای تبدیل ایران به کاستاریکای 2014، سنگال 2002 و کره جنوبی 2010 باشد تا تیم ملی ایران نیز در پنجمین حضور خود در جام جهانی، طعم حضور در مرحله حذفی را بچشد. اتفاقی سخت که قطعا غیر ممکن نیست.

 

عکس امیرحسین خیرخواه

 

حال و هوایِ تمرین تیم ملی؛ شگفتی را بو کن!

 

حال و هوایِ تمرین تیم ملی؛ شگفتی را بو کن!

 

حال و هوایِ تمرین تیم ملی؛ شگفتی را بو کن!

 

حال و هوایِ تمرین تیم ملی؛ شگفتی را بو کن!

 

حال و هوایِ تمرین تیم ملی؛ شگفتی را بو کن!

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج