نسخه ای برای باهوش شدن کودکان
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۷۲۹۰۲
۱۶ آبان ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۶
۳۸۵۰۷
به اعتقاد درمانگران طب سنتي خانواده‌ها با شروع فصل درس و مدرسه بايد توجه بيشتري به تغذيه دانش‌آموزان داشته باشند و چه بهتر كه انتخاب خوراكي‌ها و موادغذايي را باتوجه به مزاج و عادت‌هاي غذايي آنها در خانواده درنظر بگيرند.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز: اگر شما هم در جمع خانواده‌تان دانش‌آموزي داريد كه اين روزها بخشي از ساعات روز را در مدرسه مي‌گذراند و بيشتر وقتش را به درس‌خواندن اختصاص مي‌دهد اين مطلب را از دست ندهيد. به اعتقاد درمانگران طب سنتي خانواده‌ها با شروع فصل درس و مدرسه بايد توجه بيشتري به تغذيه دانش‌آموزان داشته باشند و چه بهتر كه انتخاب خوراكي‌ها و موادغذايي را باتوجه به مزاج و عادت‌هاي غذايي آنها در خانواده درنظر بگيرند و علاوه بر 3 وعده غذايي براي آنها 2 ميان وعده از خوراكي‌ها و مواد طبيعي مغذي درنظر بگيرند تا بتوانند مواد لازم و مفيد براي تمركز و درس‌ خواندن دانش‌آموزان را فراهم كنند.

براي صبحانه

بالنگ را فراموش نكنيد

از ديدگاه درمانگران طب سنتي صبحانه از مهم‌ترين وعده‌هاي غذايي است كه مي‌توان توان و قابليت دانش‌آموز را براي يادگيري مباحث درسي افزايش دهد. به گفته اين درمانگران گنجاندن برخي خوراكي‌هاي طبيعي در كنار عسل، تخم‌مرغ، شير و پنير تازه مي‌تواند توانمندي مغز و كارايي آن را در دوران مدرسه افزايش دهد. مرباي بالنگ كه از گوشت ميوه بالنگ يا اترج تهيه مي‌شود يكي از بهترين خوراكي‌هاي طبيعي است كه مي‌تواند توانايي مغز دانش‌آموزان را افزايش دهد. مصرف مرباي بالنگ علاوه بر افزايش كارايي مغز مي‌تواند بدن دانش‌آموزان را كه گهگاه بدون نظارت والدين سراغ خوراكي‌هاي ناسالم مي‌روند و دستگاه گوارش آنها را در برابر ميكروب‌هاي گوارشي و مسموميت‌هاي احتمالي تقويت كند. ضمن آنكه مرباي بالنگ بهترين و مفيدترين خوراكي طبيعي براي از بين بردن علائم گلودرد و سرماخوردگي در فصل پاييز است كه احتمال ابتلا به سرماخوردگي در ميان دانش‌آموزان بيشتر از ديگر روزهاي سال است.

اگر راهكاري براي دانش‌آموز بدغذا مي‌خواهيد

چاشت درماني

اگر شما هم در خانه فرزندي داريد كه با بي‌ميلي و بي‌اشتهايي سراغ خوراكي‌ها مي‌رود و از خوردن غذا و وعده‌هاي غذايي طفره مي‌رود، مي‌توانيد با كمك تدابير درمانگران طب سنتي اين مشكل را پشت‌سر بگذاريد. براي اين منظور بايد به توصيه قديمي‌ها كه اهميت زيادي براي ميان‌وعده‌هاي غذايي قائل بودند و از آن با نام «چاشت» ياد مي‌كردند، بيشتر توجه كنيم. دانش‌آموزي كه در فاصله وعده‌هاي غذايي چاشت مي‌خورد صفراي كافي در بدنش توليد مي‌شود. اين صفرا وارد روده‌ها و سيستم گوارشي او مي‌شود و به اين ترتيب ديواره روده‌ها شست‌وشو داده مي‌شود و سنگيني غذاها و خوراكي‌هايي كه دانش‌آموز در وعده‌هاي غذايي قبلي مصرف كرده، كمتر مي‌شود. به اين ترتيب بدن او آمادگي بيشتري براي خوردن وعده غذاي اصلي پيدا مي‌كند. میوه‌های تازه، نان، پنیر، یکی دو عدد مغز گردو و خشکبار مانند نخودچی، کشمش، برنجک، گندم، عدس برشته، توت خشک و برگه انواع میوه‌ها كه به‌صورت طبيعي تهيه شده بهترين چاشت از ديدگاه درمانگران طب سنتي براي درمان بدغذايي دانش‌آموزان در ايام مدرسه است.ميزان تمركز و يادگيري‌اش را بيشتر كنيد

بخور اين گياه چاره مناسبي است

بسياري از والدين با شروع ماه مهر به‌دنبال راهي براي افزايش تمركز و هوشياري فرزندا‌ن‌شان هنگام درس خواندن هستند. آنها هر روشي را تجربه مي‌كنند تا بتوانند تمركز فرزندان‌شان را هنگام مرور درس‌ها اندكي افزايش دهند. در اين زمينه درمانگران طب سنتي راهكاري بسيار موثر دارند كه نه تنها به افزايش تمركز و بهبود عملكرد مغز و تحريك حافظه كمك مي‌كند بلكه دستگاه تنفسي به‌ويژه ريه‌ها را هم پاكسازي و آماده مقابله با برخي ويروس‌ها مثل ويروس سرماخوردگي مي‌كند و اين روش استنشاق بخور برگ‌هاي گياه اكاليپتوس است كه مي‌تواند به بهبود عملكرد و اكسيژن رساني به سلول‌هاي مغزي كمك كند و در عين حال تمركز فرد را بالا ببرد و توان يادگيري را در او چند برابر كند. براي اين منظور كافي است شرايطي را فراهم كنيد تا دانش‌آموزان به مدت 20 دقيقه بخور اكاليپتوس استنشاق كند.

از درس خواندن زود خسته مي‌شود؟

چاي انرژي‌زا  دم كنيد

حتما تا به حال با بچه‌هايي كه خيلي زود از درس خواندن خسته مي‌شوند روبه‌رو شده‌ايد. اين گروه از دانش‌آموزان فرقي نمي‌كند در كدام مقطع تحصيلي باشند،  ويژگي مشترك همه آنها اين است كه از درس خواندن خيلي زود خسته مي‌شوند و شب امتحان با شب‌هاي ديگر براي‌شان هيچ فرقي ندارد. اگر چنين فردي را در ميان اعضاي خانواده داريد به شما توصيه مي‌كنيم نوشيدن چاي‌هاي گياهي مانند دمنوش بهارنارنج، اسطوخودوس، سنبل‌الطيب و بادرنجبويه را به برنامه روزانه خود بگنجانيد. نوشيدن اين چاي‌هاي گياهي موجب تقويت حافظه مي‌شود و توانايي مغز را براي يادگيري و ذخيره اطلاعات بيشتر مي‌كند، به‌گونه‌اي كه فرد در مدت زمان كوتاه‌تري مي‌تواند داده‌هاي بيشتري را در ذهن خود ثبت كند. براي تهيه اين دمنوش‌ها كافي است يك قاشق غذاخوري از برگ‌هاي خشك شده هر يك از اين گياهان را در يك ليوان آب جوش بريزيد و سر آن را ببنديد و اجازه دهيد كه در مدت 8 تا 10 دقيقه دم بيايد.

استرس امتحان نگرانش مي‌كند؟

اين چاي را به برنامه‌ روزانه‌اش اضافه كنيد

استرس و اضطراب شب امتحان از آن دست حال و هوايي است كه تمركز را براي مطالعه و خواندن درس‌ها تحت‌تاثير قرار مي‌دهد اما گروهي از دانش‌آموزان هستند كه حتي در پرسش و پاسخ‌هاي معمولي سر كلاس نيز دچار دلشوره و استرس مي‌شوند و اين دلشوره مانع از تمركز و پاسخگويي صحيح آنها به پرسش‌ها مي‌شود. براي غلبه بر اين اضطراب نسخه‌اي گياهي وجود دارد و آن نوشيدن 2 تا 3 فنجان دمنوش چاي سبز در شب‌هاي امتحان است. چاي سبز به اين دليل كه سرشار از فنول‌ها و آنتي‌اكسيدان‌ است موجب برقراري آرامش رواني مي‌شود و در عين حال مي‌تواند حافظه فرد را تقويت كند. شايد بهتر باشد همزمان با شروع امتحانات يا در روز پرسش و پاسخ كلاسي نوشيدن 2 فنجان چاي سبز را به برنامه غذايي روزانه‌شان اضافه كنيد.

براي پيشگيري از سنگيني و بي‌حوصلگي

به چگونگي هضم غذا توجه كنيد

اگرچه بررسي روند هضم غذا در بچه‌ها با مشاوره با متخصص طب سنتي دقيق‌تر و بهتر انجام مي‌شود اما شما در منزل نيز مي‌توانيد با مرور حالت‌هاي بچه‌ها به ويژه بعد از وعده غذايي ناهار به چگونگي عملكرد نيروي هاضمه آنها پي ببريد و بر همين اساس بهترين غذا را براي وعده ناهار آنها درنظر بگيريد تا در طول روزهاي مدرسه علاوه بر دريافت مواد مغذي بتوانند با انرژي بيشتري به درس و مشق‌شان رسيدگي كنند. زماني عملكرد دستگاه گوارش و هضم به خوبي انجام مي‌شود كه بچه‌ها پس از مصرف غذا احساس نشاط، شادماني و افزايش انرژي را تجربه كنند. در اين شرايط مي‌توان گفت غذايي كه دانش‌آموز در وعده ناهار مصرف كرده با وضعيت هاضمه او سازگار بوده است. پس مهم است كه دانش‌آموز پس از مصرف غذا احساس كند كه انرژي‌‌اش بيشتر شده است.

اگر او بعد از خوردن وعده ناهار احساس سنگيني كند و اين سنگيني با خواب‌آلودگي همراه باشد قطعا در يادگيري و درك مفاهيم و مرور درس‌ها براي اين كودك مشكل ايجاد مي‌كند. در اين صورت اگر در طول هفته دانش‌آموز غذايي ناسازگار با وضعيت گوارش‌ خود مصرف كند توانايي او براي يادگيري مفاهيم و درس‌هايش كاهش مي‌يابد و اين مسئله مي‌تواند به افت تحصيلي او منجر شود.
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
اورانوس_فوتر2
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر صالحی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روانشناسی مرهم_ فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر