نوبخت: مردم ارزهای در خانه را به بازار بیاورند
۷۳۰۸۷۳
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۵
۱۰۵۲۲
نوبخت در گفت‌وگوی ویژه خبری گفت: ما از مردم انتظار داریم که به کشور خودشان کمک کنند، مانند برخی از کشورها که مردم‌شان در این شرایط ارزهایی را که در خانه دارند، به بازار می‌آورند و ارائه می‌کنند تا به تقویت پول ملی‌شان کمک کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان: تدبیر دولت برای تثبیت بازار موضوع گفت‌وگوی ویژه خبری امشب 22 خرداد ماه بود که با حضور محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد.

نوبخت در ابتدای برنامه با اشاره به تدبیر دولت برای تثبیت بازار ارز اظهار کرد: حل این مسئله جز با همکاری مردم صورت نمی‌گیرد؛ وقتی از اقتصاد مردمی صحبت می‌کنیم فقط این نیست که سهام کارخانه‌ها را به مردم واگذار کنیم، بلکه وقتی می‌گوییم اقتصاد را مردم باید بچرخانند، یعنی مردم باید کمک‌رسان دولت باشند.

وی با تاکید بر اینکه ما در این بخش به همکاری مردم نیازمندیم، ادامه داد: به آن میزانی که اقتصاد ظرفیت دارد و در شرایط متعادل عمل می‌کند، مردم هم باید به همان اندازه عمل کنند.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه منظورمان همه آحاد مردم نیست و منظور بخشی از آنان است، تصریح کرد: وقتی می‌بینید که در یک دوره کوتاه بیش از 7 میلیون سکه بین متقاضیان توزیع می‌شود، چه تقاضای دیگری وجود دارد که باز هم به بازار سکه هجوم ببریم؟ وقتی در فاصله پنجاه روز اول سال بیش از 15 میلیارد دلار تخصیص ارز داده و بیش از 8 میلیارد و 700 میلیون دلار ارز توزیع شود، نمی‌دانم چه دلیلی دارد که ما دوباره فکر کنیم نیاز به ارز وجود دارد؟

اقتصاد ما از نظر مبانی لازم برای ارزیابی در وضعیت مثبتی است

وی با بیان اینکه مردم با توجه به ظرفیت کشور به دولت کمک کنند، اظهار کرد: وقتی دو نهاد بین‌المللی یعنی صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی گزارش دادند و رشد بالای 4 درصد را برای ایران نه تنها برای امسال، بلکه برای سال آینده هم پیش‌بینی کردند و این نرخ را هم از متوسط منطقه بالاتر می‌دانند، این موضوع نشان می‌دهد که اقتصاد ما از نظر مبانی لازم برای ارزیابی در وضعیت مثبتی است.

سخنگوی دولت بیان کرد: وقتی صادراتمان 22 درصد رشد پیدا کرد و در دو ماهه اول سال، صادرات کشور از واردات بیشتر بوده، نشان می‌دهد که عملکرد اقتصاد از این بْعد قابل قبول است.

وی اظهار کرد: ما از مردم انتظار داریم که به کشور خودشان کمک کنند، مانند برخی از کشورها که مردم‌شان در این شرایط ارزهایی را که در خانه دارند، به بازار می‌آورند و ارائه می‌کنند تا به تقویت پول ملی‌شان کمک کنند.

نوبخت با بیان اینکه راهکار دیگر تقویت، بعد نظارتی دولت است، گفت: شایسته مردم ما نیست که عده‌ای بخواهند در این آشفته بازار فشار بیشتری به آنان وارد کنند و از آنان پول بیشتری بگیرند و وظیفه دولت است که کنترل لازم را انجام دهد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه دولت همان طور که زیرساخت‌های اقتصاد را فراهم می‌کند، بر قولش متعهد شده و ارز 4200 تومانی را پرداخت کرده است، ادامه داد: دولت در کنار مردم باید جنبه نظارتی قوی‌تری داشته باشد و به همین جهت رئیس‌جمهور از دو نهاد نظارتی سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان درخواست کرده که این بعد نظارتی را باید اعمال کنند و بنده هفته گذشته با روسای سازمان‌های مذکور جلسه داشتم و نظر دولت را به آنان ابلاغ کردم.

وی اظهار کرد: البته عموم کسبه ما انسان‌های شریفی هستند، اما افراد معدودی هستند که می‌خواهند ناآرامی و تکانه را در بازارمان ایجاد کنند و ما در بعد نظارتی هم باید بیش از پیش فعال باشیم.

سخنگوی دولت درباره علت افزایش قیمت خودروهای داخلی، بیان کرد: یک وقت است که بنگاه تولیدی‌مان که تولید خودروهای داخلی را انجام می‌دهد، افزایش قیمت غیرمتعارف انجام می‌دهند که باید با آنان برخورد شود.

دولت در روزهای آتی نظارت قوی‌تری بر بازار خودرو خواهد داشت

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: اینکه در بازار باز هم عده‌ای واسطه‌گری کنند و فکر کنند از این طریق می‌توانند سودی ببرند و قیمتی را که در کارخانه مشخص است، با درصد قابل توجهی عرضه کنند، برای دولت غیرقابل تحمل است.

وی تاکید کرد: دولت در این زمینه باید نظارت قوی‌تری را اعمال کند که قطعا در روزهای آتی نظارت قوی‌تری بر بازار خودرو خواهد داشت.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شنیده می‌شود به چند نفر چندین هزار سکه واگذار شده که عملا نوعی رانت است، گفت: بانک مرکزی محدودیتی برای خرید افراد قائل نشد و عمدتا تصمیم بانک مرکزی این بود که کسانی که مایلند ریالشان را با طلا عوض کنند، این امکان برایشان فراهم باشد.

نوبخت افزود: رانتی در بازار سکه وجود نداشت و برای همه افراد امکان برابر خرید وجود داشت تا آن مقدار ریالی که دارند و می‌خواهند به سکه تبدیل کنند، صورت گیرد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: رانت زمانی است که عده‌ای خاص بتوانند از این امکان استفاده کنند، در حالی که بانک مرکزی در قالب فروش آنلاین و به همه مردم سکه عرضه کرد و هیچ گونه تبعیض و رانتی در این باره مطرح نیست.

وی تاکید کرد: بانک مرکزی در این باره موفق بود و توانست مبالغ قابل توجهی از ریالی که می‌توانست به بازار ارز فشار وارد کند و باعث شود که بیش از حد متعارف قیمت ارز بالا برود، کنترل کند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه از همکاران‍‌مان در بانک مرکزی می‌خواهیم که در این زمینه هم وارد عمل شوند و بازار سکه را هم کنترل کنند، خاطر نشان کرد: تردید ندارم که بانک مرکزی می‌تواند این حباب نادرستی را که در بازار سکه به وجود آمده است، خنثی کند.

نوبخت با اشاره به اینکه برای استمرار برجام از کشورهای اروپایی ، چین و روسیه انتظار داریم بدعهدی آمریکا را جبران کنند ادامه داد: اگر منافع ما تامین شود به همکاری با کشورهای باقی مانده ادامه خواهیم داد و اگر این موضوع محقق نشود و از برجام خارج شویم، با محدودیت های جدیدی مواجه خواهیم شد که البته برای آنها هم نیز برنامه ریزی لازم را داریم.

از منتقدان انتظار داریم که دولت را در این شرایط تنها نگذارند

وی با تاکید بر اینکه در مقایسه با آغاز انقلاب در همه عرصه ها مانند علمی، دفاعی و اقتصادی پیشرفت کرده ایم، افزود: نمایندگان مجلس و قوه قضائیه باید در کنار ما باشند و به ما بگویند برای صحنه سختی که در برابر دولت قرار گرفته است چه کاری انجام دهیم لذا ، در یک بستر یکپارچه تمامی اجزای نظام باید دست به دست هم دهیم و حتی از منتقدان نیز انتظار داریم که دولت را در این شرایط تنها نگذارند.

نوبخت با اشاره به اینکه سیاست ها باید درست و واقعی باشد افزود: قوه قضائیه، مجلس و مردم باید به دولت کمک کنند، ما از جناح های سیاسی رقیب هم خواهان کمک هستیم نه اینکه مطالبات مردم را بالا ببرند، ما از پس سخت ترین تحریم ها برآمدیم و کشور را به این حد رساندیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه اگر ترامپ فکر می کرد که با ادامه حضور خود در برجام جمهوری اسلامی ایران ضرر می کند، قطعا در برجام باقی می ماند، چرا که به گفته همه مجامع جهانی روند مثبت تغییر شاخص ها را داریم عنوان کرد: از اول که به دولت آمدیم فروش نفت تنها یک میلیون بشکه در روز بود، اما الان بالای دو میلیون و 640 هزار بشکه توانستیم نفت و میعانات گازی به فروش برسانیم که از همین منابع حقوق و مصارف پرداخت می‌شود، لذا به همین میزان ریال وارد خزانه شد .

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه آمریکا عهد شکنی کرد و پاسخ بی اعتمادی به چنین رئیس جمهوری را باید ملتش بپردازد تصریح کرد: گرچه برجام نمود بیشتری در سفره ها نداشت، اما امکان اداره کشور وجود دارد و روند پیشرفت را آغاز کرده ایم و شاخص ها سیر صعودی دارند.

نوبخت با اشاره به اینکه در آغاز امسال همه شاخص ها نه به اظهار ما، بلکه به اظهار و گواهی مجامع جهانی مثبت بود گفت: امکان اداره کشور وجود دارد، مشروط بر اینکه مردم باز هماهنگی خود را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه بخشی از تحریم ها را از بین بردیم گفت: اگر به وضعیت گذشته برگردیم هزینه هایی به اقتصاد کشور تحمیل می شود.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوال دیگری پیرامون پرداخت ارز به تولیدکنندگان در خصوص مابه تفاوت نرخ 3800 تومان و 4200 تومان عنوان کرد: به بانک مرکزی اجازه داده شد تا خط اعتباری به همه بانک ها اعطا شود و مستقیما از درآمدهای نفتی برداشت کنند لذا، برای ما بسیار مهم است که در کنار تثبیت بازار سیاست مهار تورم را نیز داشته باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه ما باید توازن بین منابع و مصارف با واردات و صادرات تعدیل کنیم گفت: کالاهای اساسی نسبت به کالاهای غیراساسی برایمان اولویت دارد و در تخصیص ارز نیز اولویت را به کالاهای اساسی خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه ما خودمان را آماده کرده ایم تا در جهت رفاه جامعه تلاش کنیم چه در رابطه با اشتغالزایی و چه در رابطه با پرداخت های ضد فقر ادامه داد: طبق تبصره18 برای ایجاد اشتغال و طرح های عمرانی برنامه داریم.

کشورهای غربی و آمریکا نمی توانند ما را با توپ های خالی بترسانند

نوبخت با اشاره به اینکه کشورهای غربی و آمریکا نمی توانند ما را با توپ های خالی بترسانند اظهار کرد: باید نیاز های اولیه تولیدکنندگان را تامین کرد ، ظرف50 روز گذشته8 میلیارد و 777 میلیون دلار ، ارز پرداخت کرده ایم که یک میلیارد و836 میلیون دلار مربوط به کالاهای اساسی و 6 میلیارد و 287 میلیون دلار مربوط به مواد اولیه و کالاهای واسطه ای است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به سوال دیگری پیرامون جهت دهی سرمایه به سمت بازار بورس ادامه داد: دولت مکانیزم های داخلی خود را در خصوص بحث جهت دهی سرمایه به بازار بورس دارد، بازار بورس بسیار جذاب است و فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری دارد.

وی با اشاره به اینکه همه تلاش ما متعادل کردن بازارها در راستای پاسخگویی به نیازهای مردم است و این توصیه را دارم که گمان نشود همه سرمایه گذاری می تواند در بازار ارز و سکه خلاصه شود تصریح کرد: از مردم انتظار داریم که به کشور خود کمک کنند چراکه هرآنچه ما در کارمان موفق باشیم، رفاه بیشتری برای جامعه فراهم می شود.

نوبخت با اشاره به اینکه میزان تولید خودرو در داخل در دو ماه اول امسال بیش از سال های گذشته بوده است گفت: شورای رقابت بیش از 7 درصد برای افزایش قیمت خودرو لحاظ نکرده است و بیشتر از آن کار واسطه ها است،
شورای رقابت برای دو شرکت تولید کننده خودرو اجازه افزایش قیمت 7 درصدی خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومانی را داده است.

وی گفت: بخشی از بالا رفتن قیمت‌ها یک نوع سوء استفاده تلقی می شود، ولی دولت موظف است در این زمینه عمل کند آن بخش از افزایش قیمت‌ها که منطقی باشد را می پذیریم.

نوبخت با اشاره به اینکه امسال برای صادرکنندگان مشوق‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است، افزود: مشوق‌های صادراتی را نیز برای صادرکنندگان اعمال می کنیم .

وی با اشاره به اینکه مستقیما از درآمدهای نفتی برداشت می کنیم تا مشکلی نداشته باشیم خاطرنشان کرد: سازمان برنامه و بودجه اعلام آمادگی برای پرداخت ها کرده است لذا ارز ۴۲۰۰ تومانی نرخ معقول و منطقی است، بنابراین برای کالاهای اساسی ، دارو ها ماشین آلات و مواد اولیه پرداخت های قابل توجهی داریم و این نشان از این است که دولت در این مسیر مصمم است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه قیمت نان نسبت به سال گذشته افزایش نیافته است، گفت : در پاره‌ای از موارد کاستی‌هایی در اقتصاد داریم؛ لذا ما سختی‌های مردم و افزایش قیمت‌ها را می دانیم ، همه مردم باید به ما کمک کنند و هم باید بخش نظارتی را از سوی دیگر قوی کنیم.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه دولت برای مهار قیمت‌ها همچنان سیاست خود را دنبال می‌کند اظهار کرد: جلوی افزایش غیرمتعارف قیمت‌ها را می گیریم.

سخنگوی دولت تصریح کرد: نباید عده ای به بهانه افزایش قیمت غیررسمی ارز برای کالاهایشان افزایش قیمت نامتعارف در نظر بگیرند.

نوبخت با اشاره به اینکه طبق گزارش بانک مرکزی تا پایان خرداد ماه شاهد تخصیص حدود 15 میلیارد و 658 میلیون دلار از بانک مرکزی در حوزه صادرات شرکت های تولیدی هستیم، از این میزان حدود 10 میلیارد و 959 میلیون دلار درآمدهای نفتی است و حدود چهار میلیارد و 800 میلیون دلار هم از طریق سامانه نیما و از طریق صادرات غیرنفتی تامین شده است ادامه داد:​ از آنجا که باید صادرکنندگان و واردکنندگان را با ارز 4200 تومانی حمایت کنیم؛ پس روند تامین بودجه مورد نیاز از مراحل فوق ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در دو ماه اول امسال وضع بودجه و درآمدهای دولت بد نبود، اوایل امسال برنامه ریزی ما برای هر شبکه نفت حدود 55 دلار بود که در حال حاضر این رقم افزایش 10 دلاری را شاهد است، حدود 31 هزار و 80 میلیارد تومان به صورت نقد و 21 هزار میلیارد تومان از طریق تخصیصات بانکی از محل درآمدهای نفتی به طرح های عمرانی اختصاص داده ایم.

نوبخت افزود: تامین نیازهای اولیه تولید و صادرکنندگان داخلی از اولویت هایمان است از این رو در 5 ماه گذشته چیزی حدود 8 میلیارد و 777 میلیون دلار برای تامین ارز مورد نیاز تولیدکنندگان پرداخت شده است، کمک به تولید داخل از اولویت های دولت است.

سخنگوی دولت ادامه داد: ما نمی توانیم بیش از درآمد تولیدکنندگان طلب مالیات کنیم، دولت در راه کمک به تولیدکنندگان از هیچ راهی مضایقه نخواهد کرد.

نوبخت تصریح کرد: یکی از راه های کنترل نرخ تورم، برخورد با واردات کالاهایی است که خارج از فهرست ثبت سفارش ما صورت گرفته است و با نرخ ارز آزاد اقدام به واردات کالا کرده اند، ما معتقدیم برخی به دنبال بهانه جویی برای گران کردن اجناس هستند که خودشان با ارز گران تر وارد کرده اند ما این بهانه ها را به شدت نقد و نفی می کنیم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 79
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:26 - 1397/03/23
دروغ و باز هم دروغ تا کی؟؟؟؟!!!!
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
اینا یه زمانی احمدی نزاد رو به درستی مسخره میکردن که چرا گفته تحریمها کاغذ پاره س. اما الان خودشون دارن دقیقاً همینو میگن!!!
یعنی همشون تشنه و شیفته قدرت هستن و مردم براشون اهمیتی نداره
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
موقع بخور بخور خودشون و فامیلاشون هستند، موقع بیچارگی، مردم بیایند کمک؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
شما با دلار کمک نکنید به بقیه کشورها بدید مردم با نرخ ثابت حل میشه
Iran, Islamic Republic of
01:28 - 1397/03/23
آقای نوبخت خوابی یا بیدار یا خودت رو بخواب زدی کنترل اقتصاد دیگر از دست شما خارج شده ....
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
اینا خودشون را زدند بخواب بیدار کردنشون غیر ممکن می ترسم موقعی چشم باز کنند که دیر شده باشه
Iran, Islamic Republic of
01:46 - 1397/03/23
سلام آقای نوبخت وقتی یک پفک متوسط ۵۰۰۰ریالی سال کذشته ۱۰۰۰۰ریال درسال جاری می شودارزش پول پایین به فکرارزش پول باشیداین اضاف کردن حقوق چه دردی درمان می کند!
Germany
01:54 - 1397/03/23
بابا بپذیرید . نمیشه . بازی جهانی قواعد خودشه داره . در حرف اروپایی ها میگن با برجام میمونیم . اما نمی تونن . شرکتاشون دارن یکی یکی جمع میکنن میرن .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
مگه شرکت اروپایی ای هم اومده بود؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
اگر قاعده داشت ترامپ به این راحتی خارج نمیشد
Iran, Islamic Republic of
02:06 - 1397/03/23
خخخخخخخ. واقعا این اقا چقدر زیبا ببین زیبا داره دروغ چند طبقه می سازد خودتی مردم نفهم نیستند همه چیز را بیشتر از تو وامثال تو‌می دونند
Iran, Islamic Republic of
02:10 - 1397/03/23
خدایا این دروغگویان رو خودت سرنگون کن .
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
الهی آمین
بدون نام
United States
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
آمین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۵
ایشالا
Iran, Islamic Republic of
02:44 - 1397/03/23
بدعهدی شماباملت ایران راکی جبران کند.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
دروغ گو
Iran, Islamic Republic of
02:59 - 1397/03/23
اروپا گذاشته کنار،هیچ کشوری آمریکارو ول نمیکنه که به شما....بچسبه
Iran, Islamic Republic of
04:22 - 1397/03/23
وقتی 15.000.000.000.000 میلیارد تومان پول صندوق ذخیره فرهنگیان بالا کشیده شد و رییس تان با خونسردی فرمودند چیزی نشده معوقه است بر می گردانند... توقع دارید ملت به شما اعتماد کنند؟
اگر نبود هجمه های بی سابقه به کاندیدهای جناح مقابل و طرح شایعات بی اساس مثل جلوگیری از وقوع جنگ ، امکان نداشت دولت شما تمدید بشود.
Iran, Islamic Republic of
04:25 - 1397/03/23
مملکت صاحب نداره انگار هر کی هرکی ، قیمت ها رو همین جور می برند بالا
Iran, Islamic Republic of
04:49 - 1397/03/23
آقای نوبخت که کردی مارو بدبخت !
تنها کمک مردم به شما دولتمردان بی سیاست میتواند یک جمله باشد !!!

رفتارتان را با دنیا تغییر دهید آنگاه ببینید جهان روی خوشش را به شما و مردم نشان خواهد داد یا نه .
پاسخ ها
بدون نام
United States
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
اینا یه زمانی احمدی نزاد رو به درستی مسخره میکردن که چرا گفته تحریمها کاغذ پاره س. اما الان خودشون دارن دقیقاً همینو میگن!!!
یعنی همشون تشنه و شیفته قدرت هستن و مردم براشون اهمیتی نداره
Iran, Islamic Republic of
04:56 - 1397/03/23
چشم حتما دلار 7000 تومنی رو بیاریم تو بازار یک هفته بعد همون دلارو 10000 تومن بهمون بفروشی.سردیت نشه نوبخت
پاسخ ها
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
همه همین فکرو دارن که مملکت ما اینقدر بدبخته
ما وقتی به خودمون رحم نمیکنیم چرا انتظار از خارجیا داریم که بر عهدشون بمونن؟
بدون نام
United Arab Emirates
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
جواب سید
برادر من شما چرا نمیخوای قبول کنی ارزش پول ایران روز به روز داره افت میکنه اون عزیزی که یک عمر کار کرده و پاداش بازنشستگیشو گذاشته تو بانک هر روز داره ارزش پولشو میاد پایین تر پس بهترین کاری که میتونسته بکنه خرید دلار یا سکه س
بدون نام
United States
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
اقا یا خانم سید دولت برا کنترل همین چیزا تو کشور داریم وگرنه نمیتونن استعفا بدن هممونو بدبخت کردن
Iran, Islamic Republic of
05:03 - 1397/03/23
چقدر حقیرانه... برای این دولت متاسفم
United States
06:49 - 1397/03/23
دروغگو خجالت بکش حیف حقوقی که ميگيري
Iran, Islamic Republic of
07:08 - 1397/03/23
اختلاسگرا رو مجبور کنید پول مردمو پس بدن
Iran, Islamic Republic of
07:09 - 1397/03/23
کفگیرتون خورده ته دیگ حالا گیر دادین به جیب مردم؟عجب رویی دارین شماها.
اون دلارای بی زبونو خرج جاهای دیگه نکنین تا مجبور نشین کاسه چکنم دست بگیرین.
Iran, Islamic Republic of
07:16 - 1397/03/23
مردم به شما اعتماد ندارند.
Iran, Islamic Republic of
07:18 - 1397/03/23
مردم از ترس بی ارزش تر شدن ریال، ارز خریداری کرده اند. بانک مرکزی سکه و ارز وارد بازار کند تا تعادل برقرار شود. دولت چقدر زرنگ شده که از می خواهد از ارز مردم مایه بگذارد و نه ارز در دست خودش!
Iran, Islamic Republic of
07:22 - 1397/03/23
مردم جز دروغ و ریا کاری و فساد و تباهی چیز دیگه ای از شما ندیدند چطور از مردم میخواهی حرفتون رو باور کنن وقتی با راستی و درستی فاصله زیادی دارین؟ گرانی دلار و سکه دست مردم نیست، خودتون خوب میدونید دست چه کسانی هست
Iran, Islamic Republic of
07:56 - 1397/03/23
حالم از این آدم به هم میخوره.تو چشمات نگاه میکنه لبخند میزنه دروغ میگه
Oman
08:09 - 1397/03/23
چشم.فردا همه ارزها را میارن
ادای اردوغان را در نیارید.مردم ترکیه به دولتش اعتماد دارند چون به مردم کشورش دروغ نگفته بود ولی مردم به دولت اعتماد ندارند و علتش دروغهای مکرر دولتمردان میباشد
Iran, Islamic Republic of
08:10 - 1397/03/23
به امید روزی که مردم به اشتباه خودشون پی ببرن و قیمت دلار مجدد برگرده به هفت تومان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
بهتر بود میگفتید که ریال به ارزش واقعی خودش در زمان 1357 برگرده
Iran, Islamic Republic of
08:14 - 1397/03/23
اون ترکیه بود که مردمش با یه حرف اردوغان، ارزهاشونو فروختن لیر گرفتن....
آقای نوبخت یا نمیدونه کجا زندگی میکنه یا از همه جا بیخبره. نه مردم به دولت اعتماد دارن نه امید به آینده، ضمننا خودمون از همه بدتریم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
اخه اینها تمام دلارهایی که از آمریکا گرفته بودن را از کشور خارج کردن و حالا باز هم میخوان
Iran, Islamic Republic of
08:16 - 1397/03/23
انشا الله عید فطر حباب ترکانی داریم .
Iran, Islamic Republic of
08:34 - 1397/03/23
اقای نوبخت وقتیکه شما پول را قاچاق اعلام کرده وسیاسی میکنید وبگیر وببند غیر قانونی و... راه میاندازید چطور انتظار دارید مردم ذخیره هایشان را ببازار بیاورند ایا بجای ز دن این حرفها بهتر نیست بگذارید قانون ابتدایی عرضه وتقاضا کار خودش را بکند هم بنفع دولت وهم بنفع ملت است دست ازامریه وقوانین من در اورده برداریم بنفع همه است.
Iran, Islamic Republic of
08:39 - 1397/03/23
بی لیاقتی و بی عرضگی حدو مرز نداره گدائی از مردم ،
دلارها رو بیارن بدن تا بی کفایتی شما ها ماس مالی بشه اخرش چی بلفرض اوردن دادن اونا تمام شد چی کشور وارد یه ماراتن تحریم و انزوا سیاسی و اقتصادی قرار گرفته تازه سوت شروع رو زدن این حال و روزتونه

این همه منبع خدا دادی مفت و سرمایه طبیعی کشور خجالت داره
که از عهده اداره امور کشور دولت مردامون بر نمیاد
اخه این همه ادعا و لاف هم میزنید تو دنیا کدوم کشور این همه جارو جنجال داره یکی از پر حاشیه ترین کشور تو دنیا هستیم کی میخواهید بفهمید که سیاست های کلانتون پوچ و مزخرفه تو تمامی شاخص های منفی رکوداریم و تو تمامی شاخص های مثبت از اخر اولیم
واقعا مسخره و احمقانست
Iran, Islamic Republic of
08:47 - 1397/03/23
اين مردم هر چى دلار طلا تو بازار بريزى ميخرن اونموقع كه اسكناس به پشتوانه چاپ ميكردى فكر اينجا نبودى كه هر چى دلار باشه ريال صد برابرش هست
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1397/03/23
برنامه ریختن قحطی رابندازن.سوزشش اینجاس که رهبری همه ی هشدارهارو به مردم داده بود.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
شك ندارم صد نفر به كامنتت جواب دبدن و برترينها جهت امكان ادامه حيات هيچكدومو منتشر نكرده وگرنه حرفت تا دلت بخواد جواب منطقي داره.
Iran, Islamic Republic of
09:25 - 1397/03/23
چشم ادرس بده کجا بیارم ولی قول بده دکل نفتی گم شده را هم پیدا کنی خاوری را بیاری جلوی حقوق های نجومی را بگیری وووووو اون وقت من هم دلارها را به بازار می اورم
United States
09:28 - 1397/03/23
چون تویی باشه عقب افتاده.
گالیور .. نگو نقشه رو رد کن بیاد وگرنه فلرتیشیان دلیک دلیک
Iran, Islamic Republic of
09:52 - 1397/03/23
مردم ازبیکاری.وبدبختی دارن میمیرن.این ارزها مال شماهاس.اشتباه نکن....
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1397/03/23
ارزهایی را که از مملکت خارج کرده اید و در بانکهای انگلیس و کانادا و سویس سپرده گذاری کرده اید را برگردانید ،‌می توانید مملکت را از این فلاکت نجات بدهید.
بی عرضه گی و بی تخصصی شما ها باعث شده ریال به اینحد بی ارزش شود.
سال 1357 ارزش هر 1000 تومان برابر 141 دلار بود و امروز ارزش هر 1000 تومان برابر یکهفتم دلار شده.
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1397/03/23
شماهم لطف كنيد پولهاي اختلاس شده،دكل نفتي،پول هاي بابك زنجاني،ژنهاي خوب متمركز شده در بعضي آدمها را به مردم برگردونيد به حسن جون هم بگيد پاي قول هايي كه به مردم ميده وايسه.چشمممم ما جونمون رو هم براي مملكتمون ميديم.
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1397/03/23
برو بابا پی کارت،شما برای این مردم چکار کردین که همچین توقعاتی از مردم دارین؟؟؟ دولت و رییس جمهور و تو هیچ قدرتی ندارین و هیچکاره ای نیستین
پاسخ ها
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
قدرت جایه دیگه ایه
United States
10:46 - 1397/03/23
چرا کمک های بین المللی را مدیریت نکنیم در. این صورت کلی ارز تو. کشور میمونه ! اینجور نیست؟
Iran, Islamic Republic of
10:49 - 1397/03/23
این نوبت از دسته آدمهای بی خاصیت در دولت است حرفهاش نشانگر سقوط دولت است بزودی
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1397/03/23
ههههه اره ارز هاتونو وارد بازار کنید تا یه گردن کلفت از کشور خارجش کنه
ارز کم آوردن برای چپاول
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1397/03/23
راست میگه بدن دولت بده به آقا زاده ها پالم فاسد وارد کنن.....
Iran, Islamic Republic of
11:36 - 1397/03/23
پول نفت رو بیار تو بازار ایران نه حسابهاتوون اونور مرز
Iran, Islamic Republic of
12:04 - 1397/03/23
مردم‌له دولت هیچگونه اطمینانی ندارند بسکه دروغ گفته است
Iran, Islamic Republic of
15:31 - 1397/03/23
لیست حقوق ومزایای ووام و....همه مسئولان راافشاکنید وآنهایی بچه هاشون خارج وآمریکاهستند!؟
Iran, Islamic Republic of
21:56 - 1397/03/23
یه مشت بی سواد بی حال شدن رعیس مملکت ـ خدا هم از شما به شدت ناراضی هسته
United States
11:36 - 1397/03/24
ننگ به تو و حقوقی که میگیری
Iran, Islamic Republic of
12:20 - 1397/03/24
مردم اونقدر بهتون اعتماد ندارن كه كمك به زلزله زده ها رو ميبرن خودشون ميدن دست اونا. بعد ارز بيارن تو بازار جنابعالي؟ يحتمل آقازاده ها پول كم آوردن تو آمريكا و كانادا و انگليس آره؟!
لااقل يه جا به مردم نشون ميدادين فكر و ذكرتون فقط پر كردن جيب ژنهاى خوب نيست كه مردم بهتون قدر يه سر سوزن اعتماد بتونن بكنن. تنها چيزى كه مردم ميبينن افت ارزش چندرغاز داراييشون و ويراژ روزافزون ماشيناي لاكچرى و ميليارديه.
Iran, Islamic Republic of
12:56 - 1397/03/24
هر وقت که دولت شرایط اقتصادی و ارزش پول ملی را به سال 92 برگرداند مردم هم قول میدهند تمامی ارزها و طلاهائیکه در منزل احتکار کرده اند را به بازار برگردانند
Iran, Islamic Republic of
15:02 - 1397/03/24
روحانی یه بار تو تبلیغ انتخاباتیش تو تلوزیون راجع به یارانه گفته بود کاری میکنیم به جای اینکه دولت به مردم صدقه بدهدمردم به دولت صدقه بدهند
مردم عزیز دنگتون لطفا
Iran, Islamic Republic of
17:14 - 1397/03/24
باید احمدی نژاد مجددا در معرض رای ملت قرار بگیره تا ملت خودش تصمیم بگیره؛ البته احمدی نژاد امروز خیلی خیلی بهتر از دولت‌های نهم و دهم هست چون در این چند سال اخیر خوب فهمیده که چه مفاسدی در کشور هست
شجاعت و صراحتش برای امروز کشورمون لازمه
البته باید ملت خودش تصمیم بگیره
Iran, Islamic Republic of
20:01 - 1397/04/06
پول منابع ملی که خیلی وقته برای مردم هزینه نمی شه.چند ساله که خودمون از جیب خودمون خرجمون رو میکشیم.حالا هم که خواهش میکنی پول بیاریم وسط؟خیلی وقته ما پولامونو داریم به دولت میدیم.بخاطر اعتراض مردم به گرونی بنزین،بنزین گرون نشد اما همه چیز سر به فلک کشید.از اول فروردین حقوق کارمندا قرا بود به روز بشه با اعلام یه تورم تصنعی نقطه به نقطه.همین رو هم با گذشت۴ ماه از سال عملیاتی کردی؟
آقای نوبخت حاضرم به جرات بگم دروغگوترین شخصیت این ۷ سال رو اگه به رای بزارند،با اختلاف اولی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج