قاسمی: نگاه ایران به دولت آمریکا تغییر کرده است
۷۳۳۶۲۵
۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵
۹۲۹۳
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در مورد این جمله رییس‌جمهور آمریکا که «من معتقدم آنها- ایرانی‌ها- یک روز برمی‌گردند و می‌گویند قصد دارند برای یک توافق دیگر مذاکره کنند»، گفت: قطعاً ایران و ایرانی در طول تاریخ پر فراز و نشیب خود و در این نقطه استراتژیک از جغرافیای جهان، هیچ گاه در برابر قلدری، سلطه‌طلبی و زورگویی سر تسلیم فرود نیاورده است.

شفقنا: پس از خروج آمریکا از برجام، کم‌تر گفت‌وگو یا اظهاراتی از ترامپ شنیده می‎‌شود که در گوشه‌ای از آن نامی از ایران نباشد یا خط و نشانی برای ایران کشیده نشود. رییس‌جمهور آمریکا به تازگی در گفت‌گویی که با فاکس نیوز داشت، بیان کرد که اعتقاد دارد ایرانی‌ها یک روز برمی‌گردند و می‌گویند قصد دارند برای یک توافق دیگر مذاکره کنند.

همچنین وی در بخشی دیگر از سخنانش برای چندمین بار طی هفته‌های گذشته، تأکید کرد که «رفتار ایرانی‌ها پس از خارج شدن من از توافق هسته‌ای به وضوح تغییر کرده است». سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز ضمن تأیید نسبی این سخن ترامپ مبنی بر تغییر رفتار ایرانی‌ها دقیقاً پس از خروج وی از برجام، تاکید کرد که نگاه ایران به دولت آمریکا بیش از گذشته تغییر کرده است.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در مورد این جمله رییس‌جمهور آمریکا که «من معتقدم آنها- ایرانی‌ها- یک روز برمی‌گردند و می‌گویند قصد دارند برای یک توافق دیگر مذاکره کنند»، گفت: قطعاً ایران و ایرانی در طول تاریخ پر فراز و نشیب خود و در این نقطه استراتژیک از جغرافیای جهان، هیچ گاه در برابر قلدری، سلطه‌طلبی و زورگویی سر تسلیم فرود نیاورده است. ایرانیان در برابر تهدید، تحریم و رفتار زورمدارانه بیگانه مقاوم‌تر می‌شوند و با صلابت و وحدت هر چه بیشتری بر اصول اساسی ملهم از فرهنگ غنی، آموزه‌های اخلاقی و تجارب تاریخی خود ایستادگی می‌کنند. همچنین استوارتر پایمردی کرده و تن به هیچ‌گونه گفت‌وگویی با کسانی که بخواهند از سر زور، فشار و این گونه روش‌های قرون وسطایی استفاده کنند، نخواهد داد. هوش، درایت و ذکاوت ایرانی در طول تاریخ و در بزنگاه‌های تاریخی همواره آنان را به سر منزل مقصود هدایت کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه تصریح کرد: امروز، ایران مصمم‌تر، مقتدرتر و آماده‌تر برای دفاع از کیان کشور و منافع مردم خود و با بی‌اعتمادی بسیار بیشتر نسبت به ایالات متحده آمریکا سعی می‌کند با اتکا به توانمندی‌های خویش در جهت توسعه و بالندگی بیشتر برای ارتقای میهن خود تلاش کند. باید باز تأکید نمایم؛ آن‌هایی که با تاریخ ملل و ایران آشنایی دارند و از دانش و بینش کافی برخوردار هستند، می‌دانند که مردم ایران تحت هیچ‌گونه فشار و تهدید و توهین سیاست‌های خود را تغییر نخواهند داد. به تعبیر دکتر ظریف (نقل به مضمون): «تنها با زبان تکریم می‌توان با ایرانی سخن گفت». دانستن،خواندن و فهم تاریخ ملل همواره آموزه‌های بسیاری داشته و دارد.

او همچنین درباره اظهارات اخیر ترامپ در گفت‌وگویش با فاکس‌نیوز مبنی بر این که «رفتار ایرانی‌ها پس از خارج شدن من از توافق هسته‌ای به وضوح تغییر کرده است» اظهار کرد: احتمالاً این بار آقای ترامپ، حرف نادرستی نزده است؛ چرا که طی هفته‌های اخیر دید و نگاه ایران نسبت به دولت آمریکا بیش از گذشته تغییر کرده است. این تغییر دقیقاً پس از خطای فاحش و استراتژیک آقای ترامپ در خروج غیر قانونی از برجام، رخ داده است و نه تنها ایران و ایرانیان بلکه بسیاری از مردم جهان و حتی مردم مغرب زمین، امروز نگاه متفاوت‌تری را نسبت به هیات حاکمه آمریکا دارند.

او ادامه داد: آقای ترامپ با خروج غیر قانونی خود از برجام یک بار دیگر نشان داد که به هیچ یک از اصول و موازین بین‌المللی معتقد نیست، به هیچ اصلی جز آنچه خود می‌پسندد، پای‌بند نیست و نیز نمی‌توان به سیاست‌های خودخواهانه و خودکامانه رییس دولت آمریکا اعتماد کرد. آمریکا بدون توجه به یک معاهده چندجانبه و قطعنامه سازمان ملل و حتی با بی‌توجهی به بخش گسترده‌ای از افکار نخبگان ایالات متحده به صورت یک‌جانبه و با تصمیمی یک سویه و از سر خودشیفتگی تمام، یک تفاهم بین‌المللی را زیر پا گذاشت. از این نظر می‌توان گفت که صحبت آقای ترامپ در این مورد که از زمان خروج وی از برجام، ایران دچار تغییرات جدی شده، امری درست است.

قاسمی با اشاره به بی‌اعتمادی ایرانیان نسبت به سیاست‌های آمریکا از دهه‌ها قبل بیان کرد: آقای ترامپ با این اقدام خود باعث شد دیوار بی‌اعتمادی میان دو کشور، باز هم بیش از پیش بلند و بلندتر شود. البته من این را هرگز ناشی از هنر و توانمندی یک سیاستمدار مدعی قدرت نمی‌دانم؛ امروز نه تنها ایران که بسیاری از نخبگان و اندیشمندان و مردم جهان هم دچار تغییر نگاه نسبت به رفتار آقای ترامپ شده‌اند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 27
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:54 - 1397/03/28
شما تا کی از قول ایرانی ها باید صحبت کنید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
بابا بخدا ما مدیریت داخلی داعونمون کرد نه فشار خارج .
باور کنید که هیچ افاقه ای برای برون رفت از این وصع وجود ندارد تا زمانی منافع طلبی در اولویته..
و مردم گروگان هر دو سو درگیر
Iran, Islamic Republic of
15:56 - 1397/03/28
قطعاً ایران و ایرانی در طول تاریخ پر فراز و نشیب خود و در این نقطه استراتژیک از جغرافیای جهان، هیچ گاه در برابر قلدری، سلطه‌طلبی و زورگویی سر تسلیم فرود نیاورده است.
داداش این جمله تو میزارم بعد اینکه با خواری و خفت رفتین مذاکره با ارباب
پاسخ ها
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
امیدوارم ملت در برابر زورگویی وقلدری عده ای در داخل هم چنین رویه ای داشته باشند
امیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
حتماسیری وخبر ازوضعیت معیشتی مردم نداری ریا کاری ودروغ بس چندماه دیگر معلوم می شود البته سیراز گرسنه خبر ندارد
رضا ط
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
آقای امیدی ، راهی که شما برای سیر شدن شکم های گشنه در نظر دارید رو حسن روحانی رفت منتها وقتی آخرش ترامپ مثل حیوون ۴پا رم کرد و زد زیر کاسه کوزه همه چیز شما احتمالا متوجه نشدی، تا وقتی راه حل مشکلات رو در التماس کردن و نوکری و وطن فروشی به یه حیوون وحشی ببینید وضعمون هر روز بدتر از دیروز میشه ، همین طرز فکر که باعث میشه ترامپ بیشتر رم کنه ، هرچی به ظالم التماس بیشتری بکنید حقارت بیشتری میکشید ، چند بار باید اینو تجربه کنید تا متوجه بشید؟ یارو میگه قدرت دفاعیتون رو بذارید کنار اونم تو نا امن ترین منطقه دنیا که فقط ایران توش امنیت داره آخه کدوم احمقی با این کار موافقت میکنه ؟ اونم با وجود اسراییل و امریکا که هواپیماهاشون دایما در حال بمب بارون کردن آدمای بی گناهه؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1397/03/28
میرید مثه کره شمالی پای میز مذاکره بالاخره مجبورین
Iran, Islamic Republic of
16:00 - 1397/03/28
چرا اجازه دادید دلار افزایش یابد آنهم با این شدت و افسارگسیخته که اولن دودش به چشم ملت بره و دومان ترامپ امیدوار به اثرات تحریم ها شود از ماست که بر ماست.
Iran, Islamic Republic of
16:04 - 1397/03/28
لعنت برترامپ
پاسخ ها
امیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
لعنتبراختلاس گران که ترامپ راشیر کردند
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1397/03/28
تحمل به چه قیمتی !!! تا کی ؟؟؟! مگه مردم مقصرن که باید بسوزن و بسازن !!!؟؟؟
پاسخ ها
ایرانی
Germany
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
اقای بینام ونشان مرگ رابرای کسی نخوا محبت بفرست تا محبت ببنی
رضا ط
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۸
آقای با نام و نشان ، حسن جان شما ( که با کلی ذوق و افتخااار بهش رای دادید) محبت که چه عرض کنم خیلی خیلی بیشتر از این حرفا فرستاد ولی هیچی جز ذلت و عهد شکنی ندید فقط موندم شما ها چرا نمیخواید واقعیت رو قبول کنید و در مقابل پذیرش حقیقت مقاومت میکنید ، مرگ بر ترامپ خون خوار که روزانه هواپیماهای تحت امرش صدها کودک و بیگناه بی دفاع رو به خاک و خون میکشند و خاک بر سر مدافعان ترامپ.
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1397/03/28
بعدا خواهیم دید.گوشمان از این شعارهای مردم فریب پر است.
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1397/03/28
تاحالا که یک حرفی که درست از کار دربیاد از شما ها نشنیدیم ا
Iran, Islamic Republic of
16:22 - 1397/03/28
تجمل هم حدی داره شمااز پارسال ساختار اقتصادی به دست گرفتین ولی هر روز داره بوی بدی میاد مدا کره بشود بعدا ماجرای تحریم چی میشه برداشته میشه
Iran, Islamic Republic of
16:52 - 1397/03/28
توسعه و بالندگی بیشتر؟؟؟!!!!!والا من که هر چقدر به افق و دوردستها نگاه میکنم توسعه ای نمی بینم جناب قاسمی،چیزی که میبینم فقط رکود و تورم و گرانی و بیکاری و فقر و فحشا و فاصله طبقاتی و پارتی بازی و رشوه و رانت خواری و اختلاسهای (شما بخونیددزدیهای)هزار میلیاردیه!!!!!پس بیخود میکنی از جیب لااقل من یکی بعنوان یک نفر از هشتاد میلیون ایرانی مایه میذاری!!!!!فهمیدی یا باز هم تکرار کنم؟؟؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
16:55 - 1397/03/28
و باز هم مایه گذاری از جیب مردم بدبخت ایران!!!!من نمیدونم اینا چه جوری از دل هشتاد میلیون ایرانی خبر دارن!!!!نکنه علم غیب دارن و ما نمیدونیم؟؟؟!!!!!!!
Turkey
17:05 - 1397/03/28
امیدوارم سریعتر کشورمون رو نجات بده
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1397/03/28
رفتم از برج میلاد نگاه کردم و اومدم پائین چیزی ازآینده وسربلندی وسرافکندگی ندیدم راحت باشید.مردم وایرانی ورد زبان همه هست و ماهم ........
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1397/03/28
کره شمالی بعد از 60 سال به خاطر مردمش که بیش از این اذیت و آزار نبینند با امریکا مذاکره کرد،امریکا از کره شمالی خواست آزمایش موشکی نداشته باشد و کره شمالی هم از امریکا خواست با کره جنوبی مانور مشترک سالیانه برگزار نکند ،هر دو قبول کردند،از طریق مذاکره مشکلات بین دو نفر ،و دو کشور به راحتی حل می شود نه با کینه و دشمنی با یکدیگر.
Iran, Islamic Republic of
20:34 - 1397/03/28
ببینیدمردم چی میگن . شمامسئولین که دردو غمی ندارید این ماهستیم که زیرفشاراقتصادی داریم له میشیم . مرگ بردزدان واختلاسگران و حامیانشان .
Iran, Islamic Republic of
21:22 - 1397/03/28
قدر اوباما رو ندونستین حالا با ترامپ... خوک صفت باید مذاکره کنید.
Iran, Islamic Republic of
21:32 - 1397/03/28
اون چیزی که مردم ایران رو از پا در آورده تحریم و امریکا نیست اون چیزها اختلاس دزدی پارتی بازی دلال ها که می گن دلال هستن احتکار جنس بی کیفیت اینهاست
Iran, Islamic Republic of
00:03 - 1397/03/29
ایران وایرانی فقط مایه افتخار و عزت و شهامت است هم برای خود و هم برای دیگران
باید فهمید از همان اول هم نیازی ب اجنبی و کودک کش نبود ما میتوانیم و توانسته ایم اقای ریس جمهور ....
پاسخ ها
مسعودحیات داودی
Iran, Islamic Republic of
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۰
بفرمااگه میتونی...بسم الله..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج