ضرغامی: امروز عبارت «صف اول» کلید واژه شده
۷۳۳۸۱۷
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۷
۳۹۵۴
رئیس پیشین رسانه ملی گفت: امروز عبارت صف اول کلید واژه شده است. برخی مشمول این خصیصه برتری‌جویی می‌شوند و این امکان برای هر کس دیگری هم وجود دارد. چون ریشه این نظام در باورهای الهی است و شاخص آن ولایت فقیه است و عاقبت والای آن سردار هم بخاطر داشتن همین خصیصه ولایت مداری بود.

خبرگزاری ایلنا: ششمین سالگرد ارتحال سردار احمد قدیریان عصر امروز با حضور جمعی از مسئولان و خانواده شهدا و همرزمان سردار قدیریان برگزار شد.

عزت‌الله ضرغامی با بیان اینکه سردار از سابقون انقلاب بود، گفت: برای آن یار خود درجات عالی را از پروردگار مسألت داریم. سردار قدیریان قبل از انقلاب بارها شکنجه و بازداشت شد و بعد از انقلاب هم سر از پا نمی‌شناخت و خدمات فراوانی کرد.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس با او در ارتباط بودم و در صحنه‌های انقلاب و صحنه‌های قضایی در کنار شهید بهشتی خدمت می‌کرد. او فداکار و عمیقا معتقد به ولایت فقیه و به ارزش‌ها پایبند بود و شخصیتی تراز است که بدون کمترین انحراف خدمات ارزنده‌ای داشت.

رئیس پیشین رسانه ملی با اشاره به سوره قصص گفت: این آیه معروفی است و آیه‌ای است که عاقبت را متعلق به متقین و مؤمنین می‌داند. سعادت را با صفاتی که ذکر می‌کند مختص مؤمنان می‌داند. خداوند می‌گوید هرکاری که می‌کنید سرانجام عاقبت مربوط به این نوع آدم‌هاست یعنی مؤمنان و متقین.

وی با اشاره به داستان قارون گفت: او از نزدیکان موسی بود. این داستان قارون به ما می‌گوید کسی که خود در دستگاه دینی و نبوت است اگر یک صفت ناروا در وجودش باشد، از کجا به کجا می‌رسد. قارون از خویشان موسی بود اما یک خوی برتری‌جویی و گردآوری قدرت و ثروت در وجودش بود و این ویژگی برجسته او بود. فرعون دید شخصی در دستگاه موسی اینچنین است لذا به تعبیر امروزی به او رانت داد و یارکشی کرد و قارون هم خود را هم به دستگاه نبوت چسباند و هم از آخور فرعون ثروت‌جویی کرد طوری که مردم با دهان باز تعجب می‌کردند و می‌گفتند ای کاش ما جای قارون بودیم، این برتری‌جویی‌ها گاهی آدم را بی دین می‌کند.

ضرغامی با اشاره به داستان سلیمان گفت: امروز تبعیض و فاصله و شکاف اقتصادی معضل کشور ما است و چرا امروز اینقدر تحمل کم و اعتراض‌ها زیاد شده است؟ چون کسانی در پی برتری‌جویی هستند.

وی گفت: کار قارون به جایی رسید که وقتی فرعون در نیل غرق شد، قارون خوی فرعون را ادامه داد. شاه رفت و امام آمد. برخی جایگاه‌هایی را اشغال می‌کنند اما منش‌شان طوری است که همان خوی طاغوت را دارند و دنبال می‌کنند. قارون مسیر فرعون را ادامه داد و نهایتا دهان زمین باز شد و این ثروت به زمین فرو رفت و شاید اگر کسی روزی زمین را در جایی حفر کند به آن گنج برسد لذا این که می‌گویند گنج قارون ضرب المثل و داستان نیست و واقعیت بوده است.

ضرغامی ادامه داد: ما سرانجامی داریم باید مراقب باشیم. خدا می‌فرماید انجام و عاقبت کارها بهتر از اول آن کار است و این یک سنت الهی است. وقتی دشمن به ما اورانیوم نداد اولش سختی بود ولی جوان‌ها کار کردند و از تهدید دشمن نترسیدند و به اورانیوم بیست درصد رسیدند و بعدها چون دیدند ما هزاران سانتریفیوژ را ساختیم دشمن در برجام به پنج هزارتا راضی شد. کسانی که از اول آسایش می‌خواهند و با امکانات خلاف شرع می‌‌خواهند در راحتی باشند سختی در این دنیا در پی آنها است.

وی با اشاره به خاطره‌ای از سردار قدیریان گفت: از سال‌های طولانی شخصیت خاصی داشت و روحیه جوانی داشت و با جوان‌ها سر و کار داشت و انقلابی و ولایی بود و آن را مسیر حق می‌دانست و یار رهبری بود و هرکس با او مصاحبت داشت، لذت می‌برد.

ضرغامی با اشاره به دوران جنگ گفت: وقتی در زمان جنگ تولید دو نوع موشک صد و هفت و دویست و چهل میلیمتری برای ما افزایش یافت، دستور رسید برخی مجموعه‌های انفجاری باید از تهران بیرون برود و برخی از بخشی که ما در آن تولید ۱۰۷ میلیمتری داشتیم در اختیار فلسطین و حزب الله لبنان قرار دادیم.

این فعال سیاسی اصولگرا تاکید کرد: این موشک‌ها را دادیم و اسرائیل آنجاهایی که از موشک‌های آنان می‌ترسد همین موشک‌های ۲۴۰ میلیمتری فجر سه است که زمان جنگ در اختیار آنها قرار گرفت، نهایتا ما مکانی را یافتیم و امکانات را انتقال دادیم و به جبهه فرستادیم. خدا آبروی رزمندگان را حفظ کرد و ما خدمت سردار قدیریان رسیدیم و من یاداشتی از آقای رفیقدوست که در آن درخواست ژ۳ برای تامین حفاظت کرده بود را به او دادم و در پاسخ گفت ای جوان می دانی عاقبت این کار چیست؟ این‌ها مسئولیت دارد. وقتی من شرایط را برای او گفتم، او پذیرفت و اعتماد کرد چرا که روحیه جوانی داشت. کار و کارهای عمرانی در جمهوری اسلامی با پیچیدگی‌هایی که پیدا کرده، سخت است و قدیریان از خود یادگارهای زیبایی به جا گذاشته است.

وی خطاب به جوانان گفت: آدمی که اخلاص داشته باشد و شاخص رهبری و ولایت داشته باشد، به تعبیر امروزی مرگ ندارند. کسانی که حاضرند برای ولایت فقیه فداکاری کنند خدا آنها را هدایت می‌کند. امروز عبارت صف اول کلید واژه شده است. برخی مشمول این خصیصه برتری‌جویی می‌شوند و این امکان برای هر کس دیگری هم وجود دارد. چون ریشه این نظام در باورهای الهی است و شاخص آن ولایت فقیه است و عاقبت والای آن سردار هم بخاطر داشتن همین خصیصه ولایت مداری بود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
01:52 - 1397/03/29
فقط خواستی بگی شما هم در جبهه بودی هم دوست شهید بودی. شهیدان روی سر ما جا دارن .ولی تو در هیچ جا وجود ندارید
United States
02:02 - 1397/03/29
داداش تو خودت از صف اول ی مقدار هم جلوتری.برو به فکر خودت باش.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج