دستور ترامپ برای تشکیل «نیروی فضایی نظامی»
۷۳۳۸۴۴
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۳
۶۳۸۲
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه به وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) دستور داد که «نیروی فضایی» را به عنوان ششمین شاخه نیروهای مسلح آمریکا تاسیس کند.

خبرگزاری ایرنا: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه به وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) دستور داد که «نیروی فضایی» را به عنوان ششمین شاخه نیروهای مسلح آمریکا تاسیس کند.

به نقل از واشنگتن پست، ترامپ که پیش از جلسه با اعضای شورای ملی فضایی آمریکا سخن می‌گفت، خواستار تدارک زمینه های لازم برای تاسیسِ هر چه سریع تر این نیرو شد.

رئیس جمهوری آمریکا گفت: هم نیروی هوایی و هم نیروی فضایی خواهیم داشت که دو حوزه یکسان، اما جدا از یکدیگر خواهد بود.

این اظهارات ترامپ در شرایطی است که پنتاگون همچنان به دستور کنگره این کشور مشغول مطالعه روی امکان عملیات فضایی است و انتظار نمی‌رود که گزارش مربوطه را حداقل تا ماه دسامبر (آذر) تحویل دهد.

گمانه‌زنی‌ها در این رابطه به طور جدی از سال گذشته آغاز شد و به سرعت مورد مخالفت مقام‌های نیروی هوایی آمریکا قرار گرفت.

فرماندهان این نهاد که مسئولیت نزدیک به 80 درصد از فعالیت‌های فضایی آمریکا را عهده دارند، گفته‌اند که تاسیس یک نیروی جدید، تنها به افزایش بوروکراسی غیرضروری منجر خواهد شد.

رقابت در عرصه فضایی سابقه ای چند ده ساله دارد و از زمان پرتاب نخستین ماهواره به فضا تا به امروز، عمدتا میان آمریکا و روسیه (شوروی سابق) در جریان بوده است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
06:37 - 1397/03/29
خوب چیزی نیست مسولین ما چند دهه هست در ایران چنین نیرویی تشکیل داده اند اما به علت سری بودن آن این نیروها را می توان در فضای شورای رقابت قیمت گذاری خودرو و انواع سندیکاهای صنایعی و کارگری و یا در عرصه شورای حمایت از مصرف کننده به راحتی می توانید ببینید و به دلیل افکار فضایی خود و ایجاد پالس و انعکاس علاوه بر وقوع هارپینک قیمتهای تولیدات خود بر توتسفر قیمت زمینهای زیر مجموعه خود نیز نقش دیوانه واری دارند!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1397/03/29
اینجوری ک میشه هگزاگون
France
11:28 - 1397/03/29
نمیخواد چشم در بیاورید. سزای گرانفروش نخریدن است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج