کارنامه ارزی دولت در تخصیص دلار ۴۲۰۰ تومانی
۷۳۴۶۶۴
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳
۳۳۹۵
بر اساس گزارش‌های رسمی، دولت از ۲۲ فروردین ماه تا ۲۷ خردادماه سال جاری، ۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار ارز تخصیص داده که سهم ارز مسافری از آن ۱۹۳ میلیون دلار معادل ۱۶۳ میلیون یورو است.

خبرگزاری مهر: آمارهای بانک مرکزی حکایت از آن دارد که از بیست و یکم فروردین ماه سال جاری که آغاز اجرای سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز بوده است تا بیست و هفتم خردادماه، در مجموع ۱۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص یافته که این میزان منابع، به کالاهایی که ثبت سفارش آنها مورد تائید دولت بوده، ارایه شده است.

محمدعلی کریمی، سخنگوی بانک مرکزی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: از آغاز اجرای سیاست یکسان سازی نرخ ارز در فروردین ماه سال جاری تا بیست و هفتم خردادماه جاری، شانزده میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار ارز به کالاهای ثبت سفارش شده تخصیص یافته که از این میزان، ۸ میلیارد و ۷۲۰ میلیون دلار، فروش قطعی معادل دلاری صورت گرفته است.

وی افزود: در این میان سهم کالاهای اساسی از جمله جو، گندم، گوشت، روغن، شکر، حبوبات و خوراک دامی و ذرت، سه میلیارد و ۱۲۰ میلیون دلار تخصیص ارز داده شده که از این رقم، یک میلیارد و ۸۴۲ میلیون دلار تامین ارز شده است.

کریمی، سهم دارو از این رقم را ۹۲۰ میلیون دلار تخصیص ارز عنوان کرد و گفت: از این رقم ۶۵۴ میلیون دلار ارز تامین شده است. همچنین برای سایر کالاها و قطعات واسطه‌ای و مابقی کالاها نیز ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار ارز تخصیص داده شده و ۶ میلیارد و ۲۲۵ میلیون دلار تامین ارز صورت گرفته است.

سخنگوی بانک مرکزی میزان ارز ارایه شده مسافری را ۱۹۳ میلیون دلار معادل ۱۶۳ میلیون یورو ذکر و خاطرنشان کرد: سایر ارزهای خدماتی شامل ارز دانشجویی، درمانی، فرصتهای مطالعاتی و سایر موارد نیز ۱۶۰ میلیون دلار معادل ۱۳۲ میلیون یورو ارز را به خود اختصاص داده است.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1397/03/30
سيف گند زد به كل اقتصاد
Iran, Islamic Republic of
17:58 - 1397/03/30
سيف گند زد به كل اقتصاد
Iran, Islamic Republic of
19:39 - 1397/03/30
چرا با یک روش اصولی به مردم نمیفهمانید که کدام کالا در بازار با ارز دولتی وارد شده، مثل کد یا برچسبی بر روی کالاها، تا مردم با مطلع شدن از اجناس وارداتی با دلار دولتی از گران خریدن آنها پیشگیری کنند؟ چرا نقش نظارتی مردم و بازار را درک نمیکنید؟ چرا علی رغم شعارهایتان با تخصیص دادن دلار به کالاهای مصرفی قابل تولید در داخل، نه تنها از تولید داخل حمایت نمیکنید، بلکه اقلام مهم مورد نیاز کارخانه های تولیدی را در نظر نمیگیرید؟ حتی یک کودک دو ساله متوجه میشود، این فساد گسترده متصل به قدرت را.... و در نهایت کل نظام تاوان این کمکاریها و اختلاسها را خواهد داد و تر و خشک با هم خواهد سوخت.
Iran, Islamic Republic of
00:12 - 1397/03/31
دلار۴۲۰۰تومانی فقط باعث تولد چندین بابک زنجانی جدید فساد بیشتر شده است
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج