آسیب پذیرین قشر برای ورود به آسیب‌های اجتماعی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
لایکو_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
لایکو_4
لایکو_2
سمپاشی امحا_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۳۵۲۱۳
۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۵
۵۳۴۶
رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: بازماندگان از تحصیل آسیب پذیرترین قشر برای ورود به آسیب‌های اجتماعی هستند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس سازمان امور اجتماعی کشور گفت: بازماندگان از تحصیل آسیب پذیرترین قشر برای ورود به آسیب‌های اجتماعی هستند.

دکتر رستم وندی در جلسه ستاد فرهنگی، اجتماعی خراسان شمالی در بجنورد افزود: باید راهکارهای لازم به منظور جلوگیری از بازماندگی از تحصیل انجام شود.

وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه همچون اعتیاد، طلاق، فساد اخلاقیو ... ادامه داد: فرهنگ سازی و تبلیغ در راستای نشاط اجتماعی در جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی تاثیرگذار است.

معاون وزیر کشور اظهار کرد: حضور روحانیون در محلات و ارتباط آن‌ها با جوانان می‌تواند یکی دیگر از عوامل جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه باشد.

رستم وندی با اشاره به اینکه یک مدل برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، روش ایسلندی است، توضیح داد: در 19 سال گذشته کشور ایسلند بیشترین جمعیت مصرف کننده مواد مخدر و مشروبات الکلی را در اروپا داشت اما بعد از بررسی‌های صورت گرفته در مدارس به مدت 15 سال از ظرفیت یک رون شناس آمریکایی و ایسلندی استفاده کردند و ذهن دانش آموزان را از سوی مواد مخدر و مشروبات الکلی به سوی سایر موارد سوق دادند و در حال حاضر ایسلند یکی از پاک ترین کشورها در اروپاست.

وی با طرح این سوال گفت: چرا زمانی‌که ذهن افراد می‌تواند به مواد مخدر معتاد شود، کاری نکنیم که ذهن‌ها به سوی سایر موارد همچون هنر و ... سوق پیدا نکند.

محمود ثمینی معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان شمالی نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه اعتیاد، طلاق، حاشیه‌نشینی، فساد اخلاقی، ضرب و جرح و خودشکی به ترتیب جزء آسیب‌های اجتماعی اولویت دار این استان است، بیان کرد: ظرفیت پذیرش مرکز ماده16 در این استان بسیار اندک است و باید این ظرفیت افزایش یابد.

وی تصریح کرد: معتادان به علت کمبود فضا در این مکان در کوتاه مدت درمان و سپس مرخص می‌شوند.

ثمینی توضیح داد: مرکز ماده 16 توسط بهزیستی به بخش خصوصی واگذار شده و این امر مشکل ساز شده است و باید راهکارهای لازم برای حل ‌این مشکل انجام شود.

احمد ریواده دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه میانگین نرخ شیوع مواد مخدر در کشور 5.4و در خراسان شمالی 7.21 درصد و میانگین کشوری سن شروع مواد مخدر کشور 24 سال و در خراسان شمالی 32 سال است، گفت: طبق بررسی‌های صورت گرفته 95.2 درصد از دانش آموزان این استان اعلام کرده‌اند که مواد مخدر استفاده نکرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات استان در حوزه اعتیاد نبود مراکز اقامتی ترک اعتیاد به صورت ملکی است، افزود: درخواست ساخت احداث این گونه از مراکز را داریم.

ریواده ادامه داد: راه‌اندازی و تجهیز مراکز تخصصی درمان کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه مرکز مادر و کودک و مرکز تخصصی درمان شیشه و روان گردان از دیگر نیازهای این استان در حوزه اعتیاد است.

به گفته وی، افزایش سهم بیمه درمان سرپایی اعتیاد، احداث مرکز جامع توانمندسازی و صیانت اجتماعی و پایگاه‌های خدمات اجتماعی ویژه محلات آسیب پذیر از دیگر نیازهای استان در این حوزه است.

اسماعیل قربانی مدیر کل بهزیستی خراسان شمالی همچنین در ادامه جلسه اظهار کرد: میزان ازدواج های صورت گرفته در استان در سال گذشته 9 هزار و 202 مورد و در سال قبل تر از آن 9هزار و 694 مورد بوده است.

وی تصریح کرد: تعداد طلاق‌های انجام شده در سال گذشته یک هزار و 994 مورد و در سال 95، یک هزار و 929 مورد بوده است.

سید ابراهیم محجوب معاون پیشگیری اداره کل دادگستری خراسان شمالی نیز در ادامه این جلسه با تاکید بر اینکه متاسفانه آمار پرونده های مربوط به خشونت در استان رو به افزایش است، گفت: در سال گذشته 28 هزار و 831 پرونده مربوط به این موضوع وارد دستگاه قضایی شده است که نسبت به سال 95، 15درصد افزایش یافته است.

وی افزود: تعداد پرونده‌های خشونت در بجنورد هفت درصد کاهش داشته اما در شیروان 39درصد، اسفراین هفت درصد و در جاجرم 19 درصد افزایش یافته است.

محجوب تاکید کرد: خشکسالی، کمبود آب یکی از علل بروز خشونت در مناطق روستایی این استان است.

وی تورم، بیکاری، پایین آمدن آستانه تحمل مردم را از علل بروز آسیب خشونت در مناطق شهری بیان کرد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
استخدام_1
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
استخدام_2
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
ایرانیان-فوتراصلی222
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
موسسه خیریه زهرا_فوتر