دیپلمات آمریکایی، قربانی حملات صوتی شد
۷۳۵۴۲۹
۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
۲۸۵۷
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اظهار کرد، بنا بر بررسی‌های پزشکی واشنگتن، یک دیپلمات آمریکایی دیگر در کوبا دچار علائمی مرتبط با "حمله صوتی" شده است.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اظهار کرد، بنا بر بررسی‌های پزشکی واشنگتن، یک دیپلمات آمریکایی دیگر در کوبا دچار علائمی مرتبط با "حمله صوتی" شده است.

 هدر ناوئرت، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری گفت: به دنبال ارزیابی‌های پزشکی جامعی که صورت گرفته است، در روز 21 ژوئن مشخص شد که یک دیپلمات آمریکایی دیگر از سفارتخانه آمریکا در هاوانا علائم پزشکی مشابهی با علائم گزارش شده از قربانیان حملات صوتی دارد.

به گفته ناوئرت، از ماه اوت 2017 این نخستین موردی است که تحقیقات پزشکی صورت گرفته آن را تایید می‌کند و شمار آمریکایی‌هایی که درگیر این علائم شده‌اند، هم‌اکنون به 25 تن رسیده است.

ناوئرت از خارج کردن این دیپلمات آمریکایی و بازگرداندنش به آمریکا خبر داد و افزود، یک کارمند دیگر سفارت این کشور در کوبا نیز تحت بررسی‌های پزشکی قرار دارد.

وزارت امور خارجه آمریکا، در ماه اوت سال گذشته اعلام کرد، دیپلمات‌های سفارت آمریکا در کوبا تحت تاثیر حادثه‌ای ناشی از یک دستگاه صوتی قرار گرفته‌اند. گزارش‌های رسانه‌ها در آن زمان حاکی از آن بود که برخی از دیپلمات‌ها در پی حمله‌ای که توسط نوعی سلاح صوتی صورت گرفته، دچار کاهش دائم میزان شنوایی و آسیب مغزی احتمالی شده‌اند.

وزارت امور خارجه کوبا دست داشتن این کشور در این حادثه را تکذیب کرده است.

به تازگی برخی از دیپلمات‌های آمریکایی در چین نیز علائمی را شبیه به همکاران خود در کوبا گزارش کرده‌اند.

مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا نیز از ایجاد گروهی برای رسیدگی به این حادثه صوتی مرموز خبر داده است.

ناوئرت هفته گذشته هشدار داد، تا زمانی که دولت کوبا از امنیت کارکنان سفارت آمریکا در این کشور اطمینان حاصل نکند، این سفارت قادر به ارائه خدمات نخواهد بود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج