کشف ۷۵ درصد تریاک کل جهان در ایران
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
سمپاشی امحا_1
لایکو_1
کتاب لند_3
لایکو_3
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
کتاب لند_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۳۷۷۱۹
۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۴
۷۸۷۴
معاون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: حدود ۷۵ درصد تریاک کل جهان، ۶۱ درصد مرفین جهان و ۱۷ درصد هروئین جهان در ایران کشف می‌شود.

خبرگزاری ایسنا: معاون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: حدود ۷۵ درصد تریاک کل جهان، ۶۱ درصد مرفین جهان و ۱۷ درصد هروئین جهان در ایران کشف می‌شود.

 محمدرحیم نوروزیان امروز در گرامی‌داشت سال‌روز مبارزه با مواد مخدر که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در خراسان‌رضوی دستاوردهای بسیار خوبی در زمینه مبارزه با مواد مخدر داشته‌ایم. در همین راستا براساس آخرین آمار شیوع‌شناسی مواد مخدر میانگین اعتیاد کشوری ۵.۵ درصد است، حال آنکه در خراسان شمالی ۲.۶ درصد بوده که نشانگر کاهش چشمگیر اعتیاد در این زمینه است. همچنین در استان کاهش جرایم ناشی از مواد مخدر را داشته‌ایم.

۶۰ درصد زندانیان کل کشور به جرایم مواد مخدر مرتبطند

وی افزود: در سال ۱۳۹۶ مرگ‌و‌میر ناشی از مصرف مواد مخدر ۱۷ درصد کاهش داشته است. از سوی دیگر کاهش آمار زندانیان ناشی از مواد مخدر نسبت به آمار کشوری را دارا هستیم. درواقع بیش از ۵۰ یا ۶۰ درصد زندانیان کل کشور مربوط به جرایم مواد مخدر است، حال آن که در خراسان رضوی این آمار از ۴۵ درصد به ۳۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

نوروزیان خاطرنشان کرد: در فرایند مبارزه بایستی به منظر اقتصادی آن، توجه داشت. تجارت مواد مخدر یک حوزه بسیار وسوسه انگیزی است. براساس آماری که ارائه می‌شود سالانه بیش از ۱۵۰۰ میلیارد دلار گردش مالی مواد مخدر در دنیاست. این رقم برابر با کل صادرات نفتی و غیرنفتی ماست و برابر با تجارت اسلحه و دارو و غذا در دنیاست؛ بنابراین باید توجه کنیم که با یک شبکه پیچیده جهانی که پشتوانه اقتصادی بسیار هنگفتی دارد، درگیر هستیم.

۴ هزار شهید خراسانی در راستای مبارزه با مواد مخدر

معاون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استانداری توضیح داد: سالانه در افغانستان ۶۵ میلیارد دلار، پول حاصل از مواد مخدر به‌دست می‌آید. متاسفانه سازمان‌های بین‌المللی در این مبارزه جدیتی ندارند. در راستای این مبارزه، ۴۰۰۰ شهید داده‌ایم. بایستی توجه داشت که قدرت‌های بزرگ دنیا از مواد مخدر به‌عنوان یک حربه استفاده می‌کنند. درواقع سرویس‌های امنیتی پشت آن هستند. برای نمونه حضور آمریکایی‌ها در افغانستان شرایط مواد مخدر را بهبود نبخشید، بلکه به‌وسیله آن، برخی دولت‌ها را تحت فشار قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه "موادمخدر از منظر امنیتی، فرهنگی و اجتماعی کشور ما را تهدید می‌کند"، خاطرنشان کرد: رژیم اشغالگر قدس و آمریکایی‌ها از طریق این مسائل ایران و همسایگان ما چون پاکستان و افغانستان را تحت فشار قرار می‌دهند؛ چراکه نگران غلبه جوانان ما بر خودشان هستند. بایستی توجه داشت که جوان معتاد، دیگر تهدیدی محسوب نمی‌شود.

نوروزیان بیان کرد: حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مصرف‌کننده مستمر مواد مخدر و یک میلیون نفر هم‌ مصرف‌کننده غیرمسمتر داریم که هرکدام از آن‌ها چند نفر را درگیر این آسیب می‌کنند و موجب می‌شود منابع و انرژی زیادی از بین برود. موادمخدر در رأس آسیب‌های اجتماعی کشور ماست. متاسفانه برخلاف این که ۴۰۰۰ شهید در این مسیر دادیم، همچنان مشکلاتی دارای مشکلاتی هستیم.

۷۵ درصد تریاک کشف‌ شده کل جهان در ایران

معاون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استانداری تشریح کرد: کشفیات ما در خراسان‌رضوی خوب بوده است. درواقع حدود ۷۵ درصد تریاک کل جهان در ایران کشف می‌شود، ۶۱ درصد مرفین جهان، ۱۷ درصد هروئین جهان در ایران کشف می‌شود. بنابراین همه دستگاه‌های اجرایی و قضایی بایستی این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند و در برنامه‌ریزی‌ها و تخصیص اعتبارات به آن توجه کنند‌.

وی با اشاره به وجود تعداد زیاد سمن‌ها در راستای مقابله با مواد مخدر افزود: خوشبختانه در خراسان‌رضوی بیش از ۲۷۰ سمن فعال در این حوزه دارا هستیم. از اول سال ۹۶ تاکنون ۱۱۰۹ مورد برای بهبودیافتگان ایجاد اشتغال شده است. از سویی دیگر در دولت تدبیر و امید نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان در حاشیه شهر مشهد سرمایه‌گذاری شده است.

اختصاص ۱۰۳ میلیارد تومان به حاشیه شهر مشهد برای مبارزه با مواد مخدر

نوروزیان با بیان اینکه " ۱۰۳ میلیارد تومان پروژه‌هایی کلنگ‌زنی در سال گذشته برای کاهش آسیب‌های حاشیه شهر مشهد اختصاص داده شده است" بیان کرد: اگر بتوانیم شرایط پیشگیری مواد مخدر را فراهم کنیم تا افراد وارد چرخه اعتیاد نشوند. از لحاظ اقتصادی بسیار سودمند است. برای جلوگیری از این بلای خانمان‌سوز، نیازمند به اقدامات فرهنگی هستیم.

معاون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استانداری ادامه داد: بخش عمده بررسی‌ها و پژوهش‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که بسیاری از افراد به دلیل افسردگی، سرخوردگی، مسائل روحی و روانی به مواد مخدر روی می‌آورند. بعضی افراد که با نگاه سیاسی با این دولت مشکل دارند، بیکاری را تنها عامل اعتیاد می‌دانند، در حالی که بسیاری از موارد به دلیل مشکلات افسردگی و روحی و روانی مردم است. بنابراین بایستی در فضای فرهنگی، شادی و نشاط در جامعه را گسترش دهیم.

وی تشریح کرد: برخی از این نشاط، برداشت بی‌بندوباری نکنند بلکه مردم ایران مسلمان هستند و به ارزش‌های اسلامی و دینی پایبندند. بالاخره مردم انسان هستند و نیاز به شادمانی دارند. استرس‌های واردشده و فشارهای روانی بسیار در گرایش به اعتیاد موثر است. بنابراین بایستی نیازهای فرهنگی و اجتماعی جامعه را ببینیم سرگرمی‌های سالم، نشاط اجتماعی سالم را فراهم کنیم که بسیار اهمیت دارد و اگر چالش ایجاد شد، ایرادی ندارد.

نوروزیان بیان کرد: ما در حوزه موسیقی و شطرنج چالش‌هایی داشتیم، اما امام آن‌ها را رفع کرد. امروز هم می‌توانیم این چالش‌ها را رفع کنیم. مرجع اصلی ما دیدگاه امام خمینی (ره) و رهبری است. بنابراین بایستی این تعارضات رفع شود وگرنه دچار تعارض و مشکل می‌شویم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:53 - 1397/04/05
اگر به جای اینکه تریاک از افغانستان به وارد بشه طلا وارد شده بود الان ایران مشکل ارزی وطلا نداشت در واقع ایرانی ها هر سال پولی را که صرف واردات تریاک میکنند ودود میشه میره هوا تو طلا سرمایه گذاری کرده بوداند از ثروت مندان جهان بوداند
Iran, Islamic Republic of
17:57 - 1397/04/05
بعد از كشف ، چطور پخش ميشه ؟! ؟!؟!؟!
پاسخ ها
ع.م
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
واقعا!!! کاش جواب می داد. والبته این موتد چند بار در کشور کشف می شوند هم جای سوال دارد.
وانک لاعلاخلق عظیم
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
چشمتون روشن 75 درصد مواد مخدر جهان توایران هست خدای من
Iran, Islamic Republic of
18:02 - 1397/04/05
ماشالله اونوقت مثلا ما کشور اسلامی هستیم و هر روز مسئولان دم از افزایش معنویات در جامعه میزنن ..فکر کنم معنویات معنیش مواد مخدر باشه ..خخخخخ
Iran, Islamic Republic of
18:07 - 1397/04/05
تبریک به برادران قاچاقچی، خسته نباشیددلآوران، سرافرازفرمودید، جام جهانی متعلق به شما ست..
Iran, Islamic Republic of
18:52 - 1397/04/05
یه درصدشو دایی من میکشه....
Iran, Islamic Republic of
20:20 - 1397/04/05
تورم بالا. مواد مخدر بالا. بیکاری بالا. ارزش ریال پایینترین حد ممکن حتی از عراق و سوریه و افغانستان. قدرت خرید مردم پایین. گرونی وحشتناک. ......... بازم بگم بگم
Iran, Islamic Republic of
20:23 - 1397/04/05
قاچاقچیان مواد مخدر افرادی مسلح و خطرناک هستند برای همین مقابله با آنها سخت و خطرناک است
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۸
بخدا شش هفت خط نوشته بودم چیه این آخه دو کلمشو نشر دادی مضحکه
United Kingdom
21:45 - 1397/04/05
اینکه فاجعه است ایران خواستگاه مواد مخدر است
Iran, Islamic Republic of
23:57 - 1397/04/05
جالبه باز هم تریاک ارزونتر از سال گذشته است.
۲ بجای نفت تریاک بکارید و به تمام جهان مخصوصا امریکا صادر کنید
Iran, Islamic Republic of
07:16 - 1397/04/06
این آمار که دیگه افتخار کردن نداره...
شانس گند ایرانه که افغانستان شده همسایش...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر