سرلشکر صفوی بر حمایت از دولت تاکید کرد
۷۳۸۰۸۹
۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۹
۵۴۴۵ 
دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا، برای همه ما وظیفه است ، تلاش کنیم تا با هماهنگی و هم افزایی و کمک به دولت محترم و قوای دیگر در حل مشکلات و معضلات اقتصادی ، نقشه های دشمن در عرصه های جنگ اقتصادی و عملیات روانی را خنثی کنیم.

خبرگزاری ایسنا: سردار سرلشکر پاسدار یحی رحیم صفوی ، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در نشست نمایندگان بهداری رزمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور که به همت موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت برگزار شد با نکوهش تلاش تفرقه افکنانه برخی از رسانه ها در انعکاس ناقص و وارونه سخنان وی ، اقدام برخی از رسانه ها در تضعیف دولت در شرایط حساس کنونی را بر خلاف منافع ملی دانست و گفت: هم اکنون که مثلث شیطانی آمریکا ، رژیم صهیونیستی و آل سعود بدنبال تضعیف اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و ایجاد نارضایتی و القاء نا امید ی در مردم است و با تدابیر مقام معظم رهبری سران قوا د رجلسات مشترک برای مقابله با جنگ اقتصادی آمریکا علیه ملت ایران متحد و به میدان آمده اند برای همه ما وظیفه است ، تلاش کنیم تا با هماهنگی و هم افزایی و کمک به دولت محترم و قوای دیگر در حل مشکلات و معضلات اقتصادی ، نقشه های دشمن در عرصه های جنگ اقتصادی و عملیات روانی را خنثی کنیم و اجازه ندهیم بدخواهان ایران اسلامی ، مکنونات درونی و شیطانی خود را با نقل ناقص ، جهت دار و موزیانه به افکار عمومی القاء کنند.

وی افزود:به فضل الهی و همت همه دستگا ه ها و همچنین مردم شریف و فهیم در کمک و همراهی با دولت ، با موفقیت و سربلندی از شرایط تحمیلی و مورد نظر دشمن عبور خواهیم کرد.

صفوی در بخش دیگری از سخنان خود با تحلیل مسائل منطقه غرب آسیا، چشم انداز آینده با طرح سئوال چرا منطقه غرب آسیا طی 17 سال گذشته (از 2001 میلادی تاکنون) مورد هجوم آمریکا و بیگانگان قرار گرفته است گفت:در منطقه غرب آسیا موقعیت های ژئوپلیتیکی، ژئواکونومیکی، ژئوکالچر و ژئواستراتژیکی و عدم ثبات سیاسی برخی دولت ها بر یکدیگر منطبق شده است و به ندرت در هیچ کجای دنیا چنین منطقه ای با مشخصات فوق می توان پیدا کرد.

وی افزود:این منطقه در مرحله رقابت قدرت های بزرگ دنیا(آمریکا، فدراسیون روسیه، هند، چین و اروپا) و قدرت های منطقه ای است و در حقیقت این منطقه هم در مرحله گذار ژئوپلیتیکی Geopolitical transition و هم در حال تحول ژئوپلیتیکی Geopolitical change به سر می برد و انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران وزن برتر ژئوپلیتیکی این منطقه است.

صفوی در تبیین اهمیت منطقه غرب آسیا گفت: این منطقه حدود واسط سه قاره اروپا به آسیا و آفریقا به آسیاست و به شدت تحت تأثیر سیاست های اقتصادی،امنیتی و فرهنگی قدرت های بزرگ است و امروزه جهان در شرایط ناپایداری راهبردی و رقابت قدرت های بزرگ برای استقرار نظم ژئوپلیتیکی مورد نظر خود در مقیاس منطقه ای و جهانی هستند و بروز تغییر و دگرگونی در الگوها، نظم ها و ساختار ژئوپلیتیکی قدیم در منطقه غرب آسیا با فروپاشی نظام های سیاسی عراق و افغانستان دچار عدم تعادل و تحول در مناسبات قدرت و سیاست شده است.

صفوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهداف آمریکا در ایجاد و تداوم بحران سوریه گفت:آمریکا ییها در موضوع بحران سوریه بدنبال تامین امنیت و آینده رژیم صهیونیستی در میان و بلند مدت از ناحیه شمال (سوریه و لبنان ) می باشند و اهداف سیاسی آنها بر مبنای مدیریت حاکمیت های همسو با آمریکا و رژیم صهیونیستی است که تامین کننده منافع کلان آمریکا و رژیم صهیونیستی در ژئوپلیتیک و ژئواستراتژی منطقه عربی می باشد استوار می باشد.

وی افزود:آنها بدنبال آن هستند تا با سرنگونی رژیم حاکمیت سوریه راههای حمایت ایران از حزب الله لبنان را قطع کنند و پس از سوریه به سراغ حزب الله و سایر گروههای مقاومت اسلامی (حماس و جهاد اسلامی بروند)و پس از آن به سراغ عراق و در نهایت به سمت ایران حرکت کنند.

صفوی تجزیه کشورهای اسلامی منطقه(عراق، سوریه، یمن و...) و تضعیف قدرت نفوذ فرهنگی ، اجتماعی، سیاسی و امنیتی ایران در کشورهای اسلامی منطقه را از دیگر اهداف آمریکا در بحران سوریه دانست و در پایان به تشریح سناریوهای محتمل بحران سوریه پرداخت.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:47 - 1397/04/06
بالاخره دولت باشد یا نباشد ... ای بابا :)
United States
12:56 - 1397/04/06
راه چاره پشت کردن به روسيه وتعامل بادنياست ،بادوستان مروت بادشمنان مدارا
United States
12:56 - 1397/04/06
راه چاره پشت کردن به روسيه وتعامل بادنياست ،بادوستان مروت بادشمنان مدارا
Iran, Islamic Republic of
13:07 - 1397/04/06
چراسردار ازبدبختی مردم حمایت نمکند.بیکاری.گرانی.بدبختی.اختلاصهای آنچنانی.دولت ازبی تدبیری مردم گدا گشنه کرده.این چ حمایتیه.
Iran, Islamic Republic of
13:10 - 1397/04/06
فقط از طرف خودتون به دولت قول کمک بدید که مردم دستشون از کمک کردن به خودشون بسته چه برسه به دولت از طرفی هم دل خوشی دیگه از این دولت ندارند
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1397/04/06
آخه دولت یه برنامه ای داشته باشه مردم حمایت کنن از کدام برنامه دولت حمایت بشه ؟مملکت خود به خود داره میچرخه مردم بیچلره شده
Iran, Islamic Republic of
13:26 - 1397/04/06
من‌اخبار داغ رو پاک میکنم از بس خبر هایی دروغ
Iran, Islamic Republic of
14:11 - 1397/04/06
ما آخر نفهمیدیم تو این کشور کی چکاره است. همه تو همه کار متخصص و نظر یه پردازن. هر کسی زودتر تریبون بدست بگیره نظریاتش به روزتره. تخصص و تحصیل و تجربه و کتابت و... جایی نداره .و نیازی نیست کار رو به اهلش بسپارید.
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1397/04/06
چی بگیم از این سردار خوب دیگه همبن هست پس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج