حبس زیاد در قوانین، شایسته نظام اسلامی نیست
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
اپیلاسیون نانا 3
سمپاشی امحا_3
لایکو_3
کتاب لند_3
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
لایکو_2
کتاب لند_2
سمپاشی امحا_2
اپیلاسیون نانا 2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۳۹۱۱۵
۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۶
۱۰۲۷۳
معاون فرهنگی قوه قضائیه با بیان این که در حوزه تحقیق وضعیت حقوقی جامعه، تفکر اسلامی در بین حقوق دان‌های کشور جریان ندارد، گفت: حجم زیاد حبس در قوانین ما شایسته نظام اسلامی نیست و این موضوع نیازمند تفکر بنیادین در زمینه جایگزینی است که شرعی و کارآمد باشد و هم آسیب‌های حبس را نداشته باشد.

خبرگزاری ایسنا: معاون فرهنگی قوه قضائیه با بیان این که در حوزه تحقیق وضعیت حقوقی جامعه، تفکر اسلامی در بین حقوق دان‌های کشور جریان ندارد، گفت: حجم زیاد حبس در قوانین ما شایسته نظام اسلامی نیست و این موضوع نیازمند تفکر بنیادین در زمینه جایگزینی است که شرعی و کارآمد باشد و هم آسیب‌های حبس را نداشته باشد.

حجت الاسلام‌والمسلمین هادی صادقی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم با گرامیداشت سالگرد شهادت آیت الله بهشتی و هفته قوه قضائیه گفت: آیت الله بهشتی، مجتهدی تراز اول، پایبند به اصول فقاهت، مسلط به روش فقه جواهری، فقیهی نوگرا، روشن اندیش، جهان دیده و نوآور در سبک‌های آموزشی بود که ابعاد شخصیتی این شهید بزرگوار از او شخصی ممتاز ساخته بود.

وی روشنگری، پاینبدی به اصول اعتقادی و فرهنگ اسلامی و جلوگیری از رواج انحراف و التقاط در جامعه را مهمترین دلیل ترور این شهید دانست و گفت: این شهید بر سر اصول هرگز معامله نکرد و همواره به اصول برخواسته از مبانی غنی اسلامی پایبند بود.

معاون فرهنگی قوه قضاییه یکی از ویژگی های دیگر شهید بهشتی را تبعیت محض از امام خمینی (ره) دانست و عنوان کرد: این در حالی است که خود مجتهد، صاحب اندیشه و نظر بود ولی وقتی نظر امام در مورد موضوعی بیان می‌شد، نظر خود را کنار گذاشته و خود را ملتزم به تبعیت از نظر حضرت امام خمینی می‌دانست.

وی تبعیت از امام راحل و ولایت فقیه را دوای درد خواص جامعه امروز دانست و افزود: باید همه خواص از این ویژگی شهید بهشتی درس بگیرند و سرلوحه کار خود قرار بدهند.

صادقی یکی دیگر از ویژگی‌های شهید بهشتی را آمریکا ستیزی اعلام کرد و گفت: باید تمام علاقه‌ها به رژیم استکباری قطع و هیچ وابستگی به آمریکا نداشته باشیم. امام خمینی، مقام معظم رهبری و شهید بهشتی سه شخصیت برجسته کشور بودند که در آمریکا ستیری و شناخت دشمن بشریت از همه جلوتر بودند.

وی با اشاره به حمایت آمریکا از گروهک ترورویستی منافقین افزود: در یک دوره زمانی یک کامیون 20 تنی طلا از عربستان به آنها از طرف آمریکا هدیه داده است.

صادقی با بیان این که برخی مسئولان آمریکایی‌ اذعان به جنایات آمریکا دارند، گفت: حمله به سوریه، مبارزه با جبهه مقاومت به اسم تروریست، ایجاد جنگ بین شیعه و سنی از جلمه اقدامات جنایتکاران است.

صادقی با بیان این که انواع تهمت‌های اعتقادی، سیاسی و اقتصادی به شهید بهشتی زده شد، افزود: امروز همین اتهامات به کسانی که در مسیر حق ایستاده و پایداری می‌کنند نیز زده می‌شود.

وی با بیان این که اتهامات وارده به شهید بهشتی را به شکل‌های مختلف امروز به رئیس قوه قضائیه می‌زنند، تصریح کرد: این در حالی است که دستگاه قضائی با مفاسد و دانه درشت‌ها برخورد می‌کند و ضعف در اطلاع رسانی موجب برداشت‌های نادرست از برخورد دستگاه قضائی شده است.

معاون فرهنگی قوه قضائیه با بیان این که چند تن از مسئولین سابق و شخصیت‌های کشوری در زندان هستند، عنوان کرد: فساد با اعدام ریشه کن نمی‌شود بلکه باید پیشگری کرد و آن جا که قوه قضائیه به افساد فی الارض رسیده باشد حکم به اعدام داده است اما عده‌ای با بی اطلاعی و بیان اینکه فساد فراگیر شده و قوه قضائیه با فساد برخورد نمی‌کند هیاهو می کنند؛ به عنوان نمونه در املاک نجومی که سر و صدای زیادی شد، از تعداد 182 فقره که اعلام شد 170 فقره هیاهو بود هیچ کدام وارد نبود تنها 12 مورد اشکال وارد بود که برای آنها قرار جلب صادر شده است.

صادقی با اشاره به تخلفات حلقه انحرافی اطرافیان رئیس جمهوری سابق عنوان کرد: اینکه می گویند با وجود تخلفات رئیس جمهور سابق چرا محاکمه نمی‌شود اینگونه می‌توان پاسخ داد که اکنون زمان مناسبی نیست چراکه در شرایط بسیار سخت و بحرانی قرار داریم که دشمنان توطئه‌های فراوان کرده‌اند.

وی با اشاره به اغتشاشات دی ماه سال گذشته گفت: آمریکایی‌ها برنامه‌های گسترده‌ای برای آشوب در کشور انجام داده‌اند و به دنبال این هستند تا انقلاب اسلامی جشن 40 سالگی خود را نبیند و برای این هدف برنامه ریزی گسترده‌ای انجام داده است.

معاون فرهنگی قوه قضائیه تاکید کرد: همه ارکان نظام پشت سر رهبری متحد در صحنه‌ها حضور خواهند داشت و مانند همه توطئه‌ها که در این سال‌ها خنثی کرده‌اند، ای توطئه را هم خنثی می‌کنند.

وی با اشاره به پرونده فساد 3 هزار میلیاردی گفت: رأی قاضی برای این پرونده 4 مجلد عظیم شده است که نشان از ظرافت کار قضائی است.

معاون فرهنگی قوه قضائیه تاکید کرد: بنای دستگاه قضائی برخورد قاطع با متخلفان و مفاسد است ولی ممکن است در این مسیر برخی قضات اشتباه کنند و یا برخی قضات معدود از سر غرض ورزی حکمی صادر کنند که نباید این موضوع منجر به کتمان خدمات گسترده قوه قضائیه شود.

وی با بیان این که سالانه به 16 میلیون و 300 هزار پرونده قضائی رسیدگی می‌شود گفت: قضات 2 برابر حد استاندارد در حال رسیدگی هستند و این یک جهاد واقعی است.

صادقی با بیان این که 75 درصد زندانیان کشور به طور مستقیم و یا غیر مستقیم با مواد مخدر در ارتباط هستند، افزود: 3 درصد زندانیان کشورمان زنان هستند که از این حیث در جهان رتبه 146 قرار داریم که این موضوع نشان می‌دهد جامعه ما جامعه‌ای فرهنگ مدار و دین مدار است.

وی با اشاره به فعالیت 700 رو حانی در زندان‌ها تصریح کرد: نماز جماعت سه وعده در زندان‌ها اقامه می‌شود و برخی زندانیان به واسطه قرآن احیا شده و از اعدام نجات یافته‌اند.

صادقی مهم‌ترین وظیفه علما را در حکومت، قضاوت اعلام کرد و گفت: علما نباید این تکلیف بزرگ عبادی را زمین گذاشته و باید فضلا و علما نیاز قوه قضائیه را برآورده کنند.

وی با بیان این که در حوزه تحقیق وضعیت حقوقی جامعه، تفکر اسلامی در بین حقوق دان های کشور جریان ندارد، خاطر نشان کرد: حجم زیاد حبس در قوانین ما شایسته نظام اسلامی نیست و این نیازمند تفکر بنیادین در زمینه جایگزینی است که هم شرعی و کارآمد باشد و هم آسیب‌های حبس را نداشته باشد، بر این اساس از علما درخواست می‌کنیم که در این زمینه کمک کار قوه قضائیه شوند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ایرانیان- فوتر موبایل222
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
کیان برنا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر