انجمن تهیه کننده - کارگردانان منحل نشود
۷۴۱۱۱۵
۱۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۳
۹۱۷۰
کانون کارگردانان و انجمن تهیه کننده/ کارگردانان سینمای ایران درباره حذف حق تهیه کنندگی، کارگردانان هشدار دادند.

خبرگزاری مهر: کانون کارگردانان سینمای ایران و انجمن تهیه کننده/ کارگردانان سینمای ایران در بیانیه ای مشترک نسبت به حذف امکان تهیه کنندگی، کارگردانان واکنش نشان دادند.

متن بیانیه بدین شرح است: «از دستاوردهای چهار دهه اخیر فرهنگ و هنر ایرانی، شکل گیری سینمای اندیشه است؛ سینمایی که در آن مولفان و صاحبان خلاقیت قادرند دیدگاه های خود را در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بدل به آثار سینمایی کنند. در این مسیر بیش از همه، کارگردانان بزرگ و صاحب فکر، خون دل ها خورده اند تا این میراث گرانبها اینک در اختیار نسل جوان فیلمساز قرار بگیرد. اقتضای دوره تمدنی معاصر هم همین بوده است. در شرایطی که ساز و کارهای سنتی، زیر چرخ تحولات جدید تکنولوژیک مضمحل می شود، جز ارج نهادن به صاحبان فکر و اندیشه راه دیگری وجود ندارد.

در چنین شرایطی هرگونه اقدامی که امکان تهیه کنندگی کارگردانان را سلب کند، جز عقب گرد و ارتجاع به سمت سرمایه سالاری چه معنایی می تواند داشته باشد؟

در این راستا کانون کارگردانان سینمای ایران و انجمن تهیه کننده/ کارگردانان سینما با هرگونه اقدامی که به تضعیف و یا انحلال انجمن تهیه کننده/ کارگردانان منجر شود، مخالفند و بر حفظ این دستاورد و مراقبت از تشکیلات تهیه کنندگی کارگردانان سینمای ایران اصرار می ورزند.»

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج