جزئیات دستگیری قائم مقام «قالیباف» در شهرداری
۷۴۲۰۵۲
۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۴
۱۳۷۹۳
رئیس شورای شهر تهران در مورد ابعاد مختلف فساد در شهرداری تهران در دوره‌های گذشته توضیحاتی را ارائه کرد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس شورای شهر تهران در مورد ابعاد مختلف فساد در شهرداری تهران در دوره‌های گذشته توضیحاتی را ارائه کرد.

محسن هاشمی با اشاره به اهتمام شورای شهر تهران به مبارزه با فساد در شهرداری تهران گفت: اصولا مبارزه با فساد در کشور ما، بیش از اندازه تبلیغاتی شده و حالت هیاهو پیدا کرده است و به دلیل آنکه اثرات واقعی آن به درستی دیده نمی‌شود، مردم را مأیوس می‌کند.

وی با بیان اینکه معمولا مبارزه با فساد باید خاموش انجام شود، تصریح کرد: قوانین نیز بر این موضوع تاکید دارد؛ چرا که نمی‌توان موضوعی را در مطبوعات بیان کرد و افرادی را متهم کرد قبل از آنکه اتهامات اثبات شود و بعد از چند سال بینیم فردی که متهم شد و خبرش در جامعه پیچید؛ اشتباه شده و معتقدم باید موارد فساد را به سرانجام رساند و بعد از آنکه اثبات شد، آن را مطرح کنیم.

وی با بیان اینکه باید چاره‌ای اندیشید تا از تکرار فساد جلوگیری کرد، گفت: همچنین می‌بایست با کسانی که بانی فساد هستند، تنبیه جدی صورت گیرد که برای دیگران پند آموز باشد.

رئیس شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه در مورد پرونده فساد در شهرداری تهران بحث‌های زیادی مطرح است که یکی از نمونه‌های آن بحث املاک نجومی بود، تصریح کرد: اخیرا قوه قضائیه اعلام کرده که به همه ابعاد این پرونده رسیدگی کرده و با مسببان آن برخورد شده است و به نظر می‌رسد این پرونده مختومه شده است.

وی با بیان اینکه با شروع به کار شورای شهر پنجم بحث مبارزه با فساد داغ شد و آقای نجفی شهردار سابق تهران با کمک حراست و بازرسی شهرداری بر مبنای اخبار و اطلاعات‌شان، فعالیت‌هایی را آغاز کردند، گفت: این فعالیت‌ها منجر به ارسال چند نامه به قوه قضائیه شد اما این نامه‌ها شکایت نبود بلکه گزارش بود اما دقت داشته باشید در برخی از فسادها دادستان به عنوان مدعی العموم وقتی خبری را ببیند وارد می‌شود و گهگاه دیده‌اید که مدعی العموم حتی بر روی مصاحبه‌ها نیز دستور رسیدگی می‌دهد و به نظر می رسد آقای نجفی نامه‌ها را به قوه قضائیه به عنوان یک مستند ارسال کرده تا منجر به تغییر قضایی و پرونده شود.

هاشمی با بیان اینکه شنیده‌ها حاکی از آن است که حدود ۱۰ الی ۱۲ نامه از سوی شهرداری تهران به قوه قضائیه ارسال شده است اما اطلاعات مکتوب به شورا در این خصوص داده نشد. چرا که حتما معتقد بودند می‌بایست به نتیجه برسد، گفت: همچنین بحثی در مورد فساد در شهرداری مطرح شد که منجر به دستگیری قائم مقام شهردار اسبق شد که بحث بین شهرداری و هلدینگ یاس که یکی از کارگزاری‌های وابسته به برخی نهادهاست، بود.

پیگیری پرونده هلدینگ یاس توسط رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

رسیدگی از بالا در حال انجام است و ما منتظر رسیدگی هستیم

وی با بیان اینکه این پرونده بنا به دستور مقام معظم رهبری از سوی سرلشگر باقری رئیس ستاد کل در حال پیگیری است، گفت: تا آنجایی که خبر دارم گروهی در نیروهای مسلح و دادسرای نظامی قوه قضائیه مشغول به بررسی ابعاد این پرونده هستند که به نتایجی نیز رسیدند به گونه‌ای که منجر به دستگیری حدود پنج نفر شد که برخی با وثیقه آزاد و برخی هنوز در زندان هستند.

هاشمی با بیان اینکه موضوع فساد به یک قراردادی فیمابین شهرداری و یاس بر می‌گردد که مربوط به ۱۰ هزار میلیارد تومان تبادلات مالی بود که باید به انواع مختلف در اقتصاد شهری فعال می‌شده است، تصریح کرد: حالا این قرارداد منجر به ایجاد یک پرونده فساد شده که در حال رسیدگی است و از آنجا که رسیدگی از بالا در حال انجام است ما منتظر رسیدگی هستیم اما آنچه که برای ما مهم است اینکه موضوع طلب شهرداری از یاس پیگیری شود.

بدهی هلدینگ یاس ۴۰۰۰ میلیارد تومان

وی در مورد رقم بدهی هلدینگ یاس به شهرداری گفت: بحث‌هایی با مسئولان مربوطه در مورد رقم بدهی مطرح است. چرا که در شهرداری صحبت است ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ میلیارد تومان هولوگرام است اما آنها این رقم را قبول ندارند. چرا که می‌گویند این عدد درست نیست و البته ارتباطات ملکی نیز برای فعالیت‌های عمرانی وجود داشته اما ملک‌ها هنوز به نام نشده که در واقع باید این مسائل رسیدگی شود تا طلب شهرداری نیز مشخص شود.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه رسولی عضو شورای شهر نیز تذکری در خصوص این پرونده داد، گفت: جلسه هم اندیشی یکشنبه آتی که با حضور شهردار تهران برگزار خواهد شد در مورد طلب شهرداری از هلدینگ یاس و چگونگی بازپس گیری آن است که شهردار تهران و تیمش توضیحاتی را ارائه خواهند داد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 19
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
09:02 - 1397/04/15
اگه خدا خواست ، داره معلوم میشه 4 درصدی ها کیا هستند.
Iran, Islamic Republic of
09:19 - 1397/04/15
مبارز با فساد هرگز در این موضوع .قانون کوتاهی نکرده است .وملت غیور ایرانی بارها وبارها شاهد بودن .که هر چه مبلغ دزدیده شده بیشتر باشد..نفرش با هواپیمادورتر میشود مثل اقای خاوری به کاندا مخصوصا وقتی از بالا رسیدگی شوداصلا دیگه نگرانی ندارد پرونده گم میشود ودزد مخلص دیگر به چشم نمیاید .خوب خیلمان راحت شد .راحت باشین ومشغول به امر خبر اختلاس ...انسانم ارزوست
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1397/04/15
فرض کنیم بقیه دروع بوده اقای رییس شورا اینک قالیباف بکر ترین منطقه یعنی ۲۲ را که میتوانست به بز رگترین پارک خاور میانه با کابری اسلامی هویتی تفریحی محیط زیست اموزشیتوریستی بهداشتی تبدیل شود به تلی از اهن تبدیل کرد و‌منافع مردم را بر باد داد هم‌قابل کتمان است چرا شورا و دادستان از حقوق مردم دفاع نمی کنند
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1397/04/15
شد یک جا که پول باشه و فساد نباشه؟
ادعای مسلمانی هم داریم و خودمان را هم اشرف آدمهای دنیا می دانیم.
متاسفانه هر روز خبر از فساد و مفسدان در یک مجموعه می شنویم.
چرا اینقدر اعتقاداتمان سست شده و از دست درازی به بیت المال واهمه ای نداریم؟
من هم دستم به جایی بند نیست و گرنه خدا می داند...
Iran, Islamic Republic of
09:49 - 1397/04/15
آقای هاشمی شما که همه چیز را میدانی تو دیگه چرا میگی نه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:51 - 1397/04/15
مطلب رو خلاصه بنویسید و در ارائه آن خیلی به جزئیات نرفته و کل کلام را بیان بفرمایید .
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1397/04/15
آقا محسن..اگر میخواهی عاقبت به خیر شوی و بعد تو مردم دعات کنند ...با مفسد مدارا ودست دست نکن .....چطور وقتی مفسد ماشین خوب ....خونه خوب... سفرهای خارجی بی‌حساب می‌کنه زن و بچه نمیپرسن از کجا آمده......حالا تو به فکر آبروی اونا هستی.....ریشه را قطع کن....اگر هم زورت نمی رسد شعار نده
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1397/04/15
آقا مواظب باش مجبور به استعفات نکنن
Iran, Islamic Republic of
10:19 - 1397/04/15
خداروشکر قالیباف از اتهاماتی که در گذشته بوده تا الآن پاک بوده ،و فعلأ پرونده ای علیه او نیست که جلوی تأیید صلاحیتش در انتخابات آینده گرفته شود.
United Arab Emirates
11:12 - 1397/04/15
اونایی که سنگ قالیباف را به سینه میزدید و رقص بچه ها جلو نجفی را جرم نابخشودنی می دانستید بسنجید و قضاوت کنید
Iran, Islamic Republic of
11:34 - 1397/04/15
اگه جرمی صورت گرفته وپرونده مختومه شده...چرااسامی رانمیگین...حالا اگه یه بدبخت شیرخشک بدزده سریع اسامیش پخش میکنین‌‌‌‌مرگ بردزدان اختلاسگران آقازاده ها
Germany
12:03 - 1397/04/15
همش اختلاس. اختلاس اختلاس. رانت بازی. خدایا خودت نجات‌امان بده.
Iran, Islamic Republic of
14:12 - 1397/04/15
لامعصب این پشت میز نشینی چه خاصیتی دارد که هرکس در ان می نشیند دندانهایش تیز وچنگالهایش در گوشت مردم می رود خدایا توخوددت داد مظلومین را از ظالمین بگیر
Iran, Islamic Republic of
15:05 - 1397/04/15
بالاخره نفهمیدیم چی شد یعنی مسئولان جز 96درصدن و کل ملت جز چهار درصد
Iran, Islamic Republic of
17:36 - 1397/04/15
چرا قالیباف و احمدی نژاد و داروسته آنها را هم دستگیر نمی کنند!!!
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1397/04/15
فساد در شهرداری بی نظیر است کافی است یکبار مراجعه کنید تا مفهوم گستردگی فساد را درک کنید .
Iran, Islamic Republic of
07:37 - 1397/04/17
چرا ما که کارمند اداره مهمی هستیم نیازمند صدهزار تومان پول هستیم ولی هزاران میلیارد پول بیت المال براحتی چپاول میشود؟؟؟ چرا بعنوان مثال یک جریمه رانندگی اگر چهل هزارتومان باشد نمیتوان 39999تومان پرداخت کرد و آن یک ریال هم باید به خزانه واریز شود ولی 39هزار میلیارد و 4000 میلیارد و اینگونه ارقام براحتی چپاول میشود؟؟؟
لااقل یک جواب بدهید این همه پول را برای چه میخواهند؟؟؟ ایا میدانند پس از مرگشان، تقسیم ارثیه شان چه مکافاتی دارد؟؟؟ ایا انها ادمند و زندگی میکنند و ماهم ادمیم؟؟ نکند سند ایران بنامشان هست و ملت مستاجرند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
لطفا این درددل ها را منتشر کنید و درد ملت را سانسور نکنید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج