همه تمهیدات برای سحرخیز شدن تهران
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۷۴۲۱۹۰
۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۳
۱۴۱۳۹
گرمای هوا امسال تهران را زودتر از همیشه بیدار خواهد کرد؛ شدت گرما و افزایش مصرف برق در اولین ماه تابستان، استانداری تهران را مجبور کرد ساعت کار دستگاههای دولتی و غیردولتی را تا پایان تیرماه تغییر دهد.

ایسنا نوشت: گرمای هوا امسال تهران را زودتر از همیشه بیدار خواهد کرد؛ شدت گرما و افزایش مصرف برق در اولین ماه تابستان، استانداری تهران را مجبور کرد ساعت کار دستگاههای دولتی و غیردولتی را تا پایان تیرماه تغییر دهد.

سیزدهم تیرماه استانداری تهران در بخشنامه‌ای خطاب به تمام دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی و کلیه نهادهای عمومی غیردولتی و شهرداری‌های استان اعلام کرد که « براساس مصوبه هیئت وزیران موضوع مجوز تنظیم ساعت کار دستگاههای دولتی، ادارات، بانکها، شهرداری‌ها و سایر موسسات عمومی غیر دولتی با عنایت به تداوم شرایط خاص جوی و با توجه به ضرورت صرفه جویی و مدیریت مصرف برق، بدینوسیله ساعت کار ادارات به استثنای مراکز خدمات رسان تا پایان تیرماه سال جاری از ساعت ۶ شروع و ساعت ۱۴ پایان می‌یابد.»

استانداری تهران همچنین تاکید کرده است که مسئولان دستگاههای اجرایی، سازمانها و نهادهای مستقر در استان تهران ضمن نظارت و تلاش جدی در خصوص کاهش مصرف انرژی دستگاه مربوطه، سیستم‌های سرمایش خود را در دمای ۲۵ درجه سانتیگراد تنظیم و حداکثر تا ساعت ۱۳.۳۰ خاموش کنند.

تغییر ساعت کاری مترو، اتوبوس و مهدهای کودک از فردا

به دنبال ابلاغ این بخشنامه، ساعات کاری مترو، اتوبوس و مهدهای کودک نیز تغییر کرده و از فردا چندساعتی زودتر فعالیت خود را آغاز می‌کنند؛ شرکت واحد اتوبوس‌رانی با صدور بخشنامه‌ای از تغییر ساعات کاری خطوط این شرکت و آغاز آن از ساعت ۵ صبح خبر داد. در این ابلاغیه آمده است: « بر اساس مصوبه هیات وزیران و به استناد بخشنامه استاندار تهران در خصوص تنظیم ساعات کار با توجه به تداوم شرایط خاص جوی و ضرورت صرفه جویی و مدیریت مصرف انرژی و براساس تدابیر معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، در ساعات کار خطوط شرکت واحد اتوبوس‌رانی تغییراتی به وجود خواهد آمد.»

در ادامه این بخشنامه تاکید شده است که به منظور ارائه خدمات مناسب حمل ونقلی به شهروندان، کارکنان ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌ها، ساعات فعالیت خطوط این شرکت از روز شنبه، 16 تیرماه تا اطلاع ثانوی از ساعت ۵ صبح آغاز خواهد شد.

همزمان با تغییر ساعات اداری در تهران، ساعت آغاز به کار مترو نیز تغییر می‌کند. بنابر اعلام فرنوش نوبخت- مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران- « این شرکت برای ارائه خدمات مناسب حمل و نقل ریلی درون شهری به شهروندان و به منظور رفاه حال بیشتر کارکنان ادارات ساعت فعالیت خود را از ساعت ۵ صبح آغاز می‌کند» ؛ به این ترتیب از روز شنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۷، خطوط پنجگانه متروی تهران و حومه از ساعت ۵ صبح فعالیت خود را آغاز می کنند و سرویس دهی آنها تا ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه ادامه خواهد داشت. ضمن آنکه برنامه حرکت قطارها با ساعات جدید کاری تطبیق پیدا می کند تا فاصله اعزام قطار در زمان‌های پرتردد کاهش یابد.

افزون بر این، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور نیز در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد که ساعات کاری مهدهای کودک تهران از روز شنبه ١۶ تیرماه تغییر می‌کند. مهدی میرشاه ولد در این خصوص گفته است: «با توجه به نگرانی خانواده‌ها، به ویژه مادران شاغل برای نگهداری از کودکان به دنبال تغییر ساعت کاری ادارات استان تهران، سازمان بهزیستی برای تسهیل شرایط خانواده‌ها، ساعت کار مهدهای کودک را از روز شنبه ١۶ تیرماه از ساعت ۶ صبح تا ١۴ تغییر داده است و مهرهای کودک از فردا از ساعت ۶ صبح فعال هستند.»

آغاز به کار بانک‌های خصوصی و دولتی از ساعت ۶ صبح

بانک‌های دولتی و خصوصی استان تهران نیز پیرو ابلاغیه استانداری، ساعت کاری خود را تغییر می‌دهند و از روز شنبه از ساعت ۶ صبح فعالیت خود را آغاز می‌کنند. طبق اعلام جمشیدی-دبیر کانون بانک‌های خصوصی- ممکن است برخی بانک‌های خصوصی باجه‌های خود را برای ارائه خدمات بیشتر تا ساعت بالاتر باز نگه دارند که آن نیز هماهنگ خواهد شد. بانک‌های دولتی در روزهای عادی بین ساعت ۷:۳۰ تا و ۱۴:۳۰ بانک‌های خصوصی از ۷:۳۰ تا ۱۶ فعالیت می‌کنند.

ساعت طرح ترافیک تغییر نمی‌کند

با وجود تغییر ساعات کاری برخی دستگاهها در استان تهران، ساعت طرح ترافیک تغییری نخواهد کرد. طبق آنچه علی پیر حسین‌لو در گفت‌وگو با ایسنا در این خصوص توضیح داده است « ورود به محدوده طرح ترافیک در ساعت غیراوج و قبل از آغاز طرح ترافیک است. خروج از محدوده نیز در ساعت غیراوج خواهد بود که سبب می‌شود پیک ترافیک کاهش یابد. بخشی از ترافیک صبح و عصرگاهی به ساعات غیرپیک منتقل می‌شود، از آنجایی که این تغییر به نفع مردم است و همچنین این تغییر موقتی است لذا ساعات طرح ترافیک در این دو هفته تغییر نخواهد کرد.»

به گفته وی از آنجا که ورود به محدوده طرح ترافیک قبل از شروع ساعت طرح است، تنها زمان خروج از محدوده محاسبه می‌شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
15:18 - 1397/04/15
پس کجاش میشه صرفه جویی. اینجور ک بیشتر برق مصرف میشه
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1397/04/15
حالاکی میخواد ساعت 4ازخواب پاشه
Iran, Islamic Republic of
16:08 - 1397/04/15
همه کارمندها صبح میان اداره، میخوابند تا ساعت 8 صبح.. آخه عقل کل ها این چه قانون مسخره ای بود که تصویب کردید.. با این قانون فقط هزینه ها رو افزایش میدید. همه میرن سرکار کولر ها رو روشن میکنند و میخوابند...ساعت کاری رو دوساعت کم میکردید بهتر بود.. حالا مثل اینکه تو کشور ما چه چیزی تولید میشه که باید شش صبح بریم سرکار..
Iran, Islamic Republic of
16:49 - 1397/04/15
تهران باان مناطق بزرگش اگه بخوای بری به محل کار اگر بچه کوچک هم داشته باشی ومهد کودکی نباشه چه باید بکنه باید 4صبح ازخونهش بیاد بیرون خیلی حرف وخدابه همه در این هوای گرم صبر بده
Iran, Islamic Republic of
22:11 - 1397/04/15
اکثرادارات وبانک هاکه ساعت 8شروع بکارمیکردند یکساعت برای خودشان ساعت صبحانه تعیین کرده بودندولی ازشنبه وضع جدیدتماشائیه:
1_چرت وخمیازه
2_ناشتایی
3_دورهمی وصبحانه
4_ اعتراض به ساعت کاری ودرگیری با ارباب ورجوع
5_ ساعت 2شد، برین فردابیان!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سوییچ ایران_1
عارفی_1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
عارفی_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
ادیب_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر
اورانوس_فوتر2
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کالازم_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
شفا_فوتر