همکاری‌های جدید برجامی اروپا جدی است؟
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
کتاب لند_1
دکتر استرکی_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
کتاب لند_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۴۲۵۵۸
۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵
۲۶۶۷
دکتر صلاح‌الدین هرسنی در روزنامه جهان صنعت نوشت: این مصوبه به بانک سرمایه‌گذاری اروپا (EIB) این اجازه را می‌دهد که با ایران داد و ستد مالی داشته باشد‌. بانک سرمایه‌گذاری اروپا که گفته می‌شود یک بانک غیرانتفاعی است، در لوکزامبورگ واقع شده و بازوی سرمایه‌گذاری‌های درازمدت اتحادیه اروپا محسوب می‌شود‌.

دکتر صلاح‌الدین هرسنی مدرس علوم‌سیاسی و روابط بین‌الملل در روزنامه جهان صنعت نوشت:  تصویب طرحی از سوی نمایندگان پارلمان اروپا جدیدترین برگ از همکاری‌های برجامی اروپا در حفظ برجام است‌. این مصوبه به بانک سرمایه‌گذاری اروپا (EIB) این اجازه را می‌دهد که با ایران داد و ستد مالی داشته باشد‌. بانک سرمایه‌گذاری اروپا که گفته می‌شود یک بانک غیرانتفاعی است، در لوکزامبورگ واقع شده و بازوی سرمایه‌گذاری‌های درازمدت اتحادیه اروپا محسوب می‌شود‌.

با توجه به سهم اروپا در مناسبات تجاری و اقتصادی پسابرجامی با ایران، این بانک نقش کلیدی را در چارچوب تلاش‌های اتحادیه اروپا برای حفظ معاملات تجاری خود با ایران ایفا می‌کرد اما سطح همکاری آن با ایران به واسطه خروج آمریکا از برجام و تصمیم مقامات اخیر کاخ سفید برای برقراری مجدد تحریم‌ها علیه تهران، به خطر افتاده است‌. اگرچه تصویب طرح نمایندگان پارلمان اروپا بیانگر تعهد اروپا در حفظ برجام است اما بروز و ظهور برخی از رفتار‌ها و نگرش‌ها در حاشیه تصمیم نمایندگان پارلمان اروپا و برخی از رویکرد‌های کارافزایانه وجود دارد که نشان می‌دهد نمی‌توان به حمایت قطعی اروپا آن هم به واسطه ارائه راه‌حل‌هایی اینچنینی امیدوار بود‌.

جدا از هدفی که مصوبه پارلمان اروپا دنبال می‌کند، اگر اروپا درصدد است که با اعطای وام و تسهیلات بانکی اقداماتی را برای ایجاد یک سپر حفاظتی برای شرکت‌های اروپایی حاضر در ایران به عمل آورد، این مساله همسو با نگرش و دیدگاه‌های مقنن و قانونگذاران این نهاد مالی اتحادیه اروپا نیست‌.

به بیان دیگر تصمیم قانونگذاران اروپا هیچ‌گاه بانک سرمایه‌گذاری اروپا را ملزم به همکاری با ایران نکرده است‌. ضمن آنکه نگاه قانونگذاران این نهاد مالی آن است که همکاری این بانک با ایران، سرمایه‌گذاری آن در بازارهای آمریکا را به خطر خواهد انداخت‌. این وضعیت به معنای آن است که مدل کسب‌وکار این نهاد مالی، این اجازه را نمی‌دهد که تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نادیده بگیرد‌.

به این ترتیب هرگونه اخذ مجوز برای همکاری این نهاد مالی با ایران در گرو تصمیمات آمریکاست و از آنجا که تصمیم ترامپ و افراد کابینه وی چیزی جز تعقیب راهبرد فشار بر ایران با هدف آمادگی ایران برای پذیرش یک مذاکره دیگر بر سر برجام و سایر موضوعات غیربرجامی مانند برنامه موشکی و سیاست‌های منطقه‌ای نیست، هر گونه همکاری مالی این نهاد اروپایی با ایران به‌گونه‌ای با تعلیق همراه خواهد بود و اگر هم باشد، رفتار‌های ایذایی آمریکا یک عامل کلیدی و اصلی برای عقبنشینی آن است‌. در همین ارتباط باید هشدار‌های برخی از افراد کلیدی و البته ضدایرانی کابینه بوش را برای عقب راندن نقش این نهاد مالی در همکاری با ایران افزود‌.

اخیرا مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر خود از کشورهای اروپایی درخواست کرد در مذاکرات‌شان با ایران، موضوع فعالیت‌های تروریستی حمایت شده از سوی این ایران را هم مطرح کنند‌. محققا این‌گونه هشدار‌ها با توجه به سطح مناسبات راهبردی و تجاری که میان اروپا و آمریکا وجود دارد، می‌تواند تا میزان قابل توجهی هدفی را که اروپا در قبال برجام دنبال می‌کند، با تردید مواجه کند‌. به همین خاطر با همه تلاشی که اروپا از طریق ارائه راه‌حل‌هایی چون همکاری مالی با بانک سرمایه‌گذاری اروپا انجام می‌دهد، همکاری‌های برجامی فاقد نتیجه راهبردی لازم و جدی نیست‌.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
United Kingdom
13:24 - 1397/04/16
چه عالی. پس چطوره که تدبیر و تعامل زیاد خشنود نیست.
United States
13:41 - 1397/04/16
ازدست دولت آمریکا جرات ندارن این دولتهای اروپایی
Iran, Islamic Republic of
15:16 - 1397/04/16
اروپا به همراه آمریکا در نقش تئاتر بازی می کنن.
Iran, Islamic Republic of
15:34 - 1397/04/16
کس نخوارد پشت من. جز ناخن انگشت من...... ,( البته در ایران صدق نمیکنه) .......چون ناخنه یا واردکننده است , یا دلاله یا رانت خواره ویا جاده صاف کن دشمن .
France
02:54 - 1397/04/18
واقعاانتظار وتصورچنین دوگانگی و تناقضی ازبرترین هانیست!؟تیترصفحه اول خبر ببنید !؟ادامه اصل خبرهم ببنید!؟بعدقضاوت کنید!!ببنیم بقصد فریب وگمراهی مخاطبین نیست!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر عارفی - فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر