آمار تصادفات ساختگی به قصد گرفتن دیه!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۴۳۴۱۷
۱۸ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۱
۶۹۳۵
دکتر احمد شجاعی، رئیس سازمان پزشکی قانونی می گوید: ما در بحث تصادفات ساختگی تحقیقات و اقدامات خوبی انجام دادیم و نمونه های بسیار زیادی در سال کشف شده که باعث می شود میلیاردها تومان از بیمه ها به ناحق کسر نشود.

خبرآنلاین: دکتر احمد شجاعی، رئیس سازمان پزشکی قانونی می گوید: ما در بحث تصادفات ساختگی تحقیقات و اقدامات خوبی انجام دادیم و نمونه های بسیار زیادی در سال کشف شده که باعث می شود میلیاردها تومان از بیمه ها به ناحق کسر نشود.

او که از عدم همکاری بیمه ها در فرستادن موارد تصادفات جرحی به پزشکی قانونی ناراضی است، می گوید: به بیمه ها اعلام کرده ایم کارشناسی علمی و دقیق را فقط پزشکی قانونی می تواند انجام دهد. کمک کنید تا جلوی این قضایا گرفته شود ولی متاسفانه بیمه ها همکاری نمی کنند لذا بیمه ها از کارشناسان متعدد به جز پزشکی قانونی استفاده می کنند و در نتیجه سرشان کلاه می رود و میلیاردها تومان خسارت از این بابت می پردازند.

تصادفات ساختگی چطور کشف می شود؟

تصادفات ساختگی، با مهارت و دقت زیادی از سوی کلاهبرداران و مجرمان صورت می گیرد. آنها عموما با شناسایی افراد ضعیف و فقیر و به خصوص روستانشینان که دارای جراحات و احیانا شکستگی هایی در بدن خود هستند، با آنها تبانی می کنند تا در راههای روستایی و کم تردد، صحنه تصادف ساختگی فرد با وسیله نقلیه ای که بیمه معتبر دارد، ترتیب می دهند و پس از حضور پلیس و کشیدن کروکی، به صورت قانونی از بیمه ها درخواست دیه می کنند. پس از ارجاع مورد برای معاینه به پزشکی قانونی، کارشناسان این سازمان با کار تخصصی خود، متوجه ساختگی بودن ضرب و جرح شده و در نهایت، هم فرد مصدوم و هم باندی که او را وادار به این کار کرده، به عنوان کلاهبردار و متهم تحت تعقیب قرار می گیرند.

عموما کارشناسان پزشکی قانونی چندان مایل به بیان جزییات نحوه کشف تصادفات ساختگی نیستند. دکتر امیرحسین مهدوی، معاون پزشکی و آزمایشگاهی سازمان پزشکی قانونی در اینباره به خبرآنلاین می گوید: متخلفان خیلی هوشمندانه عمل می کنند و بعضا از کارشناسان جلوتر عمل می کنند و نمی شود جزییات ساختگی بودن تصادفات را در رسانه ها بیان کرد تا آنها متوجه آمادگی نهادهای قانونی نشوند.

او ادامه می دهد: داستان ضرب و جرح عمدی و خودزنی موضوعی قدیمی بوده و پزشکی قانونی از دیرباز ضرب و جرحهای ساختگی یا خودزنی کشف می کرده ولی انتظار این نیست که یک نفر خود را در معرض شکستگی استخوان درشت نی، ران، بینی و دندانها قرار دهد. این که برخی افراد برای گرفتن دیه حاضرند چنین صدماتی به خود بزنند، آسیب و مشکل بزرگی است که باید حل شود. این که مسئله از سوی ما کشف شود، مسئله فنی است.ولی نکته مهم این است که فرد برای بخشی از دیه، حاضر است چنین آسیبهایی را به خود وارد کند.

در بررسی یکی از پرونده های قدیمی، مقامات پلیس گفته بودند افراد باند کلاهبردار با تزریق آمپول بی حسی حتی استخوان های پای افراد را می شکستند و با سنگ پا، پوست اطراف شکستگی را می ساییدند تا شکستگی طبیعی به نظر برسد ولی باز هم پزشکی قانونی متوجه ساختگی بودن آن شده بود.

دکتر شجاعی، رئیس پزشکی قانونی در این باره می گوید: ما پرونده های بسیار زیادی را داریم که با کشف ساختگی بودن جرح، جلوی پرداخت دیه را گرفتیم. متخصص ما کارشناس است و اگر شکستگی بر اثر تصادف واقعی یا ساختگی باشد بلافاصله با نگاه علمی و تخصصی متوجه می شود. این تخصص پزشکی قانونی است که تشخیص می دهد این شکستگی واقعی است یا در اثر تصادف ساختگی است.

او مثالی از پرونده کشف شده تصادف ساختگی بیان می کند و توضیح می دهد: پرونده ای آوردند که دو موتورسوار (راکب و سرنشین) به خودرو خورده اند و هر دو افتاده اند و دچار شکستگی شده اند. صحنه جرم را با نوع شکستگی مقایسه شد و متخصص پزشکی قانونی متوجه شد هر دو این افراد پایشان از یک جا شکسته ولی جهت های ضربه متفاوت است. از سوی دیگر متخصص پزشکی قانونی فهمید ضربه با این شدت تصادف، باید فرضا استخوان بالایی می شکست ولی استخوان پایینی شکسته است. بلافاصله پس از این تشخیص با اطلاع به نهادهای انتظامی، کلاهبرداران تعقیب شدند. این هنر متخصصان پزشکی است که صحنه جرم، نوع شکستگی و همه اینها را کنار هم می گذارند تا علت واقعی ضرب و جرح را دریابند.

به گفته این مقام مسئول، پرونده های متعددی در این مورد تشکیل شده است .و نه تنها دیه ای به اشخاص آسیب دیده تعلق نگرفته بلکه باندهای کلاهبرداری کشف شده کهبا سواستفاده از ضعف افراد، آنها را وادار به پذیرفتن صدمات بدنی می کردند و به صورت ساختگی تصادف را درست می کردند و میزان دیه را بین خود تقسیم می کردند.

آمار گسترده تصادفات ساختگی در سال گذشته

آمارها نشان می دهد شیوع تصادفات ساختگی در سال گذشته، بسیار فراوان بوده و البته تعداد کشفیات پزشکی قانونی به این معنی نیست که تمام موارد تصادفات ساختگی کشف شده اند، بلکه این آمار تنها بخشی از واقعیتی است که هر روز در کشور جریان دارد. عده ای خود را مضروب و ناقص می کنند تا با گرفتن بخشی از دیه، با آن ارتزاق کنند.

در این رابطه دکتر مهرداد علی‌بخشی از مدیران بحران سازمان پزشکی قانونی درباره تصادفات ساختگی در سال 96 آمار را ارائه داده است.

آمار ارائه شده از سوی سازمان پزشکی قانونی درباره کشفیات ضرب و جرح و تصادفات ساختگی در سال 1396 نشان می دهد تعداد کشفیات در آن سال 1909 پرونده بوده که 1689 مورد مربوط به مردان و 220 مورد از کشفیات مربوط به صدمات بدنی عمدی به زنان بوده است.

همچنین آمار کشفیات تصادفات و صدمات عمدی نشان می دهد استان فارس با 314 مورد پرونده کشف شده در صدر استانهای کشور قرار دارد و پس از آن، استان تهران با 264 مورد و استان خراسان رضوی با 146 مورد، بیشترین آمار کشف این صدمات عمدی و ساختگی را دارند.

یکی از گزارشها در این باره می گوید پیمانکاران تصادف‌های ساختگی معمولا ٦٠ تا ٧٠ درصد پول دیه مجروح را برای خودشان بر می‌دارند و به‌ ازای شکستن هر دست یا پا به کسانی که در تصادف‌های ساختگی شرکت می کنند تنها ٣ میلیون تومان می‌دهند. متاسفانه پیمانکاران با دلالی به سود زیادی رسیده و با یک هفته کار ٣٠‌میلیون یا بیشتر کسب می‌کنند، بدون این‌که آسیبی به خود برسانند.

اینطور که گزارشها نشان می دهد اغلب کسانی که به حوزه تصادفات ساختگی وارد شده‌اند معتادان یا نان‌آوران خانواده هستند؛ فردی که پدرش را از دست داده یا این‌که دیگر نمی‌تواند کار کند و سرپرست چندین نفر درخانواده است. متاسفانه متهمان یا همان پیمانکاران ابتدا جوانان معتاد و بیکار را شناسایی کرده و با شکستن دندان با انبردست، شکستن بینی با میله آهنی، بریدن لب‌ها با تیغ، تزریق خون به نواحی گونه و زیر چشم برای ایجاد کبودی و ایجاد خراش توسط سنباده به‌روی پوست آنها برای مصدوم کردن سوژه می کنند که برای این اقدامات دردناک از داروهای مانند قرص ترامادول یا سایر مرفین ها جهت تسکین استفاده می‌کنند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 14
در انتظار بررسی:0
United States
09:32 - 1397/04/18
کثیفتر از این نیست. خدا به ادم سلامتی هدیه داده ادم بیاد خودش را بزنه.
Iran, Islamic Republic of
09:43 - 1397/04/18
بیمه ها خودشان مشکل دارند حتی مشاهد میشه تعدادی از کارکنان بیمه خودشان مجری طرح می شوند.
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1397/04/18
به خاطر رفاه و دارایی زیاده
Iran, Islamic Republic of
10:32 - 1397/04/18
عمرا متوجه بشن ، فکر کردین با این دروغها می تونین برا خودتون اعتبار بخرید
Iran, Islamic Republic of
10:46 - 1397/04/18
خود بیمه این کارها رو یاد میده
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1397/04/18
اتفاقا تمامی این کلاهبرداری ها در شهر ها صورت میگیرد نه توسط روستا ییان ساده دل از زیادی کردی مردک،،،،،،،،،
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1397/04/18
همه این کارها از فقرچرا یک انسان برای پول باید بخودش اسیب بزنه چرا آقا زاده ها این کارهارو نمیکن؟سران مملکت بخودتون بیاید فقر وفحشا بیدادمیکنه
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1397/04/18
اینگونه افراد انگل هستند
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1397/04/18
همه این ترفندا


به خاطر بدبختی مردمه بهخاطر نداریه میاد طرف با جون خودش بازی میکنه تا دیه بگیره خرج زندگی زن وبچش کنه خدا لعنت کنه نظام وگردانندگان این مملکت رو با وجود این همه ذخایر معادن ملت ایران از گرسنگی وبد بختی توانشون بریده یه تعداد محدود میخورن عشق وحال میکنن به ریش بقیه میخندن نمیدونم فردای قیامت چطور میخوان جواب بنده های خدا رو بدن
Iran, Islamic Republic of
20:56 - 1397/04/18
گناه ما چیه که تصادف کردیم ملت هم شاهدبودن امااینقدر هزینه کنی تو مسجدسلیمان پزشک قانونی مسجدسلیمان بفرست پیش دکتراهواز بعد دکتراهواز تایید کنه وباز برگردی پزشکی قانونی مسجدسلیمان بعدبگه حالا کارما تمام نوبت تاییدی پزشکی قانونی اهوازی بازبری اهواز بانامه بده سرمتخصص اهواز بازتاییدبشه بیاری بدی پزشکی قانونی اهواز باز براماینه مجدد یه ماه بعدش بیای اهواز بعد باز نامه بهت بده پیش یه متخصص دیگه بعدبخوری به تعطیلات الان پدرمن دراومده چقدرباید هزینه کنم اگه مسجدسلیمان صلاحیت نداره چرااینقدر هزینه ازماگرفته بعدباز بایدحتماتاییدی اهوازبگیرم حساب کردم فعلابا .ام آر آی. نزدیک دومیلیون به غیرازکرایه ها هزینه کردم مگه بنده غلط کردم طرف اومده زده به من دوماه دردبکشم بعد اونیکه زده به من راحت لم داده توخونه اش جلوکولر بعد میگه من ماشینمو بیمه میکنم که پدرکسی که زدم زیرش دربیاد . خدا ازتون نگذره که ترو خشک رو باهم میسوزونین
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1397/04/18
آقا تکلیف اینایی که تصادف واقعی کردن چیه چرا پوست اونابایدکنده بشه
Iran, Islamic Republic of
21:00 - 1397/04/18
لطفا دیگه خودروهارو دیگه بیمه نکنید بعضی ازراننده ها جوان بقیه افرادی که توخیابونن براشون مهم نیست تاحرفم میزنی میگن نهایتش یه کوپن کنده میشه این چه قانونیه لااقل کسی که تصادف میکنه برای بارچندوم دیگه باید جریمه بشه
Iran, Islamic Republic of
21:01 - 1397/04/18
بیمه ها شماکه سودتونو میبرین حالا یه خورده کمتر که ناراحتی نداره
Iran, Islamic Republic of
21:02 - 1397/04/18
مردم روبه چه روزی انداختن که طرف حاضره به خودش یه آسیب جدی بزنه تا یه خورده پول بی ارزش گیرش بیاد خداازتون نگذره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
کیان برنا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر