چرا دبی لاکچری‌ترین شهر دنیاست؟‌
۷۴۴۹۱۵
۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۲
۱۴۴۲۵
آیا واقعا می‌توانید تصور کنید که زندگی برای بعضی از ثروتمندترین مردم جهان چگونه است؟ شاید بتوانید چندتا حدس بزنید، اما وقتی لیست ما را تا آخر خواندید، از چیز‌هایی باخبر می‌شوید که حتی در خواب هم نمی‌توانستید ببینید!

برترین ها - ترجمه از احمد محمدی: آیا واقعا می توانید تصور کنید که زندگی برای بعضی از ثروتمندترین مردم جهان چگونه است؟ شاید بتوانید چندتا حدس بزنید اما وقتی لیست ما را تا آخر خواندید، از چیزهایی باخبر می شوید که حتی در خواب هم نمی توانستید ببینید!

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

دبی مترادف ثروت و هر چیز گرانقیمت است. به لطف شبکه های اجتماعی، مردم بیشتری شاهد زندگی اشرافی آنها هستند و احتمالا حسادت هم می کنند. از آنجا که مناطق ثروتمند مردم را جذب خود می کند، 85 درصد از اهالی دبی، خارجی هستند. بیشتر آنها استخدام شده اند تا ثروتمندان را هر چه بیشتر ثروتمندتر کنند، البته آنها هم از ثروت بی نصیب نمانده اند. اما در این متن به زندگی میلیونرهای سنتی دبی پرداخته ایم.

22) سرگرمی های عجیب و غریب

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

ثروتمندی در دبی هم دردسر است. وقتی که پولت از پارو بالا می رود، خیلی زود همه چیز دلت را می زند! تازه باید تفریحاتی را انتخاب کنی که با کلاس هم باشند. وقتی می توانی با اسب تخیل ات تا هر کجا که دوست داری بتازی، چرا باید سرگرمی هایت با سرگرمی های مردم عادی یکی باشد؟! برای مثال تفریح با شاهین های شکاری چطور است؟ خیلی از مردم کفترباز هستند، نیستند؟! یا شاید هم با غواصی در اعماق دریا صفا می کنی؟!


21) ATM های بخصوص!

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

ای وای، کیف پولت را خانه جا گذاشتی؟ می خواهی خرید کنی؟ عیبی نداره، شمش طلا بده به جاش! طلا پولی است که همه جا قبولش دارند. آن پول های مسخره کاغذی و کارت های پلاستیکی را فراموش کن، اسمِ رمزنگاری الکترونیکی را هم نبر که اصلا حالش را ندارم! اگر می خواهی پولت را آتش بزنی، چندتا شمش طلا از نزدیک ترین ATM بگیر! از این راحت تر دیگر چی می خواستی؟ برای بعضی از مردم، این دستگاه ها جاذبه توریستی اند؛ اما برای مایه داران، واقعا کار راه بینداز! از پلاک های 2.5 گرمی تا سکه های طلای 24 عیار و شمش های 30 گرمی! این دستگاه ها هوشمند هم هستند و هر 10 دقیقه یک بار ارزش جهانی طلا را چک می کنند.


20) حیوانات خانگی عجیب و غریب

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

تا حالا صدها عکس با این موضوع دیده اید، اما اجازه دهید یک بار دیگر هم به آن اشاره کنیم. در حالی که در سایر نقاط دنیا خیلی طبیعی است که وقتی می خواهند در مورد علاقه اشخاص به حیوانات خانگی سوال کنند، می پرسند: «شما سگی هستی یا گربه ای؟»، در دبی احتمالا می پرسند: «شما یوزپلنگی هستی یا ببری؟»

چرا که نه؟ اینها را هم می توانی ناز کنی و بغل بگیری. (البته تا وقتی کوچولو هستند وگرنه دیسک کمرت می زند بیرون!) به خوبی تغذیه می شوند، برای پیاده روی بیرون می برندشان یا ماشین سواری می کنند. آبتنی در استخرهای بزرگ هم به آپش های شان اضافه کنید!


19) سلبرتی از در و دیوار می ریزد

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

خودشان هم یک جورایی سلبریتی هستند یا حداقل اینقدر پول دارند که بتوانند در همه مراسم کلاس بالا حاضر بشوند، پس عجیب نیست با فوق ستاره های محبوب همه رشته ها، دمخور باشند.

برای مثال، بچه میلیونر جدیدا معروف شده ای در دبی، خیلی دوست دارد با دوست های مشهورش ماریا کری، نیکی میناج و خیلی از سلبریتی های دیگر عکس بگیرد و در اینستاگرامش بگذارد تا همه کف کنند!


18) ماشین های دیوانه کننده می رانند

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

وقتی می گوییم دیوانه کننده، منظورمان آنقدر اشرافی است که زبان آدم را بند می آورد! نظرتان درباره مرسدس بنزی که سرتاسر بدنه اش با الماس روکش شده چیست؟ مشکل این است که اینقدر در خیابان های دبی، لیموزین و ماشین های گرانقیمت ریخته است که ماشین شما اصلا به نظر نمی آید. برای همین باید روی آن یک دیوانه بازی هایی در بیاورید تا در میان دیگران کم نیاورد! (البته رانندگی با سرعت سرسام آور هم فراموش نشود!)


17) خانه؟! خانه نگو؛ قصر بگو!

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

حالا بیایید درباره سقفی که می خواهید زیر آن زندگی کنید صحبت کنیم. از جلوی خانه های شان که رد می شوی، معمولا در حیاط جلویی یک قایق زیبا انتظار یدک کش شدن تا لب ساحل را می کشد و یک فِراری در حیاط پشتی! این که فقط درباره خانه های شان بگوییم نمای باشکوهی دارند، حق مطلب ادا نمی شود. وقتی از همه مزایا و امکانات این خانه ها با خبر شوید، قیمت شان خیلی منصفانه به نظر می رسد. مثلا 35 میلیون دلار برای یک ویلا، یا شاید هم یک پنت هاوس دوست داشتنی با منظره دریایی را ترجیح بدهید.


16) کسب و کار

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

بسیاری از مردم، دبی را به خاطر جاذبه های توریستی اش ستایش می کنند، اما میلیونرهای دبی واقعا از صنعت توریسم به این ثروت افسانه ای نرسیده اند. کشاورزی هم که در آن محیط بیابانی جواب نمی دهد. نه! «نفت» هم پاسخ این سوال نیست هر چند که احتمالا اولین گزینه ای بود که به نظرتان آمده است. نافِ این ملت را با «تجارت» بریده اند! و خدا می داند وقتی زمان امضای قراردادهای تجاری می رسد، چه ارقام نجومی رد و بدل می شود! وقتی متوجه شدند منابع طبیعی کشور، روزی به پایان خواهد رسید، برای ساختن امپراطوری خود به تجارت روی آوردند!


15) آنها بخشنده هستند و دیگران را فراموش نمی کنند

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

خیرخواهی هم یکی از فعالیت های ثروتمندان است، و کسانی که از نظر مالی شانس کمتری داشته اند خیلی از این مسئله رضایت دارند. رویدادهای خیرخواهانه بسیاری وجود دارد و سازمان هایی هستند که از مردم نیازمند مراقبت می کنند. بی دلیل نیست که امارات متحده عربی با ارائه کمک های جهانی بیش از 5 میلیارد دلاری در سال 2015، به عنوان بخشنده ترین کشور دنیا نامگذاری شده است! فرهنگ بخشش به طور گسترده در میان اقشار مختلف اجتماعی جا افتاده است.


14) خیلی شلوغ شده

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، فرار از ازدحام در دبی کار آسانی نیست، مخصوصا که بیشتر جمعیت امارات در دبی متمرکز شده اند. میلیونرهای بیشتری هر سال به شهر هجوم می آورند. دبی در دنیا به خاطر نیروی کار ارزان مشهور است، اما در میان سیل نیروی کاری که به دبی سرازیر می شود، نباید نادیده گرفت که همین اخیرا 5000 میلیونر هم به دبی مهاجرت کرده اند!


13) مد، شورِ زندگی آنهاست!

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

جایی که ثروت هست، مد و فشن هم هست. وقتی که کار و بارِ آدم سکه باشد و جیبش پرِ از پول، تا ولش کنی می رود خرید! بالاخره دبی هم اگر یک چیز زیاد داشته باشد، آن چیز، مراکز بزرگ و شگفت انگیز خرید است. همه پول هایی که تحصیل می شود در آنجا خرج می شود، لباس هم که جای خود دارد. بی شک رفتن به خرید در مال های دبی، برای خودش یک پا گردش توریستی است!


12) پول های شان را اینجا و آنجا، جا می گذارند!

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

آنها هم مثل خیلی از ما می توانند فراموشکار باشند. تنها فرقش این است که ما چی جا می گذاریم؟! گوشی، دسته کلید، ژاکت یا ساکی پر از لباس (های نشسته!) ... خب، آنها چی جا می گذارند؟! سعی کنید تصور کنید که 50 هزار دلار نقد در دستشویی عمومی زنانه جا بماند! یا این که حدود 11 هزار پاوند در قسمت اشیای گمشده یک فرودگاه محلی 4 ماه تمام خاک بخورد! معلوم نشد چطور شد که یاد آن 11 هزار باوند افتاد و آمد دنبالش!

با این همه پولی که دارند، خب طبیعی است که فراموش کنند توی کدام جیب شان دستمال کاغذی دارند و توی کدام یکی اسکناس؛ اصلا مگر اسکناس و دستمال کاغذی برای شان فرقی هم می کند؟!


11) آنها واقعا ورزش دوست هستند

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

البته بیشتر دوست دارند تماشا کنند، تا اینکه در آن شرکت کنند! هر چند که شاید آنهایی که از ارتفاع نمی ترسند، بعضی وقت ها بروند و روی سکوی نشست و برخاست هلی کوپتر بالای برج العرب، بازی کنند. آندره آغاسی و راجر فدرر، سال 2006 آن بالا یک مسابقه با هم دادند که هنوز هم هنوز است، درباره آن صحبت می شود!

مسابقات ورزشی بیشماری در دبی برگزار می شود؛ هم به دلیل عشق به ورزش و هم به خاطر عشق به پول! ثروتمندان به خصوص از مسابقات شترسواری لذت می برند که اگر تا حالا نشنیده اید، باید بدانید که سوارکاران این شترها، ربات های کوچک هستند. قبل از ربات ها، بچه های کوچک شترها را می راندند تا شترهای سبک بار، هر چه سریع تر بدوند!


10) خورد و خوراک

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

ثروتمندان هم مثل همه آدم ها، دهان و شکم دارند، و مثل همه باید غذا بخورند! فقط فرقش این است که آنها به رستوران های «جالب» می روند. زوما، لاپِتِ، میسون دبی، تومو، الحریره و ... بعضی از بهترین محل های غذاخوری در دبی هستند. هر غذایی که میل داشته باشید یافت می شود. به علاوه معماری داخلی شگفت انگیز آنهاست که واقعا هوش از سر آدم می برد!


09) موضوعات مذهبی

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

معمولا می توان با پول هر گونه عذر و تقصیری را خرید اما نه هنگامی که پای حضور مرتب در مراسم مذهبی در میان باشد! ثروتمندان، رهبران کشور هستند، و آنها هم مثل دیگران تابع قوانین و رسوم مذهبی اند، که شامل برگزاری نمازهای پنجگانه روزانه هم می شود. از آنجا که همه چیز در دبی اشرافی است، مطمئن شده اند که مذهب نیز مشمول این مسئله باشد. بنابراین در حال ساخت مسجدی باشکوه و جلال فراوان هستند که به شکل مکعب است و در طول 24 ساعت شبانه روز در دسترس خواهد بود.


08) طلا رنگ مورد علاقه آنها است

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

با وجود این حقیقت که سرتاسر دبی آمیخته ای از شیشه، فلز و بتن است، عنصری که بیش از همه ترجیح داده می شود، طلاست! مطمئنا الماس و یاقوت خیلی دوست داشتنی هستند اما ثروتمندان دبی رنگ طلایی را بیشتر می پسندند.

بازار طلای دبی یک بازار با پیشینه ای کهن است که دارای 300 مغازه می باشد. اگر قدم به درون آنجا بگذارید، مطمئنا از درخشش طلا و جواهرات، سرگیجه خواهید گرفت!


07) لباس های فاخر می پوشند

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

اقشار مرفه دبی واقعا همان لباس سنتی سفید خودشان را ترجیح مگر این که بخواهند سفری بی سروصدا به خارج از کشور داشته باشند، یا برای ورزش هایی بخصوصی لباس بپوشند. احتمالا اکثر مردان برای خرید به «المدائن» می روند، همانجایی که خانواده سلطنتی نیز لباس های خود را به آن سفارش می دهند. المدائن یکی از بهترین برندها در پوشاک لباس است و از سال 1965 سابقه دارد. هیچ رازی در موفقیت آنها وجود ندارد؛ فقط توجه دقیق به ریزه کاری ها و اجناس مرغوب!


06) قایق های لوکس و اشرافی: سمبول مُکنَت مالی

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

مطمئنا در دنیا برای مشخص کردن این که وضع مالی کسی خوب است، بالاتر از داشتن یک قایقِ (Yacht) شخصی نیست. این قایق ها واقعا اشرافی هستند و هزینه نگهداری آنها خیلی زیاد است. به خاطر این که در دبی از این قایق ها به فراوانی یافت می شود و چیز پیش پا افتاده ای هستند؛ حتی اگر همین حالا دو سه میلیون دلارِ نقد دمِ دست ندارید، می توانید فعلا یکی را اجاره کنید!


05) رانندگان بی پروایی هستند

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

تا حالا فکر کردید که چرا ماشین سازمانی پلیس دبی فِراری است؟ اگر فراری نداشتند چطور می توانستند به گرد پای رانندگان قانون شکن برسند؟! بزرگراه ها آدم را وسوسه می کنند که پدال گاز را تا انتها فشار دهد و وقتی که خودروهایی با شتاب های آنچنانی زیر پای مردم است، پلیس هم نباید از آنها کم بیاورد. حالا کار به این هم نداریم که در کل، وقتی که به جای یک هاپوی کوچولو، یک ببر در صندلی شاگرد نشانده اید، دور دور کردن کار چندان عاقلانه ای نیست!


04) خیلی خانواده دوست تشریف دارند!

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

هر کدام شان کلی خواهر و برادر دارند. یک عالمه! از آنجایی که مردها اجازه دارند بیش از یک زن داشته باشند، ریش و قیچی دست خودشان است. شیخ محمد بن حمدان بن محمد بن رشید المکتوم که شاهزاده مشهوری است، 22 خواهر و برادر دارد. واقعا خانواده دوست هستند! اگر در یک مهمانی کوچک خانوادگی کمتر از 100 نفر دور هم جمع شوند، همسایه ها سری با تأسف تکان می دهند و توی دل شان می گویند: «خدابیامرز، اجاقش کورِ کور که نه، ولی احتمالا نیم سوز بوده!»


03) کشته مرده شبکه های اجتماعی هستند

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

سلفی گرفتن یکی از مهمترین کارهای بچه پولدارهای دبی است. بخش بزرگی از زندگی آنها اختصاص به اشتراک گذاری مال و منال شان با دیگران دارد. البته خیلی از ثروتمندان هم هستند که مال و اموال خود را به رخ دیگران نمی کشند اما نسل جدید واقعا عاشق دوربین و شو آف ثروتش است. کافی است نگاهی به اینستاگرام شان بیندازید تا متوجه شوید که چقدر به لاف زنی در مورد ثروت شان در شبکه های اجتماعی علاقه مندند!


02) حمل و نقل آسان

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

همه عکس مشهور خودرویی را که با هلیکوپتر حمل می شود دیده ایم. اگر واقعا کاری حیاتی دارید که فوت وقت جایز نیست، پس نباید پشت ترافیک گیر کنید! حتی در خارج از امارات هم این مسئله ادامه دارد. خیلی از ثروتمندان دبی آنقدر وابسته خودروهای اشرافی شان هستند که اصلا نمی شود جلوی شان از ماشین کرایه ای حرف زد! بنابراین دم دست ترین راه حل، خطوط حمل و نقل هوایی کشور همسایه، قطر است. می خواهی بروی لندن؟! هر چی خواستی نبر اما ماشین ات را همراه ات ببر!


01) عاشق سرمایه گذاری در امور خارق العاده هستند

۲۲ دلیل این که چرا «دبی» بهترین محل برای زندگی اشرافی است

ساختن جنگل استوایی بارانی در مرکز دبی؟! از نوع سرپوشیده اش؟! واقعا آدم شاخ در می آورد! در مورد ویلاهای شناور چه عقیده ای دارید؟ در دبی از این قبیل موارد بسیار یافت می شود. اسکی بازی دوست داری؟! مسئله ای نیست، وقتی که سری به یکی از مراکز خرید آنجا زدید، اسکی بازی هم می توانید بکنید. قایقرانی در وسط کویر چطور است؟ کافی است اراده کنید! هر چقدر عجیب تر، برای آنها دلبخواه تر! مشخصا از واقعیت بخشیدن به این ایده های خارق العاده لذت فراوان می برند و البته درآمد خیره کننده ای هم به جیب می زنند!

انتشار یافته: 48
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
09:30 - 1397/04/30
دردم از این است و درمان نیز هم
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
خب ما اینجا هزاران نفر را مامور کردیم که مثلا کسی سگ را بیرون نیاورد چیزی که نه شرعی است نه قانونی، بجاش دزدهای بیت المال وقت کرده اند دزدی کنند، ولی آنها این انرژی را صرف رفاهیات کرده اند
Iran, Islamic Republic of
09:38 - 1397/04/30
ما از کجا رسیدیم به کجا!! اونا از کجا رسیدن به کجا!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
ینی قبل سال 57از اینا داشتین میشه ادرسشو بدین کجا بوده کجا زندگی میکردین ؟؟والله ما همون موقع هم هیچ چیز نداشتیم
ali
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
جهل چیز بدیه
از قدیم گفتن یه نادون یه سنگ میندازه تو چاه و ...
Iran, Islamic Republic of
09:54 - 1397/04/30
اینگونه است که مدیریت درست و کارآمد از بیابون و خاک شهری با دنیایی از امکانات به وجود میاره ....
پاسخ ها
آ کیا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
لایک
Iran, Islamic Republic of
10:01 - 1397/04/30
اينها همه از رفاه و سياستهاي خارجي شونه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
پول نفتشون رو خرج خوذشون کردن حالا بیایید خوزستان دریغ از اینکه از پول نفتومون چند تا سطل زباله برا تفکیک زباله بذارن بقسه پیشکش اون آسفالت خیابانها هم از یک هزارم پول مالیات خودمون
Iran, Islamic Republic of
10:08 - 1397/04/30
خوش به حالشون اونا واقعا دارن زندگی می کنند نه ما
پاسخ ها
آ کیا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
ما فقط زنده ایم
Iran, Islamic Republic of
10:08 - 1397/04/30
خدایا شکرت حسودی نمیکنم ولی ایران با اینهمه پتانسیل باید صدبرابر بهتر از دوبی باشه نه اینکه تو مایحتاج اولیه زندگی گیر باشیم و هنوز اب و برقمون بره
پاسخ ها
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
عزیزم از ما بهتربون هستن ها اوت هایی که توی مملکت کاره ای هستن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
تو که منفی دادی حرف حساب جواب نداره وطنفروش
Iran, Islamic Republic of
11:51 - 1397/04/30
آه از نهادم بر آمد...
Iran, Islamic Republic of
12:05 - 1397/04/30
خوش به حالشون..... چرا ما پول نداریم خدا
پاسخ ها
آ کیا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
چون جهل و خرافه زیاد داریم
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
ای خاک بر سر ایران
د
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
ایران را دوست دارم.
چو ایران نباشد تن من مباد.
میثم شما هم توهین نکن. خدا همه مان را به راه راست هدایت کند.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۱
چون دزد زیاد داریم
چون مدیر لایق نداریم
چون مدیرای ما خودخواهن
چون مسئولین به جای رسیدگی به مردم و سرزمینشون در حال رسیدگی به کشورهای دوسسسسسسسسست و جیبهاشون هستند
چون مسئولین ما یادشون رفته قدرتشون از مردمشونه
واز همه مهمتر چون مردمان ایران شدند بی غیرت و بی عرضه
Germany
12:12 - 1397/04/30
چه قدر پولاشونو الکی حروم می کنن کاش به بقیه کمک کنن تا همه ی مردم در یک سطح باشن
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
احمق نيستن كه
helen
-
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
لابدمنظورت غزه وفلسطین وجدیدا ایران هست؟
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
ببند
Iran, Islamic Republic of
12:28 - 1397/04/30
آرزو دارم یکبارم شده برم دبی ...ای خدااااااا
Iran, Islamic Republic of
12:44 - 1397/04/30
عرضه آدم ها و نژاد ها اینجا معلوم میشه.جالبه تو ایران از ابتدای تاریخ تا الان اعراب رو انسان های عقب مونده معرفی کردند.ولی نمیدونستیم که کسانی که به اعراب عقب مونده میگن خودشون غارنشینن.
زنده باد اعراب متمدن
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1397/04/30
بهشت برای مردم ساخته و حکومت ما جهنمه ساخته فرقش اینه
Iran, Islamic Republic of
13:18 - 1397/04/30
پول كشور ايران عزيز را هيچ كشوري ندارد . البته قارتگري دزدي هاي بيشرمانه جلوي پيشرفت كشور ما را گرفته . نجيب ترين شريف ترين با فرهنگ ترين ملت دنيا را داريم . عظيم ترين درامد ها ولي قارتگران همه را ميبرن به ديگر كشور ها خدا وند منان نابود شان كند . به اميد آن روز
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
نجیبترین و با فرهنگترین مردم؟؟؟؟
یه لحظه فکر کردم خواب میبینم.کافی یه بار صف نون بربری رو یادت بیاری تا بفهمی چقدر متمدنیم
بدون نام
-
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
لازم به ذکره ما یه لات رو میلیونی تشیع جنازه میکنیم واز اونور برای یک نخبه ی تکرارنشدنی فقط 12نفر میرن تشیع میکنن همین وضعیت بسه
Iran, Islamic Republic of
13:24 - 1397/04/30
وای به حال مااونهاکجارسیدن مابه کجایک زمان ایران خودمون همین جوربودیم به ایران میگفتن بهشت گمشده وهرکشوری روراه نمیدادیم وفقط کشورهای باکلاس پیشرفته نه الان برعکس پرشدازافغانیا وبودجه ومنابع کشورشغلهامونم اشغال کردن کم کم فلسطین اشغالی میش
Iran, Islamic Republic of
13:35 - 1397/04/30
دبی 30 سال نیست به این پیشرفت ها رسیده. اونوقت ما با این قدمت و تاریخ و سرمایه های نفت و گاز و گشاورزی و معادن مختلف، روز به روز داریم فقیرتر و بدبخت تر میشیم..
بالاخره یه روز حق مردم از حلقوم یه عده گرفته میشه
Iran, Islamic Republic of
14:36 - 1397/04/30
چی بگم که حرف دلمو اگه بزنم اعدام کمترین ...
Iran, Islamic Republic of
15:42 - 1397/04/30
ان چیزی هم که ما داریم انها ندارند عزیزم اینها اسباب بازیهای زندگی هستند گول ظاهر را نخربن که از شکلی به شکل دیگه در میاد امروز مال انهاست چند روز دیگه ممیرند میشه برای یکی دیگه
هیچ چیزی در این دنیا ماندگار نیست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
عقب مونده
ناشناس
United States
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
چه خوب. ما چی داریم. میشه بگید. فرهنگ برخورد با دیگران. پول و رفاه؟
آدم باید از عمری که خدا داده استفاده کنه. اونا دارن استفاده میکنن و ما داریم بهشون نگاه می کنیم و مثل شما میگیم اسباب بازی.
مهدی نقاش
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
بله درسته بدبختی که ما داریم اونا ندارن
Iran, Islamic Republic of
16:51 - 1397/04/30
فعلا ما غصه بنزین‌وبرق واب رو داریم حالا تا لاکچری
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1397/04/30
توشون دزدنیست به فکرمردمشون هستن
هرچی دزدکمترزندگی بهتر
Iran, Islamic Republic of
01:19 - 1397/04/31
فقط نمی دونم چرا کشور عرب و همسایه و همزبان دبی یعنی یمن از کمک های بشر دوستانه بهره ای جز بمباران 4 ساله نبرده !!!!
Iran, Islamic Republic of
06:36 - 1397/04/31
درود بر رهبرهایشان
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1397/04/31
یه مقدار اغراق آمیز از دبی تعریف کردید.از آب و هواش نگفتید که گرم و خشکه . اکثر مواقع روز نمیشه پیاده روی کرد در سطح شهر.شما در معابر عمومی یک درخت یا فضای سبزی مشاهده نمیکنید مگر اینکه به پارک های آماده شده تو یک فضای محدود بخواهید برید.از نمای شهر که فقط بتن و آهن و شیشه هست و روحیه آدم رو بعد از یک مدت افسرده میکنه و..... من به شخصه لاهیجان خودمون رو ترجیح میدم
Iran, Islamic Republic of
10:58 - 1397/04/31
وقتی متوجه شدند منابع طبیعی کشور، روزی به پایان خواهد رسید، برای ساختن امپراطوری خود به تجارت روی آوردند!!!!
تو ایرانم متوجه این شدن که به پایان میرسه ولی به جاش دارن غارت میکنن و میبرن همه چیزو
Iran, Islamic Republic of
13:34 - 1397/04/31
حرف نزنیم بهتره :(
Iran, Islamic Republic of
17:51 - 1397/04/31
واقعا بدبختند که با تجملات و ثروت و پول می خوان خوشی کنند و به آرامش برسند دلم سوخت برای اونایی که با ببر زندگی می کنن یا زنانی که فقط دنبال لباس و طلا هستند. حرص تنها چیزی بود که دیدم
Iran, Islamic Republic of
18:24 - 1397/04/31
سکوت کنیم سنگین تریم بخدا
Iran, Islamic Republic of
00:54 - 1397/05/01
هزار تا حکومت عوض بشه ،به خدا قسم ایران رو مادران ایرانی آباد می کنند با تربیت فرزندانی که به کشور فکر کنند نه فقط به خودشون ،احترام بگذارند ،رندی و دزدی رو زرنگی ندونن !!!!!!
Iran, Islamic Republic of
21:29 - 1397/05/01
راستی اینا هم برق و ابشون نوبتی قطع میشه یا نه عهههههههههه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج