دفاع کیهان از سفر ولایتی به مسکو
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - f تبلت1111
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
دکتر نداف کرمانی 3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_ 4
فرش مرتضوی_2
دکتر نداف کرمانی 2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۴۶۷۳۶
۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
۵۵۸۱
سفر «فرستاده ویژه» رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسکو بعد از شکست مذاکرات دوماهه ایران و اروپا بیانگر آن است که برخلاف تصور پیشین اروپایی‌ها، ایران نه تنها در بن‌بست قرار ندارد بلکه گزینه‌ای مهم‌تر از اروپا نیز در دسترس دارد.

روزنامه کیهان نوشت: سفر «فرستاده ویژه» رهبر معظم انقلاب اسلامی به مسکو بعد از شکست مذاکرات دوماهه ایران و اروپا بیانگر آن است که برخلاف تصور پیشین اروپایی‌ها، ایران نه تنها در بن‌بست قرار ندارد بلکه گزینه‌ای مهم‌تر از اروپا نیز در دسترس دارد.

این موضوع نه فقط می‌تواند مسایل ایران را حل کند بلکه به‌عنوان یک الگو در حل مسایل با غرب مورد استفاده سایر ملت‌ها و دولت‌ها قرار گیرد. اگر الگوی انتقال از اروپا به آسیا برآمده از یک «تجربه موفق» باشد، آنگاه غرب دیگر حرفی برای گفتن نخواهد داشت و اثر واقعی مهم‌ترین برگ برنده آمریکا که «عملیات روانی» است تا حد بسیار زیادی از بین می‌رود.

دفاع کیهان از سفر ولایتی به مسکو

این در حالی است که اگر با دقت به صحنه تحولات بنگریم، از مناظر دیگر نیز اروپا و آمریکا قدرت پیشین خود را از دست داده‌اند. هم‌اینک به دلیل اختلافات کانادا با آمریکا از یک سو و مکزیک با آمریکا از سوی دیگر پیمان «نفتا» فرو پاشیده و از هر آنچه به عنوان ائتلاف آمریکا و اروپا یاد می‌شد نیز چیزی باقی نمانده است متأسفانه در سال‌های اخیر به دلیل ضعف‌هایی که از سوی بعضی دولتمردان ایرانی بروز کرد، «ایران» تنها کار مشترک آمریکا و اروپا بود. سفر دکتر ولایتی در بحبوحه شکست مذاکرات ایران و اروپا نشان داد که در این بازی، اروپا برگ‌های کمتری دارد.

برخلاف آنچه در بعضی از رسانه‌های خارجی به‌طور حساب‌شده و در بسیاری از رسانه‌های داخلی به‌طور عمدی یا سهوی منعکس شد، سفر دکتر ولایتی به مسکو به عنوان «نماینده عالی» رهبر معظم انقلاب و حامل پیام رئیس‌جمهور روی موضوع اقتصاد و توافقات بزرگ اقتصادی تمرکز داشت و به نقطه‌های درخشانی هم رسید.

اما از آنجا که در طول سال‌های اخیر شاه‌کلید تحریم‌های آمریکا و اروپا علیه ایران «اعمال فشار شدید اقتصادی» به توده مردم و ناامید کردن آنان از بهبود اوضاع کشور بود، تلاش شد تا وانمود شود هدف سفر دکتر ولایتی حل و فصل اختلافات روسیه با ایران در خصوص ادامه حضور نظامی ایران در سوریه بوده است در حالی که از یک سو روسیه مانعی بر سر راه ادامه حضور ایران- در صورتی که ایران آن را ضروری بداند - نیست و نمی‌تواند هم باشد چه اینکه خود روسیه به دعوت ایران به سوریه آمده است و هم‌اینک تداوم حضور آن در چارچوب یک پروتکل خاص که مورد توافق دولت‌های ایران و سوریه است، انجام می‌شود.

با این وصف اگر این سؤال معکوس شود، معقول‌تر خواهد بود. البته ایران و روسیه هر دو بر تداوم حضور نظامی یکدیگر در سوریه تا زمانی که ریشه‌های بحران امنیتی سوریه کاملا خشک نشده است، تاکید دارند و این حضور مورد تایید دولت سوریه نیز می‌باشد و از نظر بشار اسد این نیاز لااقل 10 سال به درازا می‌کشد.

ایران و روسیه به طور متناوب و حداقل هفته‌ای یک بار در مورد سوریه و در قالب دو هیئت جداگانه سیاسی و امنیتی با یکدیگر گفت‌وگو کرده و جزئیات را برای رسیدن به «وحدت رویه» به بحث می‌گذارند بنابراین برای بحث پیرامون مسایل امنیتی سوریه نیازی به این سفر نبوده است.

مخالفان بهبود شرایط اقتصادی در ایران که متاسفانه فقط دشمنان شناخته شده خارجی ایران نیستند و بعضی جریانات سیاسی که اساسا نمی‌خواهند برکات «خط انقلاب» به جامعه سایه‌افکن شود و بطلان نظریات بدیل آشکار گردد، تلاش کردند تا مانع جلوه این سفر راهبردی به مثابه یک «راه‌حل» مسایل مبتلا‌به مردم شوند از این رو به حاشیه‌سازی پرداخته و موضوع اصلی را به سمت چیزی که از نظر آنان کمتر مورد عنایت مردم است هل دادند. در اینجاهاست که می‌توانیم رابطه نهفته در شعارهای آشوب‌گران با مقاله‌نویسان بعضی از رسانه‌های داخلی را نشان دهیم.

ابعاد اقتصادی سفر به خصوص در حوزه انرژی و ساخت نیروگاه‌ها و راه‌های برقی و خطوط‌ ترانزیت خیلی برجسته بود. روسیه در این دیدار متعهد شد که تا سقف 50 میلیارد دلار در حوزه نفت و گاز ایران به میدان آورده و به سرمایه‌گذاری عظیم در این حوزه و به خصوص در تاسیس نیروگاه‌های بزرگ و کوچک جدید در طول سواحل شمالی خلیج‌فارس و دریای عمان بپردازد. اگر این توافقات اجرایی شوند در واقع می‌توان گفت اقتصاد ایران یک جهش بزرگ و افزایش درآمد در یک دوره کوتاه پیدا می‌کند این جهش می‌تواند درآمد ارزی ما را تا دو برابر در یک دوره کوتاه افزایش دهد.

سرمایه‌گذاری روسیه در حوزه ساخت نیروگاه‌های جدید به‌خصوص ساخت ده‌ها نیروگاه کوچک 35 مگاواتی در حاشیه سواحل جنوبی ایران می‌تواند اشتغال عظیمی در پی بیاورد چرا که احداث هر نیروگاه می‌تواند حجم عظیمی از «آب شیرین» را وارد چرخه کشاورزی مناطق کمتر برخوردار جنوب کند و به اشتغال صدها هزار جوان بیکار در این مناطق محروم بینجامد.

علاوه بر آن تقویت خطوط انتقال برق از ایران به کشورهای آسیای میانه و ایجاد خط‌ ترانزیت ایران با حوزه اوراسیا- شامل روسیه، روسیه سفید، قزاقستان، آذربایجان، گرجستان و ارمنستان - می‌تواند یک موقعیت بی‌بدیل را در اختیار ایران قرار داده و قفل‌های روابط خارجی و ترانزیت ایران را که فعلا به دو- سه کشور محدود است، بشکند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:34 - 1397/04/26
کیهان دفاع نکنه کی دفاع کنه
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1397/04/26
ای کاش از برجام هم دفاع می کردی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
عجبا....از برجام پوچ دفاع کنه؟؟ مگه تو چیزی از برجام دیدی که ما ندیدیم؟
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۵
گل گفتی. ولی ...
Iran, Islamic Republic of
09:46 - 1397/04/26
دقیقا همینه اگه کیهان دفاع نکنه باید شک کرد این روزنامه کیهان نخود هر اشی هست و توی همه چیز اظهارنظر میکنه
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1397/04/26
شاید وزیر امور خارجه نداریم ما
Iran, Islamic Republic of
10:07 - 1397/04/26
روسیه ای با یک تحریم آمریکا خودشو نجس می‌کنه میخوای کلید مشکلات ماباشه. روسیه ای که تو نیروگاه بوشهر تو سوریه وووو.... به شعور مردم توهین نکن . بخدا حالا دیگه به فرموده ی آقا امام حسین اگه دین ندارید آزاده باشید . بخدا ملت فهمیدن دشمنی آمریکا کمتر از دوستی روسیه ضرر داره
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
هزار تا لایک
بدون نام
-
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۷
افرین
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1397/04/26
چرا با این تجزیه و تحلیل خودمون رو گول میزنیم!!!!واقعیت آینه وضع خرابه!!!! اتحادیه اروپا هم سفت و سخت واستاده و از ما امتیاز میخواد. .. آخرین راه حل برای ما به نظر دولتمردان، روسیه خاک خور و نامرده که سر بزنگا همیشه ما رو فروخته و سودش هم برده!!!! واقعا باید ساده باشیم که بپذیریم روسیه روابط خودش رو با اسراییل و امریکا به خاطر ما از دست بده الان هم که شرایط ما خیلی حاد و بحرانیه و ما ناچار شدیم پیشنهاد نفت در برابر غذا رو خودمون به روسیه بدیم اینو دیگه همه میدونن!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1397/04/26
یادمان نرود که همین روسیه چگونه نیروگاه اتمی بوشهر و سامانه دفاعی اس 300 رو تحویل داد
United Kingdom
10:44 - 1397/04/26
چه تحلیل واقعا کارشناسانه و موشکافانه ایول،اما افسوس حیف که این مغز میخواد بره زیر خاک لااقل مومیایی چیزی تا بمونه ،حالا یه سوال البته رفتندکه خوبه ولی اگرهمین اقای ولایتی از طرف دولت میرفت اونوقت چه موضعی داشت !!!!
United Kingdom
10:45 - 1397/04/26
یعنی همه چی هیچی همینکه ایشون رفت دیگه کارا همه درسته !!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
اگر شریعتمداری دفاع نکن باید تعجب کرد کاکو
Iran, Islamic Republic of
11:08 - 1397/04/26
مگه وزیر امور خارجه ما نداریم که این آقا رفته
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1397/04/26
کیهان هم باید از ولایتی طرفدار ی کند!!!
Iran, Islamic Republic of
11:09 - 1397/04/26
کیهان هم باید از ولایتی طرفدار ی کند!!!
Iran, Islamic Republic of
15:19 - 1397/04/26
نفت در مقابل غذا !!؟؟؟
این دیگه چه حقارتیه؟؟
Iran, Islamic Republic of
17:30 - 1397/04/26
تا جایی که میدونیم شما میگفتید نه شرقی نه غربی ! کدوم حرفتون را باور کنیم.
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1397/04/26
شما که مخالف سرمایه گذاری خارجی بودید مگر توتال با اینا چه فرقی میکنه!؟
Iran, Islamic Republic of
17:10 - 1397/04/28
اگر به ته تن ایرانیها حتی کیهانیها حتی ولایتی نگاهی بندازی می بینی همه از روسیه و کمونیستها نفرت دارند .نمی دونم چرا به ظاهر می گن از غرب متنفرند .خود ولایتی تحصیلاتش در امریکا بوده .
Iran, Islamic Republic of
17:16 - 1397/04/28
بشکنه دستی که نمک نداره .بعضی ادما خودشون و بچه ها شون را برا تحصیل می فرستن ینگ دنیا ولی همیشه به ینگ دنیا فحش می دن و می گن شنگ دنیا خوبه، چون ینگ دنیا دستش نمک نداره .یه اما ر بگیرین چقدر ایرانیها با داروهای ینگ دنیا زنده هستن.
Iran, Islamic Republic of
00:10 - 1397/04/29
کیهان دفاع نکنه کی دفاع کنه. کیهان بگه ماست سفیده‌.من میگم سیاهه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_3
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
فرش تارنگ_4
شیرآلات زمانی_4
فرش ریحان 4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
شیرآلات زمانی_2
فرش تارنگ_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
کالابرد_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
استیل رگال_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کالابرد_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
دیاکو_فوتر داخلی
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
استیل رگال_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر