۱۴ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور هند
۷۴۷۸۳۶
۲۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۶
۱۱۲۸۷
وقتی صحبت از سفر به کشور هند می شود، شرایط غیر بهداشتی، آلودگی و فقر اولین چیزهایی است که به ذهن بسیاری از مردم می رسد. اما این سرزمین دانشی عظیم، تاریخی شگفت انگیز، شهرهایی باستانی، ادویه هایی منحصر به فرد و طبیعتی زیبا دارد. کشور هند چیزهای زیادی به دنیا ارائه کرده است، از تمدن های عظیم گرفته تا شطرنج و بدمینتون و روش درمانی آیورودا. سرزمین هند حتی باتجربه ترین گردشگرها را هم به حیرت وا می دارد.

وبسایت روزیاتو - گلریز برهمند: وقتی صحبت از سفر به کشور هند می شود، شرایط غیر بهداشتی، آلودگی و فقر اولین چیزهایی است که به ذهن بسیاری از مردم می رسد. اما این سرزمین دانشی عظیم، تاریخی شگفت انگیز، شهرهایی باستانی، ادویه هایی منحصر به فرد و طبیعتی زیبا دارد. کشور هند چیزهای زیادی به دنیا ارائه کرده است، از تمدن های عظیم گرفته تا شطرنج و بدمینتون و روش درمانی آیورودا. سرزمین هند حتی باتجربه ترین گردشگرها را هم به حیرت وا می دارد.

در اینجا به حقایقی جالب و خواندنی درباره ی سرزمین شگفت انگیز هند می پردازیم.

۱- مردمان شگفت انگیز

۱۴ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور هند

هند سرزمینی چند ملیتی است که در آن ۴۰۰ گروه قومی در کنار یکدیگر زندگی می کنند. جمعیت جوانان این کشور بسیار زیاد است به گونه ای که نیمی از جمعیت آن را مردان و زنان زیر ۲۵ سال تشکیل می دهند و دو سوم مردم هند زیر ۳۵ سال هستند. طبق قانون اساسی این کشور ۲۱ زبان رسمی و ۱۶۰۰ گویش در هند وجود دارد.

زنان هندی ساری به تن می کنند درحالی مردان تیشرت و شلوار جین می پوشند. هندی های سالخورده لباسی به نام لونگی به تن می کنند که تکه پارچه ای است که به دور بدن پیچیده می شود. مردم محلی بسیار مهربان، بی آلایش و سخاوتمند هستند و علاقه ی زیادی به گردشگران دارند.


۲- گیاهان و جانوران منحصر به فرد

۱۴ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور هند

در کشور هند فیل ها حیوانات بسیار گران قیمتی هستند که تنها افراد ثروتمند استطاعت خرید آن ها را دارند. اما شترها حیوانات مقرون به صرفه ای هستند.

مردم هند احترام ویژه ای برای گاوها قائل هستند. در شهرهای بزرگی مثل دهلی این حیوانات می توانند به راحتی گردش کنند. در بیشتر استان های هند کشتن گاو مجازات قانونی دارد. برای مثال، در استان هاریانا، هر کسی که گاوی را بکشد به ۱۰ سال زندان محکوم می شود. تنها مسلمان ها، مسیحی ها و دیگر افراد می توانند گوشت گاو بخورند.

گیاهان و جانوران نادری در کشور هند وجود دارد. یک سوم گیاهان این سرزمین کاملا منحصر به فرد هستند و مشابه آن ها را در هیچ جای دیگر دنیا پیدا نخواهید کرد.


۳- حمل و نقل

۱۴ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور هند

وقتی در خیابان های هند رانندگی می کیند باید بسیار احتیاط کنید چون رانندگان هندی از قانون تبعیت نمی کنند. اگر می خواهید دیگران به شما توجه کنند باید بوق بزنید! بوق زدن به شما حق هرگونه تغییر جهتی را می دهد، بنابراین از دیدن حرکت ناگهانی دیگر راننده ها بعد از بوق زدن متجب نشوید.

میزان راحتی افراد در وسایل نقلیه ی عمومی رابطه ی مستقیمی با هزینه ی آن دارد. برای مثال، فقیرترین اقشار جامعه از قطارهای درجه دو استفاده می کنند که در آن مسافران نه تنها روی صندلی ها بلکه روی سقف و قفسه های بخش بارها هم می نشینند. اگر پول بیشتری پرداخت کنید می توانید کوپه ای مجهز به دستگاه تهویه داشته باشید.

اما در هند قطار لوکسی به نام قطار سریع السیر مهاراجه وجود دارد که ۵ واگن ۵ ستاره دارد و بهترین قطار در کل آسیا محسوب می شود.


۴- جاذبه های گردشگری شهرها

۱۴ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور هند

بمبئی به طور همزمان فقیرترین و ثروتمندترین شهر هند محسوب می شود و در آن می توانید محله های فقیر نشین را در کنار آسمان خراش های آن ببینید. بزرگ ترین ساعت آفتابی دنیا در شهر جیپور هند واقع شده است.

اگر روزی به هند رفتید تماشای معبدهای مشهور این کشور را فراموش نکنید. به علاوه بیش از ۳۰۰ هزار مسجد در هند وجود دارد.

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری هند تاج محل است که ساخت آن ۳۰ سال زمان برد و توسط ۲۰ هزار کارگر انجام شد.


۵- غذاهای محلی

۱۴ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور هند

مردم هند غذاهای بسیار تندی می خورند. حتی اگر از آن ها بخواهید که ادویه ی زیادی در غذایتان نریزند، باز هم در غذا مقدار زیادی زیره ی سبز، انقوزه و گرم مصالح پیدا می کنید.

اغلب هندی ها گیاهخوار هستند بنابراین مکان های زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها سبزی بخرید. در هند، انواع و اقسام موزها را می توانید پیدا کنید: کلفت، باریک، کوچک، بزرگ، زرد و سبز. به علاوه هر ساله یک جشنواره با موضوع انبه در شهر دهلی نو برگزار می شود.

ظروف غذاخوری بسیار جالبی در هند وجود دارد. در مناطق شمالی، کاسه هایی وجود دارد که از خاکس رس و برگ ساخته می شود. هندی ها به این دلیل از این ظروف استفاده می کنند که نه تنها سازگار با محیط زیست بلکه ارزان قیمت تر از ظروف پلاستیکی و کاغذی هستند. در مناطق جنوبی از برگ های موز به عنوان بشقاب استفاده می شود.


۶- نوشیدنی ها

۱۴ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور هند

در همه ی نقاط هند می توانید آب بسته بندی شده بخرید. فروش مشروبات الکلی غیر قانونی نیست اما امر ناپسندی شمرده می شود. البته در برخی استان های هند فروش مشروبات الکلی ممنوع است و تنها در برخی هتل ها و رستوران ها به فروش می رسد.

در زمان سفر به هند حتما چای ماسالا را امتحان کنید که نوعی نوشیدنی با مزه ای ملایم است.


۷- علم پزشکی

۱۴ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور هند

سرزمین هند مهد طب سنتی آیورودا است. آیورودا تنها یک روش درمانی نیست بلکه یک فلسفه هم هست. بسیاری از گردشگران وقتی روش های معمول درمانی به آن ها کمکی نمی کند برای استفاده از طب سنتی آیورودا به هند می آیند.

در این روش از روغن های درمانی، گیاهان، عصاره ها، ماساژ و قرص های گیاهی استفاده می شود. حتی اگر از وضعیت از سلامت برخوردار هستید، بد نیست که این شیوه های پیشگیرانه را امتحان کنید. با نگاهی به پوست و موهای زنان هندی می توان متوجه شد که چرا طب سنتی آیورودا از محبوبیت زیادی برخوردار است.


۸- رقص

۱۴ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور هند

در رقص هندی ها هر حرکتی معنایی نمادین دارد و بیانگر هر چیزی می تواند باشد: انسان ها، حیوانات، گیاهان، طبیعت و احساسات. به علاوه، ترتیب حرکات هم از اهمیت برخوردار است. قدیمی ترین رقص هندی به نام بهارتناتیام بیشتر از ۵ هزار سال قدمت دارد. کاتاکالی نوعی رقص مردانه است که لباس و آرایش ویژه و مفصلی دارد، به گونه ای که رقصنده های آن چهره ای شبیه به ماسک های نقاشی شده و کلاه های بزرگی به سر دارند.


۹- سرزمین جزیره ها و کشتی های غرق شده

۱۴ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور هند

در نزدیکی ساحل گوآ ۸ جزیره وجود دارد که غواصانی از سراسر دنیا به آن ها سفر می کنند. در طول تاریخ دور و دراز هند، کشتی های بسیار زیادی در اب های این سرزمین غرق شده اند. صدها کشتی عربی و پرتغالی در اعماق اقیانوس هند به گل نشسته است. هنوز درباره ی برخی از این کشتی های غرق شده به درستی تحقیق نشده است.

اگر هم تنها می خواهید روی ساحل دراز بکشید و از دریا لذت ببرید کشور هند گزینه ی خوبی برای شما است. اقیانوس هند به اندازه ی سواحل مشهور نیا زیبا است. دمای آب در تمام طول سال حدود ۲۷ درجه ی سانتیگراد است. برخورداری از سواحل شنی زیبا، آب های تمیز و یک اتمسفر دلپذیر، هند را به یکی از انتخاب های بسیاری از زوج های تازه ازدواج کرده ی سراسر دنیا تبدیل کرده است.


۱۰- بقایای تمدن های باستانی

۱۴ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور هند

اگر از شیفتگان تاریخ هستید حتما باید به هند سفر کنید.

در شهر هامپی می توانید از بقایای شهرهای باستانی، قصرها، معابد و بناهای دیگری با سبک های معماری مختلف بازدید کنید. تقریبا تمام تاریخ بشریت در اینجا به نمایش در آمده است. این یکی از قدیمی ترین سکونتگاه های بشر در هند و تمام دنیا است به همین دلیل همیشه گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند.


۱۱- فرهنگ مردم

۱۴ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور هند

هندی ها صبح ها زود از خواب بیدار می شوند، یعنی حدود ۵ تا ۶ صبح. به دلیل گرمای زیاد هوا، کار کردن در طول روز بسیار سخت است.

مردم شمال هند، حتی ثروتمند ترین خانواده ها روی زمین غذا می خورند. جالب آنکه آن ها میز و صندلی دارند، اما عادت دارند وسایل شان را روی آن ها بگذارند.

در هند حتی کسانی که پول زیادی ندارند عروسی های بزرگ و پرخرجی برگزار می کنند. تازه عروس و دامادها نه تنها دوستان و اقوام بلکه کسانی که آشنایی اندکی با آن ها دارند را هم به عروسی خود دعوت می کنند، حتی گردشگرها را. عروسی های هندی ۳۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر مهمان دارند.


۱۲- وضعیت بهداشت

۱۴ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور هند

در هند هیچ سیستم مرکزی ای برای تأمین اب داغ وجود ندارد. هتل های ۳ ستاره از دیگ های بخار استفاده می کنند و در مکان های ارزان قیمت آب داغ به صورت دستی در حمام استفاده می شود. ممکن است دستمال توالت را تنها در مهمانخانه ها و هتل ها پیدا کنید. چون در دستشویی ها نوعی دوش وجود دارد که از آن برای تمیز کردن خود استفاده می کنند.

برخلاف تصور رایج که هند کشور بسیار کثیفی است، خانه های هندی ها همیشه بسیار تمیز است، اگرچه ممکن است خیابان ها کثیف باشند. در هند سیستم فاضلاب وجود ندارد. البته این مشکلات در نقاط پرگردشگر وجود ندارد و چنین مسائلی را در محله های فقیر نشین خواهید دید.

فراموش نکنید که نقاط مختلف هند شرایط متفاوت و ویژه ی خود را دارند و ممکن است در شهرهای کوچک چیزهایی ببینید که در شهرهای بزرگ به شکل دیگری باشد.


۱۳- سینما

۱۴ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور هند

هندی ها مردم بسیار بااستعدادی هستند و هر ساله نزدیک به ۱۶۰۰ فیلم در این کشور ساخته می شود. کشور هند بیشتر از هر کشور دیگری در دنیا فیلم تولید می کند و فیلم های هندی در بیش از ۹۰ کشور دنیا به نمایش در می آیند.


۱۴- دیگر مزایا

۱۴ حقیقت جالب و خواندنی درباره کشور هند

اینترنت تلفن همراه در هند بسیار ارزان است بنابراین می توانید هر قدر که مایل هستید عکس بگیرید و آن ها را از طریق اینترنت فوراً با دوستان تان به اشتراک بگذارید.

هند یکی از ارزان ترین کشورهای دنیا درخصوص غذا است. برای مثال یک وعده مرغ یا ماهی برای ناهار حدود ۱ دلار و یک فنجان چای تنها ۰/۲۰ دلار قیمت دارد.

به علاوه از نظر زبان هم دچار مشکل نخواهید شد چون در هند بسیاری از مردم با زبان انگلیسی آشنایی دارند.

انتشار یافته: 24
در انتظار بررسی:0
Germany
18:06 - 1397/04/28
ممنون واقعا مورد های جالبی بود
اگه خدا بخواد کل بچه های برترین ها جمع کنیم بریم هند یه دو هفته اب و هوا عوض کنیم بیایم
البته خواهشا خشم شب هم ببریم چون خدایی برترین ها بدون خشم شب حال نمیده
البته شوخی کردم امیدوارم ناراحت نشه
پاسخ ها
خشم شب
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
نه بابا من از این چیز ها ناراحت نمیشم
خشم شب
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
اتفاقا خوشم اومد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
با کل حرفت موافقم جز در مورد خشم شب
سپیده
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
حخخخخخخ عالییی
خشم شب
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
چه گیری به من دادین
خشم شب
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
/:
خشم درد خشم کوفت
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
خشم شب تقلبی منو اذیت نکن
Iran, Islamic Republic of
18:30 - 1397/04/28
خواهشا اون عزیزانی که رفتن هند بگن که وضعیت زندگی اونها چه جوره خیلی دوست دارم بدونم. ممنون.
Iran, Islamic Republic of
19:06 - 1397/04/28
منم با سامان موافقم...خشم شب یه دونه ای
پاسخ ها
خشم شب
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
تو ام عالی هستی ممنون
Iran, Islamic Republic of
19:12 - 1397/04/28
وای چقدر جالب بود واقعا لذت بردم مرسیییی
Iran, Islamic Republic of
20:40 - 1397/04/28
نههه خشم شب بیادمن نمیام
پاسخ ها
خشم درد خشم کوفت
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
نترس من هند بیا نیستم من می رم کانادا
Iran, Islamic Republic of
20:49 - 1397/04/28
هند واقعا کشور عجیبیه من زیاد باهاش سازگار نیستم
United Arab Emirates
22:43 - 1397/04/28
هند خیلی کشور جالبیه مذهب های زیادی دارند . هند خیلی کشور جالبیه دوستش دارم
Iran, Islamic Republic of
21:03 - 1397/04/29
سلام من همون خشم شب هستم در واقع یکی داره با اسم من برای شما نظر میزاره من چه گیری دادین به من رو ننوشتم اسم خودمو عوض کردم
پاسخ ها
یاسی ^^
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
اه
بیخیال شو دیگه
فهمیدیم یکی داره اداتو در میاره
حالا بیا زیر هر پست اینو بنویس
شورشو درآوردی
مسخره ها
Iran, Islamic Republic of
21:48 - 1397/04/29
البته اون یه دلاری که اخرش گفتی قبلا میشد ۱۰۰۰ تومن بعدا شد ۳۴۰۰ تومن الان شده ۸۰۰۰ تومن
Iran, Islamic Republic of
09:24 - 1397/04/30
خيلي دوست دارم برم هند . حيف با اين وضع دلار خيلي سخته
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1397/04/30
همگی مهمونه من من یه سالی هست که تو هند زندگی می کنم .در کل بهتر از ایرانه .دو هفته هم هست که اومدم ایران ومیرم .بعد چند وقت دیگه دوست نداری بیای ایران .
Iran, Islamic Republic of
15:45 - 1397/04/30
راستی بهترین وقت برا هند ۲۰بهمن تا اواخر اسفند ه .البته دبگه نمیشه رفت با این گرونی بلیت............
Iran, Islamic Republic of
23:53 - 1397/04/30
پدر من کاپیتان کشتیه، به هند هم سفر داشته. میگفت اونجا کشوریه یه محله فقیر فقیییر، یه محله پولدار و حتی از اروپا هم قشنگ تر کنار هم قرار میگیرند.
ولی یه چیزی : معلومه این متن رو ترجمه کردین از یه سایت خارجی. چون بجای شیلنگ دسشویی نوشته بود نوعی دوش :))) خخخخخخخخخخخ
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج