جلوی عمه‌درمانی‌ها و خاله‌تراپی‌ها را بگیرید
۷۴۷۸۶۹
۲۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
۱۰۳۱۲
یک روانشناس:
یک روانشناس گفت: جلوی عمه‌درمانی‌ها و خاله‌تراپی‌ها را بگیرید.

خبرگزاری ایسنا: صابری امروز در نشست مراکز غیردولتی و سازمان‌های مردم‌نهاد سازمان بهزیستی با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی که در اداره‌کل بهزیستی استان برگزار شد، با اشاره به اینکه «260 مرکز و دفتر مشاوره در استان و 110 مرکز و دفتر مشاوره در مشهد داریم»، اظهار کرد: کسی که مجوز این مراکز مشاوره ر می‌گیرد، چقدر توانایی تشخیص دارد؟ گاهی به شوخی می‌گویم اگر طلاق در جامعه زیاد است بخشی از آن به روانشناسان برمی‌گردد. بحث من عمه‌درمانی‌ها و خاله‌تراپی‌هایی است که در خراسان رضوی انجام می‌شود و می‌تواند ابعاد سیاسی و امنیتی داشته باشد.

وی با بیان اینکه « پزشک عمومی در درمانگاه‌ها دارد زوج درمانی انجام می‌دهد و...»، افزود: اگر در یکی از این مراکز اتفاقی بیفتد و خبرگزاری‌های جهانی آن را منتشر کنند، ابعاد سیاسی و اجتماعی به‌وجود می‌آید. جلوی عمه‌درمانی‌ها و خاله تراپی‌ها را بگیرید.

نماینده مراکز مشاوره خراسان رضوی تصریح کرد: امنیت مراکز مشاوره باید تامین شود. ‌اگر پلیس مجبور است به طلافروشی‌ها سرویس دهد باید این اقدام برای مراکز مشاوره‌ای هم که در موضوع طلاق کار می‌کنند، صورت بگیرد زیرا دیده شده دعوای زن و شوهربا سلاح سرد در مراکز مشاوره اتفاق افتاده است.

‌فعالیت 5000 عطاری غیرمجاز در کشور

در ادامه این نشست محدث، رئیس انجمن صنفی درمان‌گرایان اعتیاد خراسان رضوی بیان کرد: بیش از 700 کلینیک درمان اعتیاد در استان داریم که 300 مورد متعلق به بهزیستی است. در مجموع 70 هزار نفر تحت پوشش درمانی هستند که از نیمی از انها بیکار هستند.

وی در خصوص مداخله در درمان توسط عطاری‌ها گفت: 15 هزار عطار در کشور که 5 هزار غیرمجاز هستند اکثرا مشغول فروختن داروی متادون و.. هستند که باعثآسیب به بیماران می‌شود. این تخلفات همچنان ادامه دارد و باید جلوی آن گرفته شود.

محدث یادآور شد:آموزش مدیران و ادارات باید انجام شود که بدانند با کارمند معتاد چگونه رفتار کنند.

رئیس انجمن صنفی درمان‌گرایان اعتیاد خراسان رضوی گفت: قرارداد بیمه با کلینیک‌ها چهار سال است بین معاونت درمان و بیمه‌ها پاسکاری صورت می‌گیرد. در اینجا نیاز به مداخله یک مقام بالاتر است که با کلینیک‌ها قرارداد بیمه درمانی بسته شود.

وی تصریح کرد: شربت اپیون یکی از زنجیره‌های درمانی است که در تمام استان‌ها وجود دارد اما به خراسان رضوی نیامده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:54 - 1397/04/28
لان را ه نمیشه رفت تو مشهد و حالت رباتی باید رفت که باجلویی برخورد نکنی. جمعیت صدبرابری ظرفیت میدونیدچیه؟ ( مثل قطار های فقیر نشین هند که رو سقف هم میشنن) مشهد هم همونجوری شده! اگه میخواید مشکل حل کنید واقعیت رو بگید لااقل به خودتان
United Kingdom
22:12 - 1397/04/28
لبندید در این عطاریهای مواد فروش رو
Iran, Islamic Republic of
02:50 - 1397/04/29
خوب مجوز این مراکز را چه کسی میدهد تمام پرسنل حراست و بازرسی و معاونتهای علوم پزشکی بدون استثنا مرکز درمان دارند که شناسنامه اقوام خودشونرا میگیرند بعنوان معتاد و چندین سال قرص متادون انهارا میفروشند. دانشگاه علوم پزشکی لرستان اینطوره تمام کارکنان بازرسی و حراست که خودشون کثیفترین ادمها هستند مرکز دارند الان سیگار فروشها همه متادون 5.20.40 را میفروشند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج