۶۰ هزار میلیارد برای اشتغال در شرایط تحریم
۷۵۰۰۸۴
۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۴
۵۰۶۳
وزیر کار گفت: بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در تبصره ۱۸ بودجه برای اشتغال اختصاص یافته است چرا که ممکن است در شرایط تحریم برخی بنگاه ها میزان اشتغالشان کاهش یابد.

خانه ملت: علی ربیعی وزیر کار با اشاره به نشست امروز کمیسیون اقتصادی با نمایندگان دولت در خصوص تقاضای تعدادی از نمایندگان برای طرح سوال از رئیس جمهور گفت: عملکرد دولت در حوزه اشتغال شایسته و بسیار مناسب بوده است اما حجم بیکاری با توجه به پنجره جمعیتی و پاسخ نگرفتن بیکاران در دهه 80 برای اشتغال این تعداد از حجم نیروها به دهه 90 انتقال یافته و نیروهای تحصیلکرده اکنون نیازمند مشاغل متناسب با تحصیل خود هستند.

وی با اشاره به اینکه در سال 96 دولت، 791 هزار شغل ایجاد کرده است، افزود: اقتصادهای بزرگ دنیا نیز چنین میزان شغلی ظرف مدت یکسال نمی توانند ایجاد کنند اما با این وصف نتوانستیم بیکاری عقب مانده و پیش رو را پاسخ دهیم.

۶۰ هزار میلیارد برای اشتغال در شرایط تحریم

وزیر کار با بیان اینکه در شرایط کنونی هم بیکاری احساس می شود و هم دولت عملکرد خوبی داشته است، ادامه داد: احساس می کنم که نمایندگان سوال کننده از رئیس جمهور از توضیحات بنده در خصوص اشتغال به صورت نسبی قانع شدند.

ربیعی با اشاره به اینکه وزارت تعاون برای آینده 6 برنامه اشتغال دارد، یادآور شد: بیش از 60 هزار میلیارد تومان بودجه در تبصره 18 بودجه برای اشتغال اختصاص یافته است چرا که ممکن است در شرایط تحریم برخی بنگاه ها میزان اشتغالشان کاهش یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه وزارت تعاون سیاست تثبیت شغل را برای شرایط تحریمی در نظر گرفته است، تصریح کرد: این سیاست به معنای پرداخت بیمه بیکاری در داخل کارگاه است و در دوران تحریم ها هدف اقتصاد همان هدف گذشته بوده اما روش ها تغییر یافته است و برخی مشاغل در شرایط تحریم همانند پوشاک و پایین دستی پتروشیمی اشتغال بیشتری جذب می کنند و برخی بی تفاوت هستند که به نظر می رسد که با توضیحات بنده اقناع نسبی در حوزه اشتغال ایجاد شد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
France
20:50 - 1397/05/02
بشنو و باور نکن
از این وعده ها خیلی شنیدیم
France
20:50 - 1397/05/02
بشنو و باور نکن
از این وعده ها خیلی شنیدیم
Iran, Islamic Republic of
21:31 - 1397/05/02
تاافغانیارواخراج نکنیداینهاهمش چرت وپرت بی فایدس به قول خودتون اگه اینهابرن بیشترمشکلات بیکاری حل میش خوب اگه نرن چی مابایددعاکنیم تابرن خودشمابفرستین برن وبه گفته نمایندگان یعنی چی که بیش از۳ملیون شغل افغانیا گرفتن اشغال کردن وبیکارفقط توکارساختمانی وچندبرابران توهمه شغلهاهستن واین شرم اوروروحانی گفته برای ایجاد۱ملیون شغل باید۷۰۰هزارمیلیاردتومان سرمایه گذاری بایدکردیعنی۱۰سال فروش نفت وگازوضربدر۱۰مذیون شغل افغانیاکنیدوفقط ازشغل۱۰۰سال بودجه صرفشون میش چراازکجاازجیب ملت پس حقمون بکشیم وهم بودجه ومنابع کم باارزش کشوربدیم هم شغلشون بااین بی ابی زیادفقروبیکاری نجومی وکم بودجگی تودکشیه
Iran, Islamic Republic of
22:18 - 1397/05/02
جوک جدید بود ؟ البته قشنگ بود چون خنده تمسخر آمیز مردم رو بهمراه داشت . این همه بودجه برای اشتغال اقوام .؟ کمی زیاد نیست .؟ چون تقریبا تمام دوستان و فامیل جنابتان مشغول هستن و بعید میدانم کسی از دور و اطرافیانتان بیکار باشد و اگر هم باشند تعدادشان خیلی خیلی کم است . بهتر است یک سوم این مبلغ را برای اشتغال آنان هزینه کنید و الباقی بماند جهت رانت و اختلاس .
Iran, Islamic Republic of
23:03 - 1397/05/02
ملت امیدوار هست از این بوجه اختلاص نشود ووام های میلیاردی تحت عنوان اشتغال به افراد خاص وصاحب نفوذ اختصاص نیابد واقعا به درد تولید بخورد
Iran, Islamic Republic of
01:13 - 1397/05/03
آقا مبنای شاغل بودن تو ایران دو ساعت در هفتس!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج