«گیون» چینی، رقیب تسلای آمریکایی
۷۵۰۶۳۶
۰۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۳
۵۴۵۱
تسلا قرار است توسط یک سازنده خودروهای الکتریکی دیگر از چین به چالش کشیده شود. این برند که گیون (Gyon) نام دارد، یکی از زیرشاخه‌های گروه چینی فاو (FAW) محسوب می‌شود و قرار است تا یک ماه آینده به ایالات متحده برود و فعالیتش را در لس‌آنجلس آغاز کند.

روزنامه هفت صبح: تسلا قرار است توسط یک سازنده خودروهای الکتریکی دیگر از چین به چالش کشیده شود. این برند که گیون (Gyon) نام دارد، یکی از زیرشاخه‌های گروه چینی فاو (FAW) محسوب می‌شود و قرار است تا یک ماه آینده به ایالات متحده برود و فعالیتش را در لس‌آنجلس آغاز کند.

«گیون» چینی، رقیب تسلای آمریکایی

طبق اطلاعات منتشرشده توسط خود برند، اولین خودروی الکتریکی گیون یک محصول لوکس و قدرتمند است. گفته شده که مسافت قابل پیمایش این خودرو به ۷۰۰ کیلومتر می‌رسد و ۰ تا ۱۰۰ آن در کم‌تر از ۴ ثانیه رخ می‌دهد.

نوعی سیستم خودران نیز در این مدل موجود خواهد بود و همچنین سیستم دیگری به نام سیستم عامل هوشمند خودرو وجود دارد که احتمالا یک نوع سیستم هوش مصنوعی برای داخل خودرو، شاید شبیه آن چه که اخیرا در نیو ES8 هم دیدیم، باشد.

به لطف روابط نزدیک فاو با فولکس‌واگن، فناوری خودران این خودرو توسط شرکت بوش تامین می‌شود. نکته جالب درباره این خودرو این است که طراحی آن توسعه خانه طراحی خانواده گافوگلیو (GFMI) انجام می‌شود.

این خانه طراحی پیش از این مدل‌های کانسپتی برای دایملر و فورد نیز طراحی کرده بود. گیون به واسطه تجربه و روابط خوبی که این خانه طراحی دارد، مسئولیت کامل طراحی اولین محصول خود را به آن‌ها سپرده است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج