آب در یزد جیره بندی می‌شود؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_1
استخدام_3
کتاب لند_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 4
استخدام_4
دکتر استرکی_4
کتاب لند_4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
دکتر استرکی_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۵۲۳۹۴
۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
۸۳۰۱
مدیر عامل شرکت آب منطقه­‌ای یزد با بیان این که براساس برنامه ششم توسعه سهم یزد از صرفه‌جویی مصرف منابع آب زیرزمینی 342 میلیون مترمکعب است، از تلاش برای جلوگیری از جیره‌بندی آب در یزد با صرفه‌جویی مردم و تدابیر اندیشیده شده جهت تامین آب استان خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: مدیر عامل شرکت آب منطقه­‌ای یزد با بیان این که براساس برنامه ششم توسعه سهم یزد از صرفه‌جویی مصرف منابع آب زیرزمینی 342 میلیون مترمکعب است، از تلاش برای جلوگیری از جیره‌بندی آب در یزد با صرفه‌جویی مردم و تدابیر اندیشیده شده جهت تامین آب استان خبر داد.

محمد مهدی جوادیان‌زاده در جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان یزد که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، با تشریح سیمای آب یزد اظهار کرد: از تعداد 3895 حلقه چاه موجود 833 میلیون مترمکعب و از تعداد 2630 رشته قنات 163 میلیون مترمکعب آب تخلیه می­‌شود و نیز 387 دهنه چشمه با 32 میلیون مترمکعب خروجی وجود دارد که همگی آنها منابع آب استان را شامل می‌شوند؛ عمده این سه منبع در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

وی افزود: بر اساس برنامه ششم توسعه باید 11 میلیارد مترمکعب در مصرف منابع آب زیرزمینی در کشور صرفه‌جویی شود که سهم استان یزد از این میزان 342 میلیون مترمکعب یعنی حدود 3.1 درصد است.

جوادیان‌زاده، تعداد چاه‌های غیرمجاز شناسایی شده در استان را 262 حلقه چاه اعلام و اظهار کرد: تعداد چاه غیرمجاز در استان نسبت به کشور زیاد نیست ولی مسئله‌ای که وجود دارد، اضافه برداشت آب از چاه‌های مجاز بیش از میزان پروانه بهره‌برداری است چرا که اهرم کنترل‌کننده‌ای برای این امر نداشته‌ایم و نصب کنتورهای حجمی می‌تواند در کنترل این اضافه برداشت‌ها کمک زیادی کند.

وی، بهترین منبع تأمین آب استان را آب انتقالی به استان دانست و اظهار کرد: 1835 لیتر بر ثانیه میزان آب انتقالی به استان است، 1644 لیتر بر ثانیه ظرفیت تولید آب زیرزمینی و 928 لیتر بر ثانیه آب زیرزمینی با کیفیت پایین و 298 لیتر بر ثانیه ظرفیت آب استیجاری است.

جوادیان زاده گفت: حدود 4705 لیتر بر ثانیه آب موجود است در حالی که در سال گذشته 4595 لیتر بر ثانیه نیاز آبی استان بوده و پیش‌بینی می‌شود در تابستان سال جاری 4687 لیتر بر ثانیه آب نیاز باشد. کاهش سهم آب انتقالی باعث شده تأمین آب استان با مشکل روبرو شود که با صرفه‌جویی مردم و تدابیر اندیشیده شده تلاش شد آب جیره‌بندی نشود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای یزد عنوان کرد: سهم آب انتقالی در تأمین آب شرب استان در فصل زمستان 71 درصد و در فصل تابستان که مصرف افزایش می‌یابد به 58 درصد می‌رسد. هرسال 66 میلیون مترمکعبی انتقال داده می‌شود ولی در سال جاری 53 میلیون مترمکعب آب انتقال داده شده و سهم آب انتقالی کاهش یافته است.

وی افزود: کیفیت منابع آب و شوری چاه‌های آب شرب هر سال بدتر از سال قبل می‌شود و برای اینکه بتوانیم کاهش کیفیت را تحت کنترل درآوریم، پهنه‌بندی‌های کیفی توسط کارگروه اجرایی نظام مدیریت کیفیت منابع آب انجام شده است.

جوادیان‌زاده اظهار کرد: 45 درصد از کنتور چاه‌های آب کشاورزی نصب شده و امیدواریم با کمک و تأمین منابع مالی بتوان این طرح را به طور کامل اجرا کرد.

وی اعلام کرد: بیش از 70 درصد چاه‌های غیرمجاز در سال‌های 95 و 96 مسدود شده و اجرای طرح خاموشی زمستانه در تمام دشت های استان اجرا شده و 30 درصد پروانه های استان اصلاح و تعدیل شده و امیدواریم تا پایان سال تمامی پروانه های کشاورزی استان اصلاح و تعدیل شود و در مورد واحدهای آلاینده هم با آنها برخورد قانونی شده است.

جوادیان زاده در مورد اجرای طرح برون سپاری و مدیریت مشارکتی نیز گفت: باید در هر دشت تشکل آب بران توسط سرمایه‌گذار راه‌اندازی شود و این تشکل‌ها برای آب قابل برنامه‌ریزی، کمک و از محل آب صرفه‌جوئی شده درصدی به سرمایه‌گذار داده شود که با اجرای این طرح می‌توان برنامه طرح احیاء و تعادل بخشی را در 5 سال کامل اجرا کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1397/05/08
از اردبیهشت ماه آب و برق تو اصفهان جیره بندی شده مردم شرق اصفهان همه به فقر افتادن رودخانه که هزار سال جریان داشت خشک شده بخاطر یه سوء مدیریت سی ساله
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
تاپ لپتاپ_1
بهمن پور_داخلی1
بهمن پور_داخلی3
تاپ لپتاپ_3
شیرآلات زمانی_3
تاپ لپتاپ_4
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تاپ لپتاپ_2
شیرآلات زمانی_2
بهمن پور_داخلی2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آف دکور _فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
کلینیک فرشته_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کیان برنا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر