آب در یزد جیره بندی می‌شود؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
لایکو_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
کتاب لند_3
لایکو_3
لایکو_4
کتاب لند_4
اپیلاسیون نانا 4
کتاب لند_2
اپیلاسیون نانا 2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۵۲۳۹۴
۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
۸۲۸۷
مدیر عامل شرکت آب منطقه­‌ای یزد با بیان این که براساس برنامه ششم توسعه سهم یزد از صرفه‌جویی مصرف منابع آب زیرزمینی 342 میلیون مترمکعب است، از تلاش برای جلوگیری از جیره‌بندی آب در یزد با صرفه‌جویی مردم و تدابیر اندیشیده شده جهت تامین آب استان خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: مدیر عامل شرکت آب منطقه­‌ای یزد با بیان این که براساس برنامه ششم توسعه سهم یزد از صرفه‌جویی مصرف منابع آب زیرزمینی 342 میلیون مترمکعب است، از تلاش برای جلوگیری از جیره‌بندی آب در یزد با صرفه‌جویی مردم و تدابیر اندیشیده شده جهت تامین آب استان خبر داد.

محمد مهدی جوادیان‌زاده در جلسه کارگروه سازگاری با کم آبی استان یزد که با حضور وزیر نیرو برگزار شد، با تشریح سیمای آب یزد اظهار کرد: از تعداد 3895 حلقه چاه موجود 833 میلیون مترمکعب و از تعداد 2630 رشته قنات 163 میلیون مترمکعب آب تخلیه می­‌شود و نیز 387 دهنه چشمه با 32 میلیون مترمکعب خروجی وجود دارد که همگی آنها منابع آب استان را شامل می‌شوند؛ عمده این سه منبع در بخش کشاورزی مصرف می‌شود.

وی افزود: بر اساس برنامه ششم توسعه باید 11 میلیارد مترمکعب در مصرف منابع آب زیرزمینی در کشور صرفه‌جویی شود که سهم استان یزد از این میزان 342 میلیون مترمکعب یعنی حدود 3.1 درصد است.

جوادیان‌زاده، تعداد چاه‌های غیرمجاز شناسایی شده در استان را 262 حلقه چاه اعلام و اظهار کرد: تعداد چاه غیرمجاز در استان نسبت به کشور زیاد نیست ولی مسئله‌ای که وجود دارد، اضافه برداشت آب از چاه‌های مجاز بیش از میزان پروانه بهره‌برداری است چرا که اهرم کنترل‌کننده‌ای برای این امر نداشته‌ایم و نصب کنتورهای حجمی می‌تواند در کنترل این اضافه برداشت‌ها کمک زیادی کند.

وی، بهترین منبع تأمین آب استان را آب انتقالی به استان دانست و اظهار کرد: 1835 لیتر بر ثانیه میزان آب انتقالی به استان است، 1644 لیتر بر ثانیه ظرفیت تولید آب زیرزمینی و 928 لیتر بر ثانیه آب زیرزمینی با کیفیت پایین و 298 لیتر بر ثانیه ظرفیت آب استیجاری است.

جوادیان زاده گفت: حدود 4705 لیتر بر ثانیه آب موجود است در حالی که در سال گذشته 4595 لیتر بر ثانیه نیاز آبی استان بوده و پیش‌بینی می‌شود در تابستان سال جاری 4687 لیتر بر ثانیه آب نیاز باشد. کاهش سهم آب انتقالی باعث شده تأمین آب استان با مشکل روبرو شود که با صرفه‌جویی مردم و تدابیر اندیشیده شده تلاش شد آب جیره‌بندی نشود.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای یزد عنوان کرد: سهم آب انتقالی در تأمین آب شرب استان در فصل زمستان 71 درصد و در فصل تابستان که مصرف افزایش می‌یابد به 58 درصد می‌رسد. هرسال 66 میلیون مترمکعبی انتقال داده می‌شود ولی در سال جاری 53 میلیون مترمکعب آب انتقال داده شده و سهم آب انتقالی کاهش یافته است.

وی افزود: کیفیت منابع آب و شوری چاه‌های آب شرب هر سال بدتر از سال قبل می‌شود و برای اینکه بتوانیم کاهش کیفیت را تحت کنترل درآوریم، پهنه‌بندی‌های کیفی توسط کارگروه اجرایی نظام مدیریت کیفیت منابع آب انجام شده است.

جوادیان‌زاده اظهار کرد: 45 درصد از کنتور چاه‌های آب کشاورزی نصب شده و امیدواریم با کمک و تأمین منابع مالی بتوان این طرح را به طور کامل اجرا کرد.

وی اعلام کرد: بیش از 70 درصد چاه‌های غیرمجاز در سال‌های 95 و 96 مسدود شده و اجرای طرح خاموشی زمستانه در تمام دشت های استان اجرا شده و 30 درصد پروانه های استان اصلاح و تعدیل شده و امیدواریم تا پایان سال تمامی پروانه های کشاورزی استان اصلاح و تعدیل شود و در مورد واحدهای آلاینده هم با آنها برخورد قانونی شده است.

جوادیان زاده در مورد اجرای طرح برون سپاری و مدیریت مشارکتی نیز گفت: باید در هر دشت تشکل آب بران توسط سرمایه‌گذار راه‌اندازی شود و این تشکل‌ها برای آب قابل برنامه‌ریزی، کمک و از محل آب صرفه‌جوئی شده درصدی به سرمایه‌گذار داده شود که با اجرای این طرح می‌توان برنامه طرح احیاء و تعادل بخشی را در 5 سال کامل اجرا کرد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:40 - 1397/05/08
از اردبیهشت ماه آب و برق تو اصفهان جیره بندی شده مردم شرق اصفهان همه به فقر افتادن رودخانه که هزار سال جریان داشت خشک شده بخاطر یه سوء مدیریت سی ساله
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
بهمن پور_داخلی1
بهمن پور_داخلی3
استخدام_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
شیرآلات زمانی_3
بهمن پور_داخلی4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_2
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
کیان برنا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
موسسه خیریه زهرا_فوتر