چیز‌هایی که فقط خواهر‌ها می‌فهمند!
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
دیاکو_موبایل F دومی
ایرانیان - F داخلی موبایل111
قالیشویی ادیب_هدر
لاویه_هدر
ایرانیان - f تبلت1111
دکتر نداف کرمانی 1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
فرش مرتضوی_1
دکتر نداف کرمانی 3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
فرش مرتضوی_3
دکتر نداف کرمانی 4
فرش مرتضوی_ 4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
فرش مرتضوی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
دکتر نداف کرمانی 2
دیاکو_F داخلی دومی
ایرانیان - F داخلی1111
۷۵۵۷۷۵
۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۶
۱۶۶۶۸
دنیای زیبای خواهرانه؛
چه کسی این توانایی خارق العاده و رمزآمیز را دارد که همزمان هم آزارتان بدهد و هم کاملا دل‌تان را به دست بیاورد؟ البته خواهرتان! در این مطلب می‌خواهیم تجربیاتی را برای‌تان بگوییم که اگر یک خواهر دوست داشتنی و مهربان و وروجک داشته باشید حتما درک می‌کنید.

برترین ها - ترجمه از هدی بانکی: چه کسی این توانایی خارق العاده و رمزآمیز را دارد که همزمان هم آزارتان بدهد و هم کاملا دل‌تان را به دست بیاورد؟ البته خواهرتان! در این مطلب می‌خواهیم تجربیاتی را برای‌تان بگوییم که اگر یک خواهر دوست داشتنی و مهربان و وروجک داشته باشید حتما درک می‌کنید.

چیز‌هایی که فقط خواهر‌ها می‌فهمند

گاهی واقعا بی‌دلیل همدیگر را اذیت می‌کنید

اگر یک خواهر داشته باشید، مخصوصا اگرشما هم بزرگ‌تر باشید حتما زمان‌هایی را به خاطر دارید که او را بی‌دلیل اذیت کرده‌اید. شاید یک برتری خواهی یا رقابت خواهرانه بوده و یا شاید هم ناشی از یک عصبانیت سرکوب شده از اینکه تمام توجه پدر و مادرتان را به خودش جلب کرده. یادم می‌آید زمانی خواهرم مکررا انگشتش را در چشمم می‌کرد، چند بار از او خواستم این کار را نکند ولی او توجهی نکرد و همچنان ادامه دارد، من هم فورا انگشش را گاز گرفتم! او هم از آن به بعد من را دندان سوسماری خطاب می‌کرد!

خواهر بزرگ‌تر هرگز اجازه نمی‌دهد کسی خواهر کوچولویش را آزار بدهد

انگار خواهرهای بزرگ‌تر فقط خودشان را مجاز می‌دانند که خواهر کوچولوی‌شان را اذیت کنند! اگر هر کس دیگری در مدرسه یا زمین بازی خواهرشان را آزار بدهد با واکنش بسیاری بدی روبرو خواهد شد. شاید خواهر بزرگ‌تر از الان دارد برای مادر شدن تمرین می‌کند! البته شما هم حامی خوبی برای خواهر بزرگ‌ترتان هستید و فرقی هم نمی‌کند چقدر فاصله‌ی سنی داشته باشید، به هر حال مانند یک طرفدار دوآتشه برای او عمل می‌کنید!

چیز‌هایی که فقط خواهر‌ها می‌فهمند

با لوازم آرایش مادرتان چه کارها که روی صورت همدیگر نکرده‌اید

دوست دارید تمام تکنیک‌های آرایشی را که یاد گرفته‌اید روی صورت خواهرتان پیاده کنید! حالا چه با رژلب قرمز جیغ باشد و چه با لاک ناخن آبی؛ لوازم آرایش مادر شما هیچوقت از دست شما در امان نیست. فرقی نمی‌کند از همدیگر یک دلقک درست کنید یا یک ملکه‌ی زیبا! به هر حال با غرور از تمام توان‌تان استفاده می‌کنید و وقتی هم که بزرگ‌تر شدید، ترفندهای آرایشی را به خواهرتان هم یاد می‌دهید، بله لزومی ندارد به دوستان‌تان یاد بدهید، حساب خواهر از تمام دنیا جداست!

از لباس‌ها و وسایل همدیگر استفاده می‌کنید

ژنتیک معمولا دو خواهر را هم سایز خلق می‌کند! یعنی خواهرانه و عاشقانه لباس‌ همدیگر را قرض می‌کنید. شاید هم گاهی بی‌اجازه سراغ کمد خواهرتان بروید یا بلوز‌تان را لکه‌دار تحویل بگیرید و کمی داد و قال کنید، اما خیلی زود از دل همدیگر درمی‌آورید و مهم هم نیست اگر بعدا او هم جهت تلافی بی‌اجازه چیزی از کمدتان بردارد یا شلوار خواهرتان را با زیپ دررفته تحویلش بدهید!

انتخاب‌های‌تان را نظارت می‌کند و نظر او هم برای شما مهم است

دوست دارید قبل از تقریبا هر انتخاب و تصمیمی، مخصوصا در مورد لباس و تیپ و ظاهرتان نظر خواهرتان را هم بدانید. حتی اگر از هم دور هم باشید با عکس و پیام از نظرش باخبر می‌شوید؛ با گوشواره‌های جدیدتان جلوی آینه می‌ایستید و یک سلفی از خودتان می‌گیرید، برای خواهرتان می‌فرستید و می‌پرسید: «چطوره؟!»

همیشه راستش را به شما می‌گوید

همیشه می‌توانید به خواهرتان اعتماد کنید و برای او هم شما قابل اعتماد هستید. نظرش را در مورد هر چیزی بپرسید رک و راست جواب می‌دهد: این کیف کاملا زشت است! نباید آن را بخری. شاید وقتی کوچک‌تر بودید صداقت او را بی‌رحمی می‌دانستید اما حالا بابت این روراست بودن او را ستایش می‌کنید. از او ممنون هستید که الکی دل‌خوش‌تان نمی‌کند!

چیز‌هایی که فقط خواهر‌ها می‌فهمند

کوچک‌تر که بودید سر اینکه چه کسی اول حمام یا دستشویی برود دعوا می‌کردید

دو دوختر نوجوان که می‌خواهند همزمان آماده شوند؛ یک زمینه‌ی کاملا مساعد برای دعوا!

احتمالا پدرتان را دیوانه می‌کنید

مخصوصا اگر برادر نداشته باشید حتما پدرتان در دنیای از انرژی دخترانه غرق است! جیغ‌های بنفش، موهای شما که به همه چیز چسبیده و فضایی که هیچ وقت از کل کل کردن و سر و صداهای شما ساکت نیست می‌تواند یک پدر را دیوانه کند! اما پدر شما با عشق بی‌پایان و بی‌قید و شرطی که به دخترانش دارد، زمانی را که شما و خواهرتان با هم می‌گذرانید عزیز می‌شمارد.

موها می‌توانند سلاح خوبی باشند

حتما از همان دوران کودکی کشف کرده‌اید که موهای خواهرتان برای گلاویز شدن با او اسلحه‌ی به درد بخوری هستند! گیس‌ها و دم اسبی‌ها خوب در دست‌تان جا می‌شوند، مخصوصا زمانی که می‌خواهید خواهر لجبازتان را به چنگ بیاورید! فقط امیدواریم آدامس چسباندن به موها را هرگز برای آزار خواهرتان انتخاب نکرده باشید!

شب‌های زیادی کنار همدیگر خوابیده‌اید

شاید هر کدام اتاق جداگانه‌ نداشته‌اید ولی خوابیدن در تختخواب خواهرتان، با هم حرف زدن، داستان سرایی کردن، با اسباب بازی سرگرم شدن و رازهایی را در میان گذاشتن احتمالا کاری است که زیاد انجام داده‌اید. چه شب‌ها که در کنار خواهرتان دراز کشیده‌اید و با نگاهی به آسمان، خواهرانه گپ زده‌اید.

چیز‌هایی که فقط خواهر‌ها می‌فهمند

با هم تئاتر اجرا کرده‌اید، کنسرت گذاشته‌اید و رقصیده‌اید

برس مو به جای میکروفون می‌تواند تمام حس خوانندگی را به شما بدهد تا جدیدترین ترانه‌ها و آهنگ‌ها را با خواهرتان همخوانی کنید و پدر و مادر هم تماشاگران‌تان باشند. حتما رقص‌های دو نفره‌ی شما هم سبک خاص خودش را دارد!

بزرگ‌ترین رازهای شما را می‌داند

اینقدر به هم نزدیک هستید که چیزی را نمی‌توانید از هم مخفی نگه دارید. می‌توانید برای گفتن ممنوعه‌ترین رازهای‌تان هم روی خواهرتان حساب کنید. مطمئن هستید که رازتان را افشا نخواهد کرد چون کاملا شما را درک می‌کند.

همیشه پاسخگوی شخصی‌ترین سوال‌های دخترانه‌تان است

موضوعات خصوصی دنیای دخترانه‌تان مطمئنا یکی از آن چیزهایی هستند که شما دو نفر می‌توانید روی کمک همدیگر، بیشتر از هر کس دیگری حساب کنید. خواهر بزرگ‌تر تغییرات بلوغ را تجربه کرده پس زمانی که واقعا نمی‌خواید با پدر و مادر خود در این مورد صحبت کنید، چه کسی بهتر از خواهر؟ خواهر بزرگ‌ هم از اینکه اطلاعات بیشتری نسبت به شما دارد و به خوبی راهنمایی‌تان می‌کند و شما هم توصیه‌هایش را می‌پذیرید به خود می‌بالد.

مسخره بازی‌های خاص خودتان را دارید

وقتی در یک مهمانی خسته کننده و بی‌هیجان فامیلی اجبارا نشسته‌اید با چه کسی پچ پچ می‌کنید و ریز می‌خندید؟ سر میز شام برای چه کسی شکلک در می‌آورید؟ وقتی پدر و مادرتان نمی‌بینند چه کسی را نیشگون می‌گیرید و شیطنت می‌کنید؟ در دنیای بزرگ و یخ زده‌ی امروز، شما و خواهرتان می‌توانید همدیگر را سرگرم کنید، در هر شرایطی! شاید خیلی وقت‌ها دغدغه‌ها و درد سرهای زندگی دل‌تان را افسرده کند اما می‌دانید همیشه کسی هست که شما را بخنداند، دلگرم‌تان کند و مراقبت‌تان باشد.

چیز‌هایی که فقط خواهر‌ها می‌فهمند

خواهر کوچک‌تر دوست دارد همراه خواهر بزرگ‌تر و دوستانش بیرون برود

برای دختر کوچولو‌ها، خواهر بزرگ‌تر مامان‌تر است! حتما یادتان هست که وقتی کوچک‌تر بودید دوست داشتید همراه خواهرتان هر جا که می‌رود بروید یا برعکس؛ خواهر کوچولوی شما شاید هیچوقت اجازه نداده باشد تنها جایی بروید. این تمایل ممکن است گاهی مسئله ساز شود اما بیشتر اوقات به خواهر بزرگ‌تر هم بدون خواهر کوچک‌تر خوش نمی‌گذرد!

شاید شخصیت‌های کاملا متفاوتی داشته باشید اما باز هم وجه اشتراک‌هایی پیدا می‌کنید

ممکن است شما و خواهرتان از نظر ظاهر خیلی شبیه هم باشید اما ویژگی‌های شخصیتی متفاوتی داشته باشید؛ یکی به شدت حساس و وسواسی و دیگری بیخیال و خونسرد! اصلا گاهی فکر می‌کنید خواهر شما از سیاره‌ی دیگری آمده! اما پشت پرده‌ی تمام این تفاوت‌ها و تضادها همیشه روح مهربانی از عشق و باور را می‌بینید که هرگز در هیچکس دیگر نمی‌توانید پیدا کنید.

خاطراتی دارید که فقط متعلق به شما دو نفر است

پدر و مادر پیر می‌شوند و اقوام و آشنایان هم سراغ زندگی و دغدغه‌های خودشان می‌روند اما خواهرها همیشه خاطرات مشترکی دارند که با آن بزرگ شده‌اند و اوقات الان‌شان با آن خاطرات پُررنگ‌تر می‌‌شود. شاید بارها و بارها با خواهرتان دعواهای آنچنانی کرده باشید اما باز هم خواهرید و چیزهای زیادی دارید که پیوند شما را همیشگی کند.

هر چقدر هم که از یکدیگر دور باشید باز هم صمیمی و نزدیکید

ممکن است شما و خواهرتان حالا که هر کدام فرد بالغی شده‌اید دور از هم زندگی کنید اما تمام راههای ارتباطی را برای با هم بودن باز گذاشته‌اید. شاید فاصله‌های فیزیکی زیادی بین شما باشد اما اگر بخواهید مشورت یا درد دلی بکنید باز هم خواهرتان اولین کسی است که به ذهن‌تان می‌رسد.

چیز‌هایی که فقط خواهر‌ها می‌فهمند

وقتی یکی از شما دچار مشکلی می‌شود، آن دیگری با قدرتی جادویی آن را حس می‌کند

نمی‌دانید منشا این نیرو چیست اما انگار ذهن خوانی می‌کنید. وقتی به درد سری می‌افتید و نیاز به کمک دارید، خواهر شما چگونه حس می‌کند باید سراغ‌تان بیاید و به دادتان برسد؟

انگار درمانگر شماست

در دنیای بزرگسالان گاهی حتی به بهترین دوست هم به سختی می‌تواند اطمینان کرد اما خواهرتان همیشه مهمترین بخش از شبکه‌ی حامیان شماست. شما می‌دانید که می‌توانید هر چیزی را به او بگویید و او هم گوش خواهد کرد. حتی اگر واقعا تمایلی به پند و اندرز شنیدن نداشته باشید او این را می‌داند و با تمام وجودش به شما گوش می‌دهد، بدون اینکه قضاوت‌تان کند.

شکایت مادرتان را پیش او می‌برید؛ فقط او!

شاید وقتی بچه بودید در برابر والدین‌تان هم پیمان می‌شدید و حالا هم که بزرگ شده‌اید همان کار را می‌کنید. چه کسی بهتر از خواهر که از مادر پیش او گله بکنید؟ چون مادر شما مادر او نیز هست و بهتر از هر کس دیگری احساس‌تان را درک می‌کند و مادرتان را هم به اندازه‌ی شما می‌شناسد.

در عین صمیمیت و دلسوزی، با هم رقابت هم می‌کنید

حس رقابت بین خواهرها شاید هرگز کاملا از بین نرود، حتی در بزرگ سالی. اگر شخصیت‌های متفاوتی داشته باشید پس حتما سبک زندگی‌تان با هم فرق می‌کند و گاهی ناخودآگاه خودتان را با او مقایسه می‌کنید تا ببینید چه کسی خوشبخت‌تر و موفق‌تر است؟ اما اجازه نمی‌دهید این رقابت تبدیل به حسادت شود و رابطه‌تان را خراب کند. شما هر کدام به شیوه‌ی خودتان خوشحالید و این مانعی برای آن دیگری نمی‌تواند باشد. وفاداری شما نسبت به هم هرگز آسیب دیدنی نیست. حس رقابت شما هیچوقت نمی‌گذارد از موفقیت و خوشبختی دیگری ناراحت شوید بلکه برعکس؛ با شادی او شاد می‌شوید و با غمش غمگین.

برای هم هر کاری می‌کنید

شاید وقت نداشته باشید، بی حوصله باشید یا با نظرش موافق نباشید اما وقتی خواهر شما از شما کمکی خواست حاضرید برایش هر کاری بکنید تا عشق بی‌همتای خواهرانه‌ی خود را نثارش کنید. هر چقدر هم بابت موضوعی در گذشته از او دلخور باشید باز هم در اعماق قلب‌تان پشتیبان او هستید؛ شما با هم خواهرید و دلیلی محکم‌تر از این وجود ندارد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 51
در انتظار بررسی:5
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1397/05/19
من یه برادر بزرگ تر دارم اینقدر دوست داشتم یه خواهر کوچیک تر از خودم داشته باشم
نه واسه اینکه بهش زور بگم نه به خاطر اینکه اینقدر لذت داره بهش درس یاد بدی ،کمکش کنی ، هم بازیش شی
Iran, Islamic Republic of
10:55 - 1397/05/19
هرکسی که خواهر نداره
یعنی تو این دنیا بی کس ترین
اما من خداروشکر بهترینهاشو دارم
خدایا تو خیلی مهربونی دوست دارم خیلی.;-)
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
چرت مي گي خواهر بدذات خيلي زياده
بدون نام
United States
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
من که عاشقشم
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1397/05/19
چقد قشنگ بود
عاشق خواهرمم
پاسخ ها
عاشق دلخسته
Germany
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
خوش به حالتون من که تک دخترم دو تا داداش دارم آبجی ندارم.ولی تمام این حسا رو به دختر خالم دارم و اونو اندازه جونم دوست دارم.
Iran, Islamic Republic of
11:47 - 1397/05/19
من که خواهر ندارم...
همیشه هم جای خالیشو تو زندگیم حس کردم:(
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
منم مث تو :(
عاشق دلخستع
Germany
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
منم اینجوریم:(
خعلی بده هرچی میشه باید ریخت تو خودت و به خدای خودت گلگی کنی.ما که نداشتیم خدا به دارنده هاش عشق بده و براشون نگهشون دارع.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
ناراحت نباش
من خواهر دارم ولی یک رابطه کاملا دو طرفه است
مادر یک چیز دیگه است و کمبودش احساس میشه
Iran, Islamic Republic of
13:39 - 1397/05/19
چه حجاب زیبایی ! کاش ایرانی های متدین بجای چادر مشکی این پوشش رو داشتن... اون وقت در جامعه انقدر تعارض نبود.. یکی نافش مشخصه یکی سر تا پا مشکی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
وات د فاز؟؟؟؟؟؟
پریسا (همون پری)
Iran, Islamic Republic of
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
واقعا باهات موافقم.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
ربطی نداره اونی که نافشو میده بیرون در هر شرایطی این کارو میکنه واگر بقیه بیحجاب باشن دیگه خدا میدونه چکار کنه
بدون نام
United States
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
چادر لياقت ميخواد كه تو نميفهمي
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
من یک دختر محجبه هستم و طرفدار حجاب رنگی ، و با رنگ های مشکی به شدت مخالف! حتی انیبا هم رنگ مشکی استفاده نمیکردن
عجیبه که خودمون رو برتر از انبیا میدونیم و حجاب تیره و
مشکی رو به مردم تحمیل کردیم.
زاده تاریکی
Germany
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
عزیزم این مقاله در مورد خواهر بود نه حجاب تازه ببین اینا فقط یه روسری سرشونه ولی با بلوز شلوارن
Iran, Islamic Republic of
14:20 - 1397/05/19
خواهر داشتن بهترینننن حس دنیاست
پاسخ ها
برترین هاااا
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
خواهر منم هم اسم شماست ولی بدترین خواهر دنیاست...
Iran, Islamic Republic of
15:43 - 1397/05/19
من خواهر ندارم اما همیشه دلم یه خواهر میخواست:(
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۳۰
بیا من اجیت میشم:)))
Iran, Islamic Republic of
15:49 - 1397/05/19
برترینهاااا عزیز وقتی میگی حجابشون قشنگه دقت کن ببین که بلوز و شلوار تنشونه با یک روسری
ولى در ایران باید مانتو تنت باشد حتی جلو باز
Iran, Islamic Republic of
15:59 - 1397/05/19
وای عالی بود...ما چهار تا خواهریم...دقیقا عین رفتار ما خواهر هاست
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
٤ تاااا
خوش بحالتون
Iran, Islamic Republic of
16:15 - 1397/05/19
واقا درستععع همممش
اما من دوس داشتم خواهرم بزرگتر ع من بود
Iran, Islamic Republic of
16:17 - 1397/05/19
حقیقت داشت..واسه اذیت کردنش یه شعر مخصوص من در آوردی سرسام آور با اسم و خصوصیات خودش میخونم اونم حرص میخوره میگه نخووون بعدشم میخندیم..خدا نگهش داره
France
17:46 - 1397/05/19
خواهرم بخشی از وجود من است.
Iran, Islamic Republic of
18:10 - 1397/05/19
من خودم خواهر هستم ولی خواهر ندارم :)
Iran, Islamic Republic of
18:37 - 1397/05/19
خدایا شکرت بخاطر خواهرهایی که دارم
بهترین حس تو دنیا❤️❤️❤️
Iran, Islamic Republic of
19:32 - 1397/05/19
اوممم کاملن درسته
منم عاشق ابجیممم❤❤❤
ولی ای کاش یه داداشم داشتم
پاسخ ها
نیلوفر
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
منم داداش میخوام
شقایق
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
داداش خیلی خوبع
خوش ب حال هر کی داره
عاشق دلخسته
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
مننننن دارممم اما خعلیی خوب نی
Iran, Islamic Republic of
19:48 - 1397/05/19
هیچ کدوم اینا در مورد من و خواهرم صدق نمیکنه،واقعا چرا؟ خیلی دوست داشتم که اینجوری بودیم
Iran, Islamic Republic of
20:55 - 1397/05/19
من یه خاهر دارم میخام سر به تنش نباشه.یه روزی حذفش میکنم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
چه خشن
Iran, Islamic Republic of
21:25 - 1397/05/19
واقعا درسته.ولی متاسفانه خواهرهایی هم هستن که جواب محبتو با بدی میدن....
Iran, Islamic Republic of
21:42 - 1397/05/19
خواهر و برادر خوب مال وقتی هست که تو خونه نون به اندازه کافی باشه و شکم همه سیر باشه. وگرنه خواه ناخواه بین بچه ها تبعیض و حسادت و کینه و نفرت به وجود میاد.
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1397/05/19
ای کاش منم خواهر داشتم
Iran, Islamic Republic of
23:41 - 1397/05/19
منم دخترم خواهر کوچیکتر ولی در بیشتر مواقع دعوا داریم و باید بگم تربیت خانواده وآزادیی هوایی که می‌دهند میتونن توی این صمیمیت نقش داشته باشن من به شخصه یه خواهر می‌خوام یه برادر که بغلم کنه نازم کنه ولی عقاید این اجازه روبه ما نمییده وما خشک هستیم
France
02:53 - 1397/05/20
واقعا درسته،
من دو تا از این گل ها دارم، بهترین رفیق های من هستن، همیشه از این بابت خداروشکر میکنم :)
United States
10:24 - 1397/05/20
مرده شور این وضعیت اقتصادی و ببرن که بچه های ما نه خواهر دارن نه برادر... یه بار پسر من کوچیک بود گفت مامان من عمو نمی شم.. رفت تو اتاق با نارحتی اومد گفت عه من دایی هم نمی شم.. اینقدر دلم براش سوخت
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1397/05/20
من خواهرم ندارم عوضش سه تابرادردارم كه تادلتون بخواد همديگه رو اذيت ميكنيم
Iran, Islamic Republic of
17:28 - 1397/05/20
من خواهرم ندارم عوضش سه تابرادردارم كه تادلتون بخواد همديگه رو اذيت ميكنيم
Iran, Islamic Republic of
21:14 - 1397/05/20
من ک خاهرم دنیامه.بزرگترین شانس زندگیمه قربونش برمممم
Iran, Islamic Republic of
22:08 - 1397/05/20
من که خواهر ندارم نمیدونم خواهر یعنی چی ولی برادر دارم همیشه فکر میکنم کاش برادر نداشتم به جاش خواهر داشتم برادر اصلا خوب نیست حالا یه عده میان میگن لابد مال شما فلانن نه والا همه میگن خوبن بد نیستن ولی من داداش دوست ندارم
Iran, Islamic Republic of
00:20 - 1397/05/21
من و خواهرم دقیقا همینطوریم
Iran, Islamic Republic of
00:47 - 1397/05/21
یعنی یک دونش در مورد منو خواهرم صدق نکرد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
فرش ریحان 1
فرش تارنگ_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
فرش تارنگ_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
فرش ریحان 3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
فرش تارنگ_4
فرش ریحان 4
شیرآلات زمانی_2
اپیلاسیون نانا 2
فرش ریحان 2
فرش تارنگ_2
استیل رگال_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر موبایل داخلی
دکتر قدیمی_فوتر موبایل
چوب و هنر _فوتر موبایل
فرش تارنگ_فوتر موبایل
بانک کتاب پایتخت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
کالابرد_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
سفیر بار ساقدوش_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دیاکو_فوتر داخلی
قالیشویی ادیب_فوتر
سفیر بار ساقدوش_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
کالابرد_فوتر
استیل رگال_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر قدیمی_فوتر
فرش تارنگ_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
فنی آتل_فوتر
بانک کتاب پایتخت_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
چوب و هنر _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر