واکنش نظری به مخالفت با تفحص از شهرداری
۷۵۶۰۵۹
۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۹
۴۹۹۱
عضو شورای شهر تهران به خارج شدن طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران از دستور کار مجلس شورای اسلامی واکنش نشان داد.

خبرگزاری ایسنا: حجت نظری در پاسخ به سوالی درباره "خروج طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران" از دستورکار مجلس شورای اسلامی گفت:‌ معتقدم که مخالفت مجلس با این طرح در واقع سلب امکان نظارتی از خود مجلس است و نمایندگان نخواستند که از ابزاری که در اختیار دارند در حوزه‌های مختلف استفاده کنند.

واکنش نظری به مخالفت با تفحص از شهرداری

وی با بیان اینکه این تصمیم به هیچ عنوان مانع از این نخواهد شد که اعضای شورای شهر تهران به عنوان ناظر اصلی بر شهرداری به وظایف خود نپردازند، اظهارکرد:‌ کما اینکه در مورد تحقیق و تفحص از موسسه همشهری نیز در شورای شهر تهران ما کار خود را شروع کرده‌ایم و تلاش خواهیم کرد که در حوزه‌های مورد نیاز در شهرداری نیز ورود کنیم تا مردم از تمام جزئیات آنچه که در حال رخ دادن است و آنچه که در گذشته رخ داده است، به شکل شفاف با خبر شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران درباره اینکه آیا در مجمع امید که نمایندگان تهران در مجلس و شورای شهر در آن عضو هستند، دراین‌باره صحبتی مطرح شده یا خیر، گفت: در این مورد صحبت کلی با برخی نمایندگان مجلس شده است، اما تاجایی که من میدانم اینطور نبود که این موضوع در دستور کار مجمع قراربگیرد و تصمیمی در مورد آن اتخاذ شود.

نظری با بین اینکه این دومین باری بود که طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس رای نیاورد، خاطرنشان کرد: این طرح یکبار در دوره قبلی شهرداری و حالا نیز در دوره جدید از دستورکار مجلس شورای اسلامی خارج شد.

وی درباره موضع مدیریت شهری در این مورد نیز گفت: این آمادگی از سوی مدیریت شهری وجود دارد و ما نیز هیچ مخالفتی در این خصوص نداشتیم. هرچند که آقای افشانی هم گفتند باتوجه به جایگاه شورای شهر در نظارت بر شهردای تهران شاید ضرروتی نداشته باشد که مجلس ورود کند اما بهرحال شهرداری تهران تاکید داشت که تابع نظر نمایندگان مجلس است و در این مورد همکاری لازم را خواهد داشت.

 

انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
17:32 - 1397/05/16
نفس تحقیق و تفحص که اشکالی نداره
ان کس که حساب پاک از محاسبه چه باک است؟
اقایان از چه ترسیدند؟
Germany
18:05 - 1397/05/16
خدا شاهده که خود مجلسیا با شهرداری دستشون تو یه کاسس !!!زمین خواری و رشوه !!!
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1397/05/16
مجلس که اصولا بنا به ملاحظات سیاسی که داره به این موضوع ورود نمیکنه ضمن اینکه یکی از سیاهترین روز مجلس که به حق نظارت خودش رای نداد امروز بود , لااقل شورای شهر به شهروندانی که یهشون رای داده احترام بگذاره و دقیق وضعیت دوران شهردار دکتر خلبان را بررسی کنند
Iran, Islamic Republic of
18:22 - 1397/05/16
نه اقا نماینده مردم نیستندیا راضی نگهداشته شده اند دلیلی بر سرپوش بر بیت المال وجود ندارد این خود یک فساد است قوه قضاییه باید وارد شود که نمیشود سرگرمیم میگذرد
Iran, Islamic Republic of
19:28 - 1397/05/16
چه حرف های قلنبه سلنبه ی میزنه خر خودتونید . مجلس داشت وارد خط قرمز هزار فامیل میشد .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج