وزارت دفاع آمریکا به نبرد ویدئو‌های قلابی می‌رود
۷۵۶۶۹۵
۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۵
۴۴۳۲
پیشرفت فناوری، تولید فایل‌های ویدئویی و صوتی قلابی را ممکن کرده که در آنها با استفاده از هوش مصنوعی شخصیت‌های سیاسی مشهور جهان اظهارات دروغینی را بر زبان می‌آورند

خبرگزاری مهر: پیشرفت فناوری، تولید فایل‌های ویدئویی و صوتی قلابی را ممکن کرده که در آنها با استفاده از هوش مصنوعی شخصیت‌های سیاسی مشهور جهان اظهارات دروغینی را بر زبان می‌آورند. در این راستا وزارت دفاع امریکا به مقابله با فایل‌های صوتی و ویدئویی که با هدف دروغ پراکنی در جهان طراحی و تولید می‌شوند، می‌رود.

وزارت دفاع امریکا به نبرد ویدئوهای قلابی می‌رود

در این فایل‌های صوتی و تصویری به‌عنوان مثال اظهارات تند و جنگ طلبانه به رئیس جمهوری کشوری نسبت داده می‌شود تا کشوری دیگر به واکنش تند و خصمانه تحریک شود. این نوع فایل‌های صوتی و ویدئویی تقلبی به «دیپ فیکس» مشهور شده‌اند.

آژانس دارپا وابسته به وزارت دفاع امریکا از چندی قبل برنامه‌ای به‌نام Media Forensics را ابداع کرده تا با استفاده از آن بتواند این فایل‌های صوتی و ویدئویی قلابی مبتنی بر هوش مصنوعی را شناسایی کند. با این حال کارشناسان بیم دارند که پیشرفت فناوری و افزایش دقت این نوع فایل‌ها شناسایی آنها را دشوار سازد. در سال ۲۰۱۷ با استفاده از همین فناوری ویدئوهایی از «نیکولاس کیج» بازیگر امریکایی در فیلم‌هایی منتشر شد که وی هرگز در آنها حضور نداشت.

از این روش برای افزودن برخی بازیگران زن هالیوود به فیلم‌های هرزه نگارانه نیز سوء استفاده شده است و در مواردی نیز گفتاری دروغ به چهره‌های سیاسی مشهور جهان نسبت داده شده است. بتازگی برنامه موبایلی به‌نام FakeApp هم عرضه شده که تهیه ویدئوهای قلابی را ساده‌تر کرده است.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج