زیباکلام: آقای احمدی‎نژاد! شما نقشی نداشتید؟
۷۵۷۲۹۶
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵
۸۱۴۸
صادق زیباکلام؛ استاد دانشگاه و فعال سیاسی از احمدی نژاد به خاطر انتشار ویدئویی که در آن خواستار کناره گیری روحانی شده بود انتقاد کرد.

روزنامه ایران: صادق زیباکلام؛ استاد دانشگاه و فعال سیاسی از احمدی نژاد به خاطر انتشار ویدئویی که در آن خواستار کناره گیری روحانی شده بود انتقاد کرد.

زیباکلام نوشت: محمود احمدی‌‏نژاد در گذشته هم نشان داده که هیچ ابایی ندارد که سوار امواج پوپولیستی شود. هرجا که چنین امواجی را دید، وسوسه شده و حاضر نیست از خیر رویکرد پوپولیستی خود بگذرد.

زیباکلام: آقای احمدی‎نژاد! شما نقشی نداشتید؟

شاید بتوان گفت که او به درستی تشخیص داد که از محبوبیت دولت- به معنای قوه مجریه-، قوه مقننه و قوه ‏قضائیه کم شده است اما مسأله این است که آقای احمدی‎نژاد فقط روی سه قوه نمی‎ایستد بلکه جلوتر آمده و مسأله نظام را هم مطرح می‏‌کند و مدعی افت محبوبیت آن می شود و آن را هم‌ردیف سه قوه قرار می‌‏دهد.

منتها آقای احمدی‎نژاد دو مسأله اساسی و سرنوشت‎ساز را در این نوار ویدئویی بدون پاسخ گذاشت. نکته اول اینکه؛ آقای احمدی‎نژاد! عملکرد خود شما در آن هشت سال، چقدر در عدم محبوبیتی که سیستم به آن دچار شده، دخیل بوده؟ سهم شما چقدر است؟

به عنوان رئیس ‎جمهوری بسیار با نفوذ و به مراتب قدرتمندتر از آقای روحانی، آقای خاتمی و مرحوم ‌هاشمی- البته در دوره دوم ریاست ‎جمهوری خود- سهم شما در این فقدان محبوبیتی که پیش آمده، چقدر بوده است؟ شما هیچ نقشی نداشتید؟

نکته دوم که به نظر من شاه‎بیت مسأله است، این است که آقای احمدی‌نژاد پاسخ شما به سؤال «چه باید کرد؟» چیست؟ اگر فرض بگیریم که مردم نسبت به نظام بدبین هستند و نسبت به قوای سه‌گانه هم بی‎اعتماد شده‎اند، حالا چه باید بکنیم؟ اعلام رفراندوم کنیم؟ بدیل و آلترناتیو شما برای این نظام چیست؟

اینجاست که آقای احمدی‌‏نژاد از پاسخ می‌‏ماند اما براندازان و سلطنت‎طلبان پاسخ روشنی برایش دارند و آن، براندازی نظام است. البته آقای احمدی‎نژاد و براندازان، در حقیقت یک وجه اشتراک و یک وجه افتراق با یکدیگر دارند. وجه اشتراک آنان این است که هر دو می‌گویند براندازی نظام، که احمدی‌نژاد به صورت دیپلماتیک این براندازی را مطرح می‎کند.

و براندازان رسماً و علناً در کف خیابان شعار می‎دهند و می‎گویند که این نظام نباید باشد. وجه افتراق‎ این دو اما این است که یک عده از براندازان می‎گویند به سلطنت بازگردیم، عده‌‏ای دم از جمهوری دموکراتیک می‎زنند و برخی هم از سلطنت ملی می‌گویند اما آقای احمدی‎نژاد هیچی نمی‎گوید. فقط می‎گوید نظام نباشد.

آقای احمدی‎نژاد؛ نظام نباشد، به جایش چه باشد؟ فکر کنید 80 میلیون نفر ایرانی به شما وکالت داده‌اند تا به نمایندگی از آنها نظام دیگری را روی کار بیاورید. چه نظامی را روی کار می‎آوری؟ چه می‎خواهی بکنی؟

اینجاست که ایشان متوقف می‎شوند و چیزی نمی‏‌گویند. به گمان من آقای احمدی‌نژاد باید لفاظی و سوار شدن بر امواج پوپولیسم را کنار بگذارد و جدی بحث کند و بگوید که «چه باید کردش» چیست؟

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 23
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:03 - 1397/05/20
دعوت به مناظره بین دکتر احمدی نژاد و روحانی بهترین راهه
United Kingdom
09:11 - 1397/05/20
مردک یجوری میگه پوپولیست انگار روحانی با وعده صالح رای آورد :| ...
Iran, Islamic Republic of
09:14 - 1397/05/20
لامصب احمدی نژاد مردی مومن ن مثل شما ی عدہ ایی ک فقط بفکر منافع خودتون ھستین والا زمان احمد نژاد مثل الان انقدر بدبختی نبود تازہ با دادن یارانہ کل ملت کیف کردن الان قابل مقایسس با زمان احمدی نژادہ؟حرف مفت چرا میزنید فقط دنبال بھونہ ایید احمدی نژاد میگہ مفسدین نباشن ن اینکہ نظام نباشہ
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۱
بیچاره اکثر فسادها در زمان احمدی نژاد رویا شکل گرفت نا دان برو مطالعه کن
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1397/05/20
بعنوان یه ایرانی حقش بود نظرشو بگه
قرار نیست ما با نظرات مردم نظر بدیم
Iran, Islamic Republic of
09:47 - 1397/05/20
شما خاموش باشی بهتره جناب آقای ز کلام
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1397/05/20
جمع کن توهم آقای زیبا کلام.خیلی فکر می کنی نابغه ای که همه راسرکوب می کنی آقای روحانی بیش از ۵سال است که مردم مسخره روزگار کرد وبه ریش اونها می خنده،اینا باید تک به تک اعدام شونددزدان کثیف وغارتگر بیت المال
Iran, Islamic Republic of
09:53 - 1397/05/20
دقیقا!موضوع همین آلترناتیوه.
زیباکلام،از همین کارات خوشم میاد!صادقی!میگی بله بده،اما خب جایگزین؟
ما هم میگیم بله بده،اما آلترناتیو؟
آلترناتیوهای مطرح شده ایران رو به نابودی میکشه.
درک زمان مهمترین مسئله ست.
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1397/05/20
حرفش بسیار خوب بوده .خواسته همه مردم .فضول هم نمیخاد .
Iran, Islamic Republic of
10:04 - 1397/05/20
استارت تمام بدبختیها و گرفتاریهای مردم و فساد گسترده اداری و مالی از زمان احمدی نژاد زده شد , او با منحل کردن سازمان برنامه و بودجه , عملا راه را برای هر نوع تخلف سازمان یافته باز کرد , و متاسفانه جالبه که الان همه را مقصر میدونه الا خودش رو !!!!
پاسخ ها
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
دقیقا"اولین اختلاس بعد از رحلت امام اتفاق افتاد که برادر آقای رفیق دوست مرتکب شده بود
ظاهرا"خوش دست بوده دیگه شیوع پیدا کرد
Iran, Islamic Republic of
11:24 - 1397/05/20
اقای زیبا کلام تو کجای این دایره هستی موضع خودت معلوم کن
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1397/05/20
واقعا متاسفم برای خودم!
چقدرررررررررر؟
چقدررررررررررررررر؟
چقدر احساسات این ملت رو به بازی میگیرید؟؟؟؟؟
چرا فکر میکنید مردم اینقدر نفهمند؟؟؟؟؟؟
اینا همش از قبل تعیین شده و تاثیرش در افکار عمومی پیش بینانه بوده و این فیلم با هماهنگی ساخته شده!!!!!
Iran, Islamic Republic of
13:14 - 1397/05/20
عاقا نظرت رده چون دوران احمدی نه گرانی بود نه فحشا رسنیت پیدا کرده بود ونه فقر زیر ۵ نیلیون بود تازه یارانه رو هم از سر دولتی دکتر مردم نیگیرن که خلاصه یه جایی از زخمشون مرهم میزاره اینم بگم اگه روحانی مقتدر و با کفایت بود و نفت در زمانش به نسبت دکتر افزایش قیمت داشته جرا مبلغ یارانه رو افزایش نداده که هیچ اکثر رو هم قطع کرده شماها نمیتونید از محبوبیت دکتر نزد نردم با غیرت ایران کم کنید تازه روز به روز هوادارانش بیشتر و بیشتر میشه خدا به محمود و خانوادهاش سلامتی و عزت عطا کنه امیییییییییییییییییییین
Iran, Islamic Republic of
15:14 - 1397/05/20
آقای زیبا کلام شما چقدر پول میگری؟
Germany
19:10 - 1397/05/20
کثیفتر از احمدینجات نیست بیش از حد تشنه قدرت است اگراو اگر مطمعن بود که موجی از اعتراض راه بیاندازه ودرگیری راه بییوفته ۱۰ میلیون نفر کشته بشه و لی در انتها قدرت به او میرسد ولی ایرا ویران میشود حتما این کار رت میکرد
Iran, Islamic Republic of
21:25 - 1397/05/20
متاسفانه زیباکلام بر باد پوپولیستی افتاده
France
08:40 - 1397/05/24
نمیدونم چرا هر کسی نظر خودش به عنوان نظر مردم اعلام میکنه بهتره هر کس میان مردم بده اگه ازش استقبال کردن بیاد از طرف مردم صحبت کنه واگر نادیده گرفتن برای همیشه بره کنار این میشه معنی مردم سالاری دینی
Iran, Islamic Republic of
11:13 - 1397/05/24
مردم یادشون رفته احمدی نژاد یک شبه یارانه ی همه چیز رو برداشت و همه اجناس و پول آب و برق رو چند برابر کرد، عوضش ماهی ۴۵ تومن به مردم داد شیر ۶۰۰ تومانی شد ۱۵۰۰، ۴ سال ۴۵ تومان داد مردم تنبل هم خوشحال بودند، خواهش می کنم فکر کنید بعد نظراتتون رو بفرستید.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج