جهانگیری: کتابخانه ملی مظلوم است
۷۵۷۷۰۹
۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۳
۸۶۵۵ 
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: کتابخانه ملی از نظر دریافت اعتبار و منابع مالی همواره مظلوم بوده است که باید بصورت ویژه به این سازمان توجه شود.

خبرگزاری تسنیم: جلسه هیات امنای سازمان اسناد و کتابخانه ملی عصر امروز (شنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با تاکید بر توسعه برنامه‌های فرهنگی در مقطع کنونی کشور، گفت: نخبگان و اهل فرهنگ در این مقطع مسئولیت سنگینی بر عهده دارند و سازمان اسناد و کتابخانه ملی نیز می‌تواند در این زمینه نقشی اثرگذار ایفا کند.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به شرایط حساس کنونی، افزود: در این مقطع بیش از هر زمان دیگر باید امید و اعتماد مردم تقویت شود و در این راستا انتظار‌ها و توقعات از بخش فرهنگ بیش از سایر بخش‌ها است.

وی با اشاره به گزارش ارائه شده درخصوص عملکرد یکساله سازمان اسناد و کتابخانه ملی، اقدامات صورت گرفته را مثبت ارزیابی کرد و گفت: کتابخانه ملی از نظر دریافت اعتبار و منابع مالی همواره مظلوم بوده است که باید بصورت ویژه به این سازمان توجه شود.

در این جلسه که وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش نیز حضور داشتند، رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ضمن ارایه گزارش عملکرد سال ۹۶ این سازمان، اقدامات انجام شده و برنامه‌های در دست اجرا را تشریح کرد.

وی همچنین با اشاره به خرید و فراهم آوری نزدیک به ۱۵۰۰ نسخه خطی برجسته در سال گذشته، گفت: آمار نسخ خطی سازمان در یک سال اخیر ارتقاء یافته و به ۴۰ هزار نسخه رسیده است.

رونمایی از سامانه دانش نامه ایران زمین، رونمایی از فاز نخست سامانه فهرست نسخ خطی فارسی جهان، برگزاری نمایشگاه‌های مختلف، برگزاری نشست منطقه‌ای یونسکو در سال ۲۰۱۷ با حضور نمایندگان یازده کشور و انعقاد ۱۵ تفاهم نامه همکاری خارجی از جمله اقدامات صورت گرفته سازمان اسناد و کتابخانه ملی در سال ۹۶ بود که گزارش آن توسط رییس این سازمان ارائه شد.

در ادامه این جلسه برخی پیشنهادات مطرح شده از سوی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی مورد بحث و تصمیم گیری قرار گرفت.

تصویب آیین نامه کمیسیون دائمی هیات امناء سازمان، تفویض آیین‌نامه‌های داخلی مورد نیاز سازمان به کمیسیون دائمی با اطلاع هیات امناء، بررسی گزارش عملکرد مالی سال ۹۵ سازمان، تصویب بودجه سال ۹۷ و تصویب اصلاحیه بودجه سال ۹۶ سازمان اسناد و کتابخانه ملی از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و تصمیماتی نیز اتخاذ شد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:25 - 1397/05/21
چهانگیری بخدا بس کنید 5 ساله میگید دولت قبل و باید وباید باید چکارکنیم .پس کی باید این بایدهای شما عملی بشه .دیگه خجالت بکشید
Iran, Islamic Republic of
00:55 - 1397/05/21
آقای جهانگیری وقتی مردم گرسنه اند کتاب خوانی چه معنی میده...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
جهانگیر سیراست ازگشنه خبر فوری نداره.بترکی که مردم آزار ی مردم را بیچاره و مستضعفان ایران را محروم ونارازی کردی
United Arab Emirates
02:34 - 1397/05/21
یک حرف خوب ازمادرعروس شنیدم
France
03:49 - 1397/05/21
سگ دو میزنیم واسه یلقمه نون. مگه وقت کتاب میذارین واسمون؟
Iran, Islamic Republic of
05:59 - 1397/05/21
کتابخانه مظلوم‌خب مردم چی کار کنن چی به ما میرسه اتفاقا مردم بیشتر مظلوم ترند بااین بخث هیچ وقت امید وار نمیشیم
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1397/05/21
جهان اگر میخواهی لطف بزرگی به این مملکت کنی و یک حماسه ساز موفق و سر بلند در میان مسئولان بی مسعولیت دراری همین الان استعفا بده و بگو ملت بزرگ ایران کاری از دست من در این شرایط ساخته نیست من میروم تا دیگران بتوانند ایران را سربلند و پیروز کنند.
Iran, Islamic Republic of
11:39 - 1397/05/21
دماغ جهانگیری روی صورتش مظلوم هست
Iran, Islamic Republic of
21:55 - 1397/05/22
آخ بمیرم برای این غریب و مظلوم ...
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج