ابراز نگرانی درباره جلسه سوال از رئیس جمهور
۷۵۸۲۴۰
۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
۶۰۷۷ 
روزنامه سیاست روز با اشاره به نامه رئیس جمهور به رئیس مجلس در باره حضورش در جلسه سوال از رئیس جمهور نوشت: رئیس جمهور خطاب به رئیس خانه ملت نوشت «البته این امر می‌تواند فرصت خوبی باشد تا برخی از حقایق را برای مردم عزیز کشورم بازگو نمایم که آن‌ها صاحب واقعی کشورند و مشروعیت من و شما نیز از آراء آن‌ها است.»

روزنامه سیاست روز با اشاره به نامه رئیس جمهور به رئیس مجلس در باره حضورش در جلسه سوال از رئیس جمهور نوشت: رئیس جمهور خطاب به رئیس خانه ملت نوشت « البته این امر می تواند فرصت خوبی باشد تا برخی از حقایق را برای مردم عزیز کشورم بازگو نمایم که آنها صاحب واقعی کشورند و مشروعیت من و شما نیز از آراء آنها است.»

اینکه روحانی با صراحت در میان مردم سخن بگوید موضوعی است که نظر بسی افراد را به خود جلب کرده است، سوالی که در اینجا مطرح می شود این است آیا چیزی از مردم پنهان می شود که دولت در صدد است آن را پنهان کرد ؟ استدلال دولت در این زمینه چیست؟

دولت اگر سندی در دست دارد که نشان می‌دهد که برخی در کشور مانع انجام برنامه‌ها و اقدامات او هستند، شناسایی و موانع برطرف شود. اینکه شرایط موجود بدون سند و مدرک گردن گذاشته شود موضوعی نیست که دیگر افکار عمومی آن را بپذیرد. موضوعاتی چون دولت سایه یا اینگونه حرف ها دیگر برای مردم پذیرفتنی نیست.

روحانی برای صحبت کردن ابزارهای خوبی دارد و طبق نص قانون اساسی و آیین‌نامه داخلی مجلس، هر وقت بخواهند می‌تواند در مجلس سخنرانی کنند. بنابراین برای گفتن حقایق نیاز نیست که وقتی نمایندگان از وی سوال دارند، ایشان به گفتن حقایق بپردازند.

این که رئیس جمهور سوالاتی از جنس اقتصاد را با پاسخ‌هایی از جنس سیاست ترکیب می کند تنها نشان از خود نمایی سیاسی دارد که این روزها حنای بی رنگی در میان مردم محسوب می شود.

چنین تهدیدات نشان از انحراف افکار عمومی برای پوشش ضعف عملکرد تیم اقتصادی دولت و نبود مدیریت واحد در این حوزه دارد . بهتر است او افشاگری ها را به آینده موکول نکند. او در سخنرانی های خود بارها گفته است که برخی از موضوعات را در آینده تشریح می کند تا خیلی ها خجل شوند اما بهتر است که دیگر صبر نکند چرا که او مسئول پیگیری تخلفات در کشور است.

این نوع اظهارنظرها فارغ از این که به نوعی سرپوش گذاشتن و انحراف افکار عمومی است، نوعی بی اخلاقی و تهمت زنی و ایجاد شبهات در کشور و بی اعتمادی مردم است و جز در بازی سیاسی قابل تعریف نیست.

اگر روحانی از این گونه اقدامات اطلاعات موثقی دارد باید در اختیار دستگاه قضا قرار دهد تا به آن رسیدگی شود، نه اینکه آن را در جیب خود نگه دارد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:10 - 1397/05/22
روحانی پوپولیست

استعفا بده
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
آره استعفا بده که نملینده های منتخب شما راحتر بخورن
Iran, Islamic Republic of
08:22 - 1397/05/22
همش شو هست روحانی هم مثل احمدی نژاد یه شومن تمام عیاره
United Arab Emirates
08:25 - 1397/05/22
ای بابا اگر من حرف بزنم تکراری میشه نگرانی چیه کشک چیه مردم کین امد حرف زد تلوزیون چی گفت از دی پارسال تحریم هستیم دیگه چی بیاد بگه حرف بزنه تن وبدن ادم میلزونه من دیگه باکسی کاری ندارم
Iran, Islamic Republic of
08:46 - 1397/05/22
اگه درجیبش نگه داردیه روزی سرریزمیشودولوداده میشودوگریبان خودش رامیگیرد.
Iran, Islamic Republic of
08:58 - 1397/05/22
خدا یا گرفتار چه موجود اتی شده ایم، آخه اصولگرایان حسابی چرا یک بام دو هوا حرف می زنید مگر شعارتان، سیاست ما عین دیانت ماو دیانت ما عین سیاست ما است نیست چرا موقع ایکه تریبون دست خودتان است آسمان وریسمان را به هم می بافید تا کسانی جز خودتان رامقصر جلوه دهید حال که روحانی میخواهد پاسخ سوال خودتان را بدهد به لرزه افتادید آن که را حساب پاک است از محاسبه چه باک است؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
09:12 - 1397/05/22
سیاست روز. در زمان احمدی نژاد کجا بودی. اون بگم بگم ها
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1397/05/22
نه جانم همه چیز برای این ملت بدبخت عین روز روشنه ونیاز به شفاف سازی هیچ مسئولی نیست
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1397/05/22
میخوادبگه حقوق نجومی کار من نبود دختر مظلوم وزیر کار من نبود دادن ارز به فامیلهام کار من نبود گند زدن به ارزش پول ملی کارمن نبود همش تقصیر سپاهه والا ما با دلار چکار داریم ما اصلا اون وراب نیستیم که کاری بادلار داشته باشیم
Iran, Islamic Republic of
09:55 - 1397/05/22
روحانی کمی فکر کن مجلس رفتن کار ساده ای نیست خودت بنشین وفکر کن این ۶ سال چکار کردی یا چکار باید میکردی در مجلس از خودت قهرمان بساز وبه نمایندهای بگو بودی که وار اگر شماها بهتر بلدین بسم الله نماینده ها دور نشستن وفقط توقع دارن آنها میخواهند دیگران کار کنند و اینها فقط نظاره گر باشند هر نماینده ای با صدای بلند با تو صحبت کرد با صدای بلند با او صحبت کن وچند بار محکم روی میز بکوب بگو این وضع میهمان داری است مثل کواکبیان تو برو ما هستیم.
Iran, Islamic Republic of
10:05 - 1397/05/22
مردم ارامش وزندگي و رفاه ميخواند ولي شماها براي محيا كردن اينها ناتوان هستيد
و فقط به فكر اختلاس و دزدي و سو استفاده و رانت هستيد
Iran, Islamic Republic of
10:42 - 1397/05/22
بازگویی کردن حقایق رو بسپار به قصه گو
تو برو اقتصاد فشلتو درست کن و اگه نمی تونی برو کنار
Germany
21:05 - 1397/05/22
شرط می بندم هیچی نخواهد گفت
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج